Politerno > Україна і світ > Мінфін ініціює підвищення військового збору та впровадження акцизу на газовані води

Мінфін ініціює підвищення військового збору та впровадження акцизу на газовані води

  • 4 Березня, 2024
  • 240 Переглядів
  • 0

З метою збільшення доходів держбюджету України на 44,2 млрд грн міністерство фінансів пропонує підвищити військовий збір, а також запровадити акциз на газовану воду.

Про це йдеться у відповіді міністерства на запит Інтерфакс-Україна, передає “ДС“.

У відомстві зазначили, що зміни у сплаті військового збору стосуватимуться юридичних осіб — платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп, а також фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку першої, другої, третьої та четвертої груп.

Крім того, додатковий військовий збір, як передбачається, торкнеться покупців банківських металів у банків і легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, продавців нерухомості, роздрібних продавців ювелірними виробами із золота, платини й дорогоцінного каміння, а також операторів стільникового зв’язку, що надають будь-які послуги мобільного зв’язку.

“Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку на пальне у відповідність до мінімальних стандартів ЄС, запровадження акцизного податку на води, включно з мінеральними й газованими, з додаванням цукру або інших підсолоджувальних чи ароматичних речовин, і розширення переліку підакцизних товарів через оподаткування акцизним податком рослин роду коноплі”, — поінформували у Мінфіні.

Очікується, що до кінця першого кварталу 2024 року відповідні законопроєкти буде подано на розгляд Кабінету Міністрів і парламенту.

Нагадаємо, ще у квітні 2023 року запровадити акцизний податок на солодкі газовані напої пропонувало міністерство охорони здоров’я.

Читайте також: Шмигаль заявив про намір масштабно скоротити кількість міністерств та держслужбовців

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE