Будівництво сховища для російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі, ймовірно, почалось у березні 2023 року неподалік міста Осиповичі, де ще з радянських часів розташовувалась військова база.
Про це повідомляє публікація The New York Times, яка проаналізувала супутникові знімки об’єкта.
Майданчик для зберігання російської ядерної зброї, пише NYT, розташований за приблизно 180 кілометрів на північ від кордону з Україною.
Імовірне місце зберігання ядерних боєголовок розташоване в тому ж місті, що й білоруські ракети “Іскандер”, які можуть бути використані для запуску ядерних або звичайних боєголовок і які Росія передала Білорусі у 2022 році.
Нові конструкції, будівництво яких виявили на супутникових знімках біля Осиповичів, мають особливості, унікальні для ядерних сховищ усередині Росії, пише The New York Times.
Приміром, нова зона з високим рівнем безпеки оточена трьома шарами огорожі на додаток до наявного периметра безпеки всієї бази. Також NYT помітив критий вантажний майданчик, з’єднаний з прихованим підземним бункером радянських часів.
Для захисту майданчика біля Осиповичів, як показують знімки, також було розгорнуто систему протиповітряної оборони – вона з’явилась не пізніше середини 2023 року.
Член Федерації американських вчених Ганс Крістенсен, який проаналізував об’єкт в Осиповичах, вважає, що об’єкти в Білорусі, “схоже, призначені для того, щоб нервувати найсхідніші країни-члени НАТО, але не дадуть Росії нової значної військової переваги в регіоні”.
В останні тижні, за словами Крістенсена, на об’єкті розпочалося будівництво нових конструкцій: “Деталі ще не визначені, але будівництво явно вийшло на новий етап”.
На білоруській території, як відомо, перебуває тактична ядерна зброя Росії за домовленістю між Мінськом і Москвою.
Минулого місяця в Білорусі схвалили нову воєнну доктрину, яка вперше передбачає застосування ядерної зброї.
А 7 травня Міністерство оборони Білорусі оголосило про “раптову перевірку” засобів-носіїв нестратегічної ядерної зброї – слідом за аналогічним оголошенням Росії.
Нагадаємо, президент США Джо Байден 10 травня підписав указ про виділення Україні військової допомоги вартістю до 400 мільйонів доларів.