Politerno > Україна і світ > Комісували 50% призовників: НАБУ почало розслідувати діяльність військово-лікарських комісій Полтавщини

Комісували 50% призовників: НАБУ почало розслідувати діяльність військово-лікарських комісій Полтавщини

  • 3 Червня, 2024
  • 209 Переглядів
  • 0

Слідчий суддя Октябрського районного суду Полтави наклав арешт на документи районних військово-лікарських комісій (ВЛК) Полтавщини. Підставою для такого рішення стали матеріали дослідження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та розслідування СУ ГУНП в Полтавській області.

За висновками Національного агентства, найбільший показник (20%) тих, хто проходив ВЛК та в подальшому був визнаний непридатним до служби в Збройних Силах України, було виявлено саме у Полтавській області. Полтавщина входить в п’ятірку регіонів, де зафіксовано найбільшу кількість осіб, визнаних обмежено придатними, – 31% від загальної кількості тих, хто проходив комісію у 2022 році та 30% за дев’ять місяців 2023.

За версією слідства, співробітники ВЛК області, визнаючи осіб обмежено придатними та непридатними до військової служби, ймовірно отримували за свої протиправні дії неправомірну винагороду. Досудове розслідування триває, встановлюється наявність недостовірних відомостей у медичній документації військовозобов’язаних, фальсифікованих підстав для застосування статей розкладу хвороб та фізичних вад, що визначають ступінь придатності особи до військової служби та виключення її з військового обліку.

«З метою проведення повного, всебічного та об’єктивного досудового розслідування кримінального провадження зважаючи на те, що вилучене майно може бути доказом вчинення злочину та містить відомості, що можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що є предметом досудового розслідування і є необхідними для проведення експертних досліджень, виникла необхідність у накладенні на нього арешту», – йдеться в ухвалі Октябрського районного суду Полтави.

Нагадаємо, в грудні 2023 року Національне агентство оприлюднило дослідження, в якому було систематизовано інформацію щодо організації діяльності ВЛК для проведення комплексного дослідження корупційних ризиків. Під час підготовки до дослідження було зібрано великий масив унікальних даних, які й стали об’єктом уваги правоохоронних органів та суспільства в цілому. Інформація, зібрана і систематизована НАЗК, стала індикатором наявності корупційних ризиків у діяльності ВЛК.

Читайте також: Командири ЗСУ скаржаться на погану підготовку новобранців – Washington Post

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE