Politerno > Україна і світ > Розпіарений Зеленським “саміт миру” відкриває двері для переговорів з Росією – Bloomberg отримав проєкт підсумкового документу

Розпіарений Зеленським “саміт миру” відкриває двері для переговорів з Росією – Bloomberg отримав проєкт підсумкового документу

  • 4 Червня, 2024
  • 734 Переглядів
  • 0

Саміт миру у Швейцарії, який відбудеться 15-16 червня, матиме на меті прокласти шлях до залучення російських чиновників до майбутніх переговорів – після досягнення домовленостей щодо ядерної безпеки, продовольчої безпеки та повернення викрадених дітей.

Про це йдеться у проекті документу, з яким ознайомилося агентство Bloomberg.

Саме вирішення цих трьох питань розглядається, як спосіб побудови довіри для «подальшої взаємодії з Москвою з обмеженого кола питань».

«Ми, таким чином, погодилися здійснити конкретні кроки, які можуть слугувати заходами зміцнення довіри у вищезазначених сферах з подальшим залученням представників Російської Федерації», – йдеться в проекті документу, який може бути змінений під час переговорів у Швейцарії.

У проекті документа викладено три основні принципи:

  1. Ядерні енергетичні об’єкти повинні бути безпечними, а будь-яка загроза застосування ядерної зброї є «неприйнятною». Ядерні установки, включно із Запорізькою АЕС, мають працювати під контролем України та відповідно до принципів, встановлених Міжнародним агентством з атомної енергії.
  2. Продовольча безпека не повинна бути «озброєною» і має гарантуватися вільним судноплавством у Чорному та Азовському морях. Україна повинна мати доступ до третіх сторін для своєї сільськогосподарської продукції.
  3. Всі полонені під час війни мають бути звільнені, включаючи всіх «депортованих та незаконно переміщених» українських дітей та цивільних осіб, які мають бути повернуті в Україну.

Bloomberg зазначає, що цілі Саміту миру у Швейцарії, у спробі забезпечити участь якомога більшої кількості лідерів, звузилися порівняно з українською Формулою миру з 10 пунктів. 

Іншими совами, поміж інших семи пунктів зі списку зникли ключові: “виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку”, а також “виведення російських військ і припинення бойових дій”.

Нагадаємо, Північноатлантичний альянс розробляє кілька маршрутів, якими американські військові та бронетехніка в разі масштабної сухопутної війни з Росією можуть бути перекинуті ближче до фронту.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE