Politerno > Україна і світ > Зеленський і “Слуги народу” втрачають довіру українців, негативно оцінює партію президента вже більше половини опитаних – соцдослідження

Зеленський і “Слуги народу” втрачають довіру українців, негативно оцінює партію президента вже більше половини опитаних – соцдослідження

  • 7 Червня, 2024
  • 395 Переглядів
  • 0

Згідно з опитуванням, 55% українців негативно оцінюють діяльність президентської партії “Слуга народу” і лише 7% респондентів – скоріше “дуже добре”.

Такими є результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), пише Українська правда.

Соціологи дізналися, що скоріше або дуже добре оцінюють діяльність партії “Слуга народу” – 7%.

У той же час третина респондентів з числа опитаних, або 31%, оцінюють діяльність СН ні добре, ні погано. Водночас погано або дуже погано оцінили діяльність партії 55% громадян.

Рівень довіри до президента Володимира Зеленського поступово знижується з травня 2022 року, але станом на травень 2024 року більшість опитаних довіряють главі держави.

Станом на травень 2024 року 59% довіряють В. Зеленському, 36% – не довіряють.

У КМІС нагадали, що після президентських і парламентських виборів 2019 року 80% українців довіряли Зеленському. Проте до лютого 2022 року рівень довіри поступово знизився до 37% (і напередодні вторгнення вже було більше тих, хто йому не довіряє).

Після вторгнення рівень довіри до президента Зеленського зріс до 90%, але до кінця грудня 2023 року упав до 77%, а до лютого 2024 року – до 64%.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький підкреслив, що наразі Зеленський зберігає легітимність в очах українського суспільства і більшість українців продовжують йому довіряти (а 70-80% виступають проти проведення зараз виборів).

Дослідження тривало 16-22 травня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 002 респонденти у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України.

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас з 1 002 респондентів 26 до 24 лютого 2022 року проживали на території, які зараз окупована), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10% та 1,5% − для показників, близьких до 5%.

КМІС зазначає, що за умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, однак соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Читайте також: Затримали ексзаступницю голови парламентського комітету з охорони здоров’я, яка налагодила продаж “липових” довідок ухилянтам. ФОТО

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE