Politerno > Україна і світ > Швеція готова передати винищувачі Gripen, справа за Україною − глава МЗС

Швеція готова передати винищувачі Gripen, справа за Україною − глава МЗС

  • 11 Липня, 2024
  • 176 Переглядів
  • Comments Off

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрьом заявив, що його країна готова у майбутньому передати Україні винищувачі Gripen.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на інтерв’ю міністра “Голосу Америки“.

За словами Більстрьома, Стокгольм раніше призупинив поставку літаків Києву через те, що Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – надто важко. Адже мова йде не лише про те, щоб отримати літаки й підготувати пілотів, йдеться про впровадження двох складних систем, що одночасно робити було би занадто складно.

“Але це не означає, що Швеція не відкрита для продовження із винищувачами Gripens, якщо і коли програма F-16 буде завершена. Знову ж таки, це справа України, а не уряду Швеції”, – зазначив Більстрьом.

Міністр вказав, що через те, що Швеція не могла продовжувати роботу з винищувачами Gripen через надання Україні F-16, Стокгольм вирішив надати Києву спеціалізовані літаки дальнього радіолокаційного виявлення ASC 890.

“Це означатиме, що ми даємо щось, що Україна може використовувати у координації із повітряними винищувачами F-16. Це дасть Україні можливість краще проводити повітряні бої, спостереження і керування повітряними боями”, – пояснив Більстрьом.

На уточнювальне запитання, чи означає це, що Швеція все ще може бути відкритою для постачань Gripen у майбутньому, він відповів ствердно.

“Так, так. Це просто практичне питання… Я б сказав, що F-16, які зараз впроваджується в українські ВПС, забезпечать вам великі та важливі можливості. Коли це буде реалізовано, тоді ми зможемо почати говорити про повітряні винищувачі Gripen… Але це рішення ухвалив український уряд, а не шведський”, – наголосив Більстрьом.

Як відомо, у серпні минулого року президент України Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками зустрічі з Прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном заявив, що Україна працює над отриманням сучасних літаків, які допоможуть нівелювати перевагу Росії в небі. Навіть повідомлялося, що українські пілоти вже розпочали ознайомчі тестові навчання на шведських винищувачах JAS 39 Gripen.

Нагадаємо, за словами голови європейської дипломатії Жозепа Борреля, Європейський Союз підтримує лише один мирний план, і це так звана “формула миру” Володимира Зеленського.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE