Politerno > Україна і світ > Не підвищення податків, а реформа митниці та боротьба із сірими ринками: Пріцкер дала поради уряду України перед завершенням місії

Не підвищення податків, а реформа митниці та боротьба із сірими ринками: Пріцкер дала поради уряду України перед завершенням місії

  • 31 Липня, 2024
  • 592 Переглядів
  • Comments Off

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер завершує виконання повноважень на посаді у вересні. Про це вона повідомила під час зустрічі з журналістами у Києві. За час своєї роботи вона шість разів відвідала Україну.

Окрім фінансової підтримки та військової у війні з Росією, США торік вирішили призначити спецпредставника, який сприятиме економічному відновленню України. Ним стала ексміністерка торгівлі за каденції Барака Обами Пенні Пріцкер. Її завданням була активізація міжнародних партнерів, щоб Україна могла закривати нагальні потреби з відновлення. 

«Це мій останній візит до України у ролі спецпредставниці, оскільки я була обмежена Конгресом у цій ролі на термін одного року. Це не було таємницею», – пояснила вона.

За словами Пріцкер, вона й надалі «залишається відданою цій місії та цій роботі». 

«Я не єдина людина, що взяла на себе таку роль. Це зобов’язання адміністрації Байдена – підтримувати відновлення України. Не лише для того, щоб виграти війну, а й щоб виграти майбутнє», – сказала спецпредставниця з відновлення.

На брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, Пенні Пріцкер заявила, що Сполучені Штати заохочують уряд України збільшувати прибутки в першу чергу шляхом реформування митниці і боротьби із сірими ринками.

Зокрема спецпредставниця зауважила, що уряду України вирішувати, звідки брати доходи, вона ж із послом США Бріджит Брінк пропонувала зосередитися не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі із сірими ринками.

«У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому», – сказала Пріцкер.

Вона зазначила, що пропонувала реформу митниці шляхом цифровізації, що дало б змогу запобігти будь-якій корупції.

«На сірих ринках сигарет, алкоголю або електроніки, яка може бути продана на великому ринку, також є величезне джерело прибутку. І тому ми заохочували український уряд зосередитися на цьому в першу чергу», – пояснила спецпредставниця США.

Довідково: У вересні 2023-го колишню міністерку торгівлі США Пенні Пріцкер було призначено на посаду спеціального представника з питань економічного відновлення України. 16 жовтня вона прибула з візитом до України.

Пріцкер має глибокі родинні зв’язки з Україною. У жовтні 2015-го на той час міністр торгівлі США Пріцкер відвідала Україну, зокрема село Великі Пріцьки Київської області, звідки її предки наприкінці ХІХ століття поїхали до США.

За даними Forbes, сім’я Пріцкер володіє Hyatt Hotels Corp. і є однією з найбагатших у світі зі статками у $31 млрд.

Всесвітньо відому мережу 1957 року заснував правнук переселенців із Великих Пріцьок Джей Артур Пріцкер. Разом із братом вони першими почали будувати п’ятизіркові готелі біля великих аеропортів, а не в центрі міста. Захоплені сучасною архітектурою, Пріцкери не боялися експериментів і, як наслідок, будували готелі‑пам’ятки.

Станом на 20 липня 2020 року в мережу Hyatt входило понад 900 готелів у 45 країнах на шести континентах.

Загалом у родині Пріцкерів 11 мільярдерів. Найбагатші – венчурний інвестор Карен, 62 ($4,3 млрд), нинішній глава сімейного клану і виконавчий директор Hyatt Том, 70 ($3,6 млрд), керівник інвесткомпанії The Pritzker Group Ентоні, 59 ($3,5 млрд), губернатор Іллінойсу від Демократичної партії Джей Роберт, 55 ($3,4 млрд) і ексміністр торгівлі США Пенні, 61 ($2,7 млрд).

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 18 липня схвалив законопроєкт про зміни у держбюджет на 2024 рік з підвищенням видатків на 500 млрд та зміни до Податкового кодексу на 140 млрд грн.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11256-2 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку.

Нагадаємо, колишній головнокомандувач Збройних сил, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний не прокоментував слова контррозвідника Романа Червінського про те, що нібито він давав дозвіл на проведення операції з переманювання російського літака.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE