Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що оновлений варіант угоди про доступ США до рідкісноземельних металів в Україні є більш сприятливим для Києва. Він порівняв її з лендлізом 1941 року.
Про це Джонсон сказав на конференції “Ялтинська європейська стратегія”, цитує Politico.
За його словами, підписання цього документа є єдиним способом рухатися вперед у завершенні війни.
Він зауважив, що бачив оновлений проєкт угоди, який тепер нібито зобов'язує Сполучені Штати підтримувати вільну, суверенну і безпечну Україну.
"Я дивлюся на цей документ і бачу в ньому позитивні моменти для України. Я думаю, що він містить зерна надії та прогресу", - сказав експрем'єр Британії.
Борис Джонсон провів паралелі між запропонованою угодою США Україні й лендлізом –– програмою часів Другої світової війни, коли США постачали союзникам озброєння на умовах довгострокових кредитів для боротьби з нацистською Німеччиною.
"Так, з одного боку, це видається здирництвом, але так само було і з лендлізом у 1941 році, чи не так? Американці абсолютно обібрали нас", - сказав британський політик.
Джонсон визнав, що українській стороні складно погодитися на умови угоди, проте наголосив, що це необхідний етап у відносинах із Вашингтоном.
"Ця угода дає Трампу можливість заявити своїм прихильникам, що він досяг результату. Але вона також відкриває перспективи для України", - наголосив він.
Згодом колишній прем'єр Британії також сказав, що в проєкті угоди немає пункту про відшкодування 500 мільярдів доларів, як спершу вимагали США: "Українці провели переговори досить добре".
Нагадаємо, у Харкові чоловік у військовій формі зіштовхнув із велосипеда хлопця, який їхав тротуаром: в обласному ТЦК кажуть, що нині з’ясовують деталі конфлікту.