Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради щороку проводить досить незвичні торги. Називаються роботи, які замовляє управління Олега Соколовського: “Послуги з благоустрою населених пунктів – поточний ремонт ліквідація місць розкопів на тротуарах, дворових дорогах та прибудинкових територіях в м. Тернополі”. Без конкуренції усі контракти на ці послуги з року в рік підписуються із ФОП Данилюк Ольгою Ігорівною.
Незрозумілою є методологія планування комунальними службами об’ємів розриття, якщо такі ще не відбулися. Також не зовсім зрозуміло, чому розриття не можуть ліквідувати ті виконавці, які їх спричинили.
Ось що пишуть про такі закупівлі дослідники закупівель:
“Існує такий неолімпійський вид спорту, яким займаються лише в Тернополі. Називається він “ліквідація розкопів”.
У цьому виді спорту вже який рік поспіль лідирує одноосібний учасник змагань – ФОП Данилюк Ольга Ігорівна.
Шановні комунальники, а ви, пардон, не годні прибрати після себе, чи що?”.
У 2023 році ліквідація місць розкопів коштувала міському бюджету Тернополя 5 105 855,00 грн.
Наприкінці 2023 року Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради спробувало провернути схему щодо “ліквідації розкопів” й на 2024 рік, очікуючи витратити 6 095 586.
Однак у ситуацію втрутилася Держаудитслужба і скасували торги.
Аудитори звернули увагу Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, що в обґрунтуванні закупівлі не конкретизується, в яких конкретних місцях будуть проводитися роботи. Це є обов’язковим фактором проведення торгів. У фахівців виникло логічне запитання: звідки узялася сума?
Ось як пояснили методику оцінювання вартості “ліквідації розкопів” у міській раді:
“… беручи до уваги лист від балансоутримувача мереж теплопостачання та враховуючи аварійний стан даних мереж і систематичні прориви на території міста Тернополя передбачити місце виконання робіт не вбачається за можливе.
Враховуючи вищевикладене, та те що дані роботи несуть у собі систематичний характер, керуючись примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі та результату обстеження ділянок місць розкопок – проведено розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі на основі попередніх цін власних закупівель замовника (укладених аналогічних договорів) минулих періодів, які містяться в електронній системі закупівель «Prozorro» (копії документів додаються)”.
Тобто, розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі проведено на основі попередніх цін власних закупівель замовника. А якщо проривів тепломереж у наступному році буде менше, виконавець буде повертати кошти? А якщо більше – тоді йому доплатять? А якщо доплатять, то чи не потрібно буде замовляти додаткові послуги?
І попри те, що у січні закупівлю на ці дивні послуги скасували, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології таки провела їх у травні 2024 року.
В червні минулого року Ольга Данилюк отримала з бюджету Тернополя на ліквідацію розкопів 5 401 475,00 грн. Іншими словами, в міській раді таки “передбачили” розкопів на другу половину 2024 року, ще й з тим самим кошторисом, який раніше закладали на весь рік.
28 січня 2025 року управління Олега Соколовського знову оголосило закупівлю “Послуги з благоустрою населених пунктів – поточний ремонт ліквідація місць розкопів на тротуарах, дворових дорогах та прибудинкових територіях в м. Тернополі на 2025 рік”.
“Віщуни” міської ради не зупиняються!
На цей раз Ольга Данилюк отримали від міської ради 7 597 918,00 грн.
Загалом Ольга Данилюк починаючи з 2019 року натендерила в Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради 35 669 278 грн. Розкопи на мільйони гривень вона ліквідовувала і 2020, і в 2021, і в 2022 роках.
Іноді пані Ольга виконує ремонти зупинок громадського транспорту, пішохідних доріжок та міжбудинкових проїздів. Здебільшого це невеликі роботи і їх, судячи зі всього, Ользі Ігорівні “зливають” чисто для галочки задля подальшого використання саме у “ліквідації розкопів”. Як бачимо, це досить “прибуткова” справа, витрати на яку дуже легко приховати.
