Міністр оборони Рустем Умєров не звільнив Олесія Петрова, а фактично “сховав” його після резонансних подій.
Про це повідомляє “Центр протидії корупції”.
“Пам’ятаєте Олексія Петрова — керівника “Спецтехноекспорту”, якого журналісти з УП звинуватили у переплатах на закупівлях зброї на десятки мільярдів гривень?
Після того ми у ЦПК знайшли у сімʼї Петрова елітний отель Fomich Chalet у Буковелі. Та виявили, що «Спецтехноекспорт», яким тоді керував Петров, не виконав контракти з поставки зброї на 25 мільярдів для ЗСУ.
Кілька тижнів тому його, здавалося б, звільнили. Але вияивлося, що все не так просто.
Умєров його НЕ звільнив, а сховав в тому самому «Спецтехноекспорті». Міністр оборони перевів Петрова з посади директора ДП на посаду виконавчого директора.
Фактично — прізвище прибрали з держреєстру, але людина залишилася при кермі. Класика”, – зазначили у ЦПК.
У ЦПК надали фотодоказ:
Народна депутатка Мар’яна Безугла теж написала про те, що міністр оборони Умєров перевів Петрова з посади директора ДП на посаду виконавчого директора.
«Петров — корумпований СБУшник, який після СБУ далі мутив у ГУР, а згодом — у Міноборони», — зазначила Безугла у своєму коментарі.
Олексій Петров — колишній високопосадовець Служби безпеки України, який після завершення служби займався діяльністю у Головному управлінні розвідки та Міністерстві оборони. На сьогодні він є депутатом Закарпатської обласної ради.
Цікаво, що на офіційному сайті державного підприємства «Спецтехноекспорт», з яким також пов’язували Петрова, його ім’я серед керівництва не фігурує.
У соціальних мережах та політичних колах обговорюють, що Петров міг бути залучений до корупційних схем ще з часів роботи в СБУ, а подальша кар’єра у військових структурах лише зміцнила його вплив у «тіньових» процесах.
Ця ситуація викликає численні запитання до керівництва Міністерства оборони щодо прозорості призначень і механізмів контролю за кадрами. Водночас, офіційної реакції від самого Петрова або Міноборони наразі не надходило.
Нагадаємо, колишній начальник штабу 12-ї бригади спецпризначення “Азов” Богдан Кротевич заявив, що його прізвище зникло з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.