У Національній гвардії України з’явилися два нових корпуси, їх очолили командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” полковник Денис Прокопенко (Редіс) та командир 13-ї бригади оперативного призначення НГУ “Хартія” полковник Ігор Оболєнський (Корнет).
Про це в коментарі Інтерфакс-Україна повідомив командувач Нацгвардії Олександр Півненко.
“Національна гвардія створила два корпуси, це частина загальної реформи, у рамках якої Збройні Сили України переходять від тимчасових органів управління військами — оперативно-тактичних угруповань і тактичних груп до корпусної системи”, – розповів командувач Нацгвардії.
Він зазначив, що для ефективнішого виконання задач на роль командирів корпусів обирають військових, які є безпосередніми керівниками для своїх підрозділів, знають командирів бригад, розуміють стан справ і специфіку своїх підрозділів, наявних сил і засобів. Це необхідно для того, щоб підпорядковані підрозділи діяли на передовій “єдиним фронтом”.
“Це часто було однією із проблем та основних викликів в питання налагодження взаємодії. Бо коли одна бригада в одному місці, друга – в іншому, дуже важко здійснювати управління”, – зауважив Півненко.
За його словами, командира 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” полковника Дениса Прокопенка (Редіс) та командира 13-ї бригади оперативного призначення НГУ “Хартія” полковника Ігоря Оболєнського (Корнет) призначили на посади, бо “бригади мають значний досвід, командири досвідчені й користуються авторитетом не тільки в Нацгвардії, а й у Збройних силах”.
Які бригади увійшли до складу 1-го корпусу “Азов”
В “Азові” зазначили, що у рамках реформи управління Сил оборони, на основі 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” було створено нове оперативно-тактичне з’єднання у складі НГУ. До його складу увійшли:
- 1-ша президентська бригада оперативного призначення “Буревій”;
- 12-та бригада спеціального призначення “Азов”;
- 14-та бригада оперативного призначення “Червона Калина”;
- 15-та бригада оперативного призначення “Кара-Даг”;
- новостворена 20-та бригада оперативного призначення “Любарт”.
Нагадаємо, уряд дав добро на звільнення Володимира Артюха з посади голови Сумської обласної державної адміністрації та призначення на цю посаду Олега Григорова. Олег Григоров – колишній замначальника сумської міліції. Командир батальйону ЗСУ Семен Салатенко заявив, що Григоров “дуже добре характеризується епітетом – “оборотєнь в погонах”, як через свої зв’язки з криміналом, так і завдяки вірній службі Андрію Деркачу”.