Politerno > Статті > Україна і світ > Абсурд тижня: помста Путіна, Гаага для ЗСУ та генерал на поруках

Абсурд тижня: помста Путіна, Гаага для ЗСУ та генерал на поруках

  • 15 Жовтня, 2017
  • 1399 Переглядів
  • 0

Політтехнологи Порошенка так захоплюються створенням паралельної реальності, що одна їхня новина суперечить іншій. Увесь абсурд цього тижня – в огляді UA1

Страшна помста. Чи не помста. Чи не страшна

9 жовтня. Тиждень почався з гучної перемоги Генпрокуратури: перший в історії України генпрокурор без юридичної освіти Юрій Луценко заявив, що справу про вбивство екс-депутата російської Думи Дениса Вороненкова успішно розкрито.

“Фактичним замовником вбивства став підконтрольний ФСБ кримінальний авторитет Тюрін Володимир Анатолійович, громадянин РФ 1958 року народження”, – сказав генпрокурор.

Тюрін є колишнім цивільним чоловіком Марії Максакової, вдови Вороненкова, та ідеально підходить на роль замовника вбивства. “Слідство встановило, що це вбивство – замовне”, – відрапортував Луценко, підкресливши, що вся злочинна операція була проведена на замовлення ФСБ Росії.

До цієї новини провладні ЗМІ одразу ж додали, що Максакова вважає це розслідування “найвищим професіоналізмом українського слідства, який ще увійде в підручники з криміналістики”.

Пізніше сама Максакова в ефірі українського телеканалу заявила, що мотив убивства не достатньо доведено, а в ефірі російського – що Кремль до цього вбивства не має жодного стосунку і помста Путіна тут ні до чого.

Але приватна думка вдови російського екс-депутата-втікача вже нікому не цікава. Головне, що ГПУ розкрило цей складний злочин. Отже, на одне з 10 тисяч нерозкритих вбивств поменшало. Та й ФСБ як слід провчили.

Судити чи не судити? Ось у чому питання

10 жовтня. Усі сили президентських політтехнологів і перших осіб партії кинуто на створення позитивного іміджу скандальних законопроектів Порошенка про реінтеграцію Донбасу, які Рада бадьоро прийняла з лайкою, блокуванням трибуни, димовими шашками і “виносом козлів”.

Нагадаємо, ці закони розширюють права президента – він отримує можливість використовувати армію в мирний час і особисто контролювати торгівлю з окупованими територіями.

Щоб хоч якось завуалювати справжні мотиви прийняття цих законів, почалася масована інформаційна атака. Однак президентські політтехнологи настільки захопилися, що договорилися до абсолютно абсурдних тверджень.

Наприклад, представник президента в ВР Ірина Луценко, говорячи про переваги закону, заявила, що завдяки цьому документу солдатів, котрі намагаються відстояти територіальну цілісність України на східному фронті, не зможуть судити за військові злочини.

“Юридично вони матимуть додатковий захист і пояснення. Якщо, не дай Бог, Росія захоче скористатися Гаазьким трибуналом і залякувати наших військових, як це робилося в Грузії, то прийнято цей документ і прийнято визначення, що війська повинні бути, тому що ми самообороняємося”.

Іншими словами, пані Луценко фактично констатувала, що всі три роки війни українських солдатів міг судити міжнародний трибунал в Гаазі, оскільки відповідного закону до цього часу не було. А армія, всупереч Конституції, застосовувалася в мирний час, оскільки в країні не оголошено військовий стан. Залізна логіка.

Зоряний десант і атака з космосу

11 жовтня. До середини тижня Міноборони вирішило вжити рішучих заходів щодо попередження нападів з повітря на армійські склади. Відтепер всі помічені над військовими об’єктами безпілотники будуть збивати без попереджувальних пострілів.

Цьому рішенню передувало пояснення начальника Генштабу Віктора Муженка про причини вибухів військового складу в Калинівці під Вінницею, який за попередніми оцінками коштував державі понад мільярд доларів.

За його словами, безсумнівно, це явна диверсія. І однією з її ознак є (цитуємо дослівно) “поява космічних апаратів, супутників до події, під час події і після неї”.

Аби припинити диверсії з повітря в майбутньому, військові частини отримали розпорядження збивати безпілотники над складами. Що стосується систем захисту нападу з космосу, то поки ця інформація, очевидно, тримається в таємниці. Хто знає, чого від цих диверсантів з космосу очікувати.

Не будь дріб’язковим і злопам’ятним. Будь милосерднішим!

12 жовтня. Тиждень продовжився скандалами, і знову в зв’язку з Міноборони. Під слідством опинився заступник міністра оборони Ігор Павловський, підозрюваний в розкраданнях на закупівлю палива для армії на суму 149 мільйонів гривень.

Примітно, що пана генерала прийшли брати на поруки низка народних депутатів, які постійно фігурують у корупційних скандалах. Зокрема, Тетяна Чорновол, яку нерідко звинувачують в агресивному лобіюванні інтересів комерційних структур, що займаються пошиттям форми, взуття та забезпечують харчування.

Не обійшлося й без фігурантів кримінальних розслідувань. Наприклад, Борислав Розенблат, який перебуває під слідством, теж прийшов до суду з обрання запобіжного заходу Павловському і готовий був підставити своє потужне дружнє плече колезі по нещастю. А якби було потрібно, то й особисто поручитися за нього.

Проте, справедливий суд не здригнувся і з усією строгістю виніс генералу сувору міру запобіжного заходу – домашній арешт. Тобто людину, яка, ймовірно, полегшила держбюджет на 149 мільйонів гривень, буде покарано перебуванням на дивані в домашніх тапочках у своїй квартирі терміном на два місяці.

Нагадаємо, одного з учасників так званого “прориву Саакашвілі” через кордон заарештували і відправили в СІЗО на два місяці без права внесення застави.

Втім, некоректно порівнювати такого зухвалого і небезпечного злочинця з генералом, який забезпечує армію всім необхідним. Ну, 150 млн туди, 150 млн сюди – яка різниця, якщо бюджет Міноборони обчислюється мільярдами? Не будьмо дріб’язковими й злопам’ятними.

Найгуманніший у світі

Цього ж дня, 12 жовтня, стало відомо, що начальник Департаменту поліції охорони генерал Сергій Будник знову може зручно влаштуватися у своєму кріслі, з якого його повели в наручниках ще 22 серпня безпосередньо під час отримання мічених 96 тис. гривень. Крім того, в його будинку під час обшуку також виявили, за повідомленням ГПУ, “багато мічених грошових купюр”.

Але міліцейський генерал був не промах, на відміну від свого колеги Павловського з Міноборони, і вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 128 тисяч гривень. З урахуванням того, що загальна сума хабара була 170 тисяч, Будник залишився з прибутком в 42 тисячі гривень.

Однак генерал вирішив не сидіти, склавши руки, і через суд поновився на посаді, тобто він знову начальник Департаменту поліції охорони. Чому? Та тому що, за рішенням суду, “Конституція гарантує кожному громадянину право на оплачувану працю”. І ось це священне право у Будника намагалися відібрати.

Що там ГПУ каже? Що “начальник Поліції охорони на своїй посаді може знищувати або підробляти документи і впливати на свідків”? Не може такого бути. Наявність таких ризиків не доведено.

Нагадаємо, Петро Порошенко дуже пишається запущеною ним реформою судової системи України. Український суд і раніше був найсправедливішим і найгуманнішим. Тепер його позиції ще більше зміцняться з урахуванням конкурсу до Верховного Суду.

Подумаєш, понад 30% нових “старих” суддів ухвалювали неправомірні рішення, приховали доходи і не задекларували майно? Президент сказав, що конкурс зразковий? Значить, зразковий. Ви ж не збираєтесь розгойдувати човен?

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE