Politerno > Статті > Автогаз національної ганьби. Схема Медведчука-Порошенко (Відео)

Автогаз національної ганьби. Схема Медведчука-Порошенко (Відео)

 • 30 Серпня, 2017
 • 1131 Переглядів
 • 0

Насправді, наїзди СБУ на бізнес – це не тільки тема зрідженого газу для авто. За останні місяці до мене як до депутата надходять десятки звернень про те, як СБУ атакує конкретні підприємства або цілі галузі. За даними бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, в цьому році число скарг бізнесу на СБУ непропорційно більше, ніж на інших правоохоронців.

Тому позбавлення СБУ не властивих їй функцій розслідування економічних злочинів є політичним завданням для парламенту. А історія зі зрідженим газом – яскравою ілюстрацій того, куди заводить бажання заробити з використанням СБУ в якості підсобника по накопиченню корупційного капіталу.

Нинішній колапс на ринку автогазу є прямим результатом дійства в двох актах, де бажання озолотитися на жебраках-українцях перевищило обов’язок служіння народу.

АКТ 1

Ця історія почалася з того, як в листопаді 2016 року у кордоні України були зупинені ешелони цистерн зі зрідженим газом, який став дуже популярним через його дешевизну. Власне, водії вкладалися в установку газообладнання та через кілька місяців відбивали витрачене, а далі їздили зі значною економією. Ця значна різниця між ціною газу і бензину привернула рейдерів і корупціонерів. Якщо купують за 10 гривень за літр, будуть купувати і за 15 – а різниця ляже в правильну кишеню.

На момент втручання СБУ ринок автогазу був демонополізовано, в ньому брали участь десятки, якщо не сотня, гравців з частками 3-8 відсотків. Але, невідомо на який сходці, з осені минулого року цей ринок Порошенко вирішив “подарувати” Віктору Медведчуку. А СБУ замість боротьби з можливою загрозою нацбезпеці при монополізації ринку Медведчуком, цієї монополізації всіляко сприяла.

Все почалося з того, що департамент “К” СБУ (так званий департамент по боротьбі з корупцією) почав кримінальне провадження щодо 16 трейдерів за підозрою у фінансуванні тероризму. Після чого Енергетична митниця ДФС на вимогу спецслужби зупинила оформлення газу.

Час минав, підтвердження фінансування тероризму не знаходили – більш того, виявилося, що багато заблокованих трейдерів підтримували українську армію і добровольчі батальйони, будували їм житло, фінансували центри реабілітації і так далі. Тому блокаду трейдерів СБУ продовжила під новим приводом – необхідність провести експертизу вмісту в цистернах скрапленого газу на наявність “сильнодіючих і отруйних речовин”. Само по собі це абсурд, але спрацювало. Правда, ніхто забір проб на це не робив, цистерни місяців стояли у відстійниках на залізничних станціях.

Після цього креатив СБУ пішов ще далі – вони почали вимагати в Укрзалізниці перевірити колісні пари в поїздах на предмет вибухівки.

Останнім акордом зачистки ринку стало введення Степаном Кубівим як міністром економіки персональних санкцій на цих трейдерів за поданням СБУ. Це подання особисто підписував заступник глави СБУ і глава управління “К” (боротьба з корупцією) одіозний Павло Демчина – креатура “того самого” Грановського, який є смотрящим Порошенко за спецслужбою, прокуратурою і судами.

Тільки після гучного резонансу, після звернень до посольств і НАБУ, після круглих столів, після брифінгів в Раді, після виступів з трибуни, після депутатських звернень спершу Мінекономіки зняло санкції, а потім СБУ відпустила товар, який блокувала три з половиною місяці. Я особисто водив трейдерів до Кубіва, щоб він подивився в очі людей, яких він одним розчерком пера на подання СБУ позбавив бізнесу, українців – робочих місць, а Медведчука – конкурентів.

В результаті цієї блокади, ніяких порушень виявлено не було. Правда, перед трейдерами навіть ніхто не вибачився, хоча вони втратили величезні гроші на оренді залізничних цистерн, які простоювали по три з половиною місяці, на курсовій різниці, на відволікання оборотних коштів, на адвокатів.

Для прикладу, один із заблокованих тоді трейдерів, “СВГ Плюс”, порахував свої збитки в 6 млн гривень і судиться за їх компенсацію. Інший приклад – “УкрГазПетролеум”: в серпні 2016 він імпортував 4200 тонн скрапленого газу, а в серпні 2017 – нуль. Їх рахунки досі арештовані, комп’ютери і документація вилучені, одна перевірка приходить за іншою – хоча вже навіть і забирати нічого.

АКТ 2

Слідом за зачисткою ринку руками СБУ, в гру на стороні путінського кума Медведчука вступила російська влада. Федеральна служба техніко-експортного контролю встановила, що єдиним постачальником газу для України буде “Роснефть”, а його одержувачем – компанія “Протон Енерджі”, зареєстрована в Швейцарії (адреса реєстрації не повинна вводити в оману, так як сумнозвісний посередник РосУкрЕнерго теж був прописаний в кантоні Цуг). Отримати свою квоту поставок в Україну спробував також перебіжчик Сергій Курченко, який за часів Януковича “сидів” на зрідженому газі, однак так і не почав працювати – йому, на відміну від Медведчука, СБУ не давало зелене світло.

Сергій Лещенко

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь