Politerno > Статті > Блогери про зустріч з Луценко: “Генпрокурор жадає помсти за Майдан і своє ув’язнення”

Блогери про зустріч з Луценко: “Генпрокурор жадає помсти за Майдан і своє ув’язнення”

Луценко підписує свою книгу “По обидва боки колючого дроту”. Фото: Фейсбук

1 серпня Генеральний прокурор Юрій Луценко зустрічався з блогерами та відповідав на їх питання. З-за того, що аудіо- та відеофіксація зустрічей була заборонена, між блогерами виникли розбіжності у трактуванні слів голови ГПУ про майбутню долю Михайла Саакашвілі, у разі його повернення в Україну.

Одни блогери пишуть, що Луценко твердо заявив про наміри екстрадувати Саакашвілі, якщо він повернеться, інші говорять, що Генпрокурор тільки натякнув на це, ухилившись від прямої відповіді.

Ми зібрали враження самих блогерів від зустрічі з Юрієм Луценко. В основному, самим популярним “блогером” виявився сам глава ГПУ – на нього у Фейсбуці підписані більше 147 тисяч чоловік.

Павло Себастьянович, 4 187 підписчиків у Фейсбуці:

“Караоке Пшонки не використовується”

Зустріч з Юрієм Луценко (Ю.Л) була цікавою. По-справжньому цікавою. Ну подумайте, якісь хлопці тебе тримають в камері, а потом ти стаєш їх начальником.

Теперь невеликий ліричний відступ. Кабінет, що залишився від Пшонки, це не кабінет. Це лігво плейбоя. Персональний броньований швидкісний ліфт, що піднімає тіло з підземної парковки. Персональна церква для зміцнення духу, втомленого від мирських справ вершителя доль. Кімната караоке з екранами та мікрофонами для відпочинку душі. Бібліотека для тренування розуму. Зараз все це не використовується. Генеральний прокурор нині не пішов не той.

По Саакашвілі … Процесс політичний. Саакашвілі підставився. Винуватий начальник департаменту, прийняв документи. Але він вже помер. Кримінальні переслідування Саакашвилі є. І це знали і ЮЛ і сам Саакашвілі – вони разом брали участь у підготовці в Інтерпол обгрунтування того, що ці кримінальні справи носять характер політичного переслідування.

Тому правильно було б Саакашвілі в анкеті вказати, что справи є, але вони політичні. (Від себе – при отриманні громадянства надана довідка про несудимість із своєї країни). Але наявність кримінальних справ не позбавила б Саакашвілі права бути громадянином України. А ось надання неправдивих даних – це підстава для того, щоб Саакашвілі став особою без громадянства. Але Ю.Л натякнув, що у нього є своя принципова позиція по цьому питанню, свій шлях вирішення.

Ю.Л. вважає, що він остаточно розбив систему безкарності касти недоторканих. ВРУ повинна припинити бути біржою бізнесово-політичних угод. ВРУ повинна перестати бути привабливим місцем для бізнесменів. Ю.Л бачить Україну, яка йде по темному тунелю, і цей перехід потрібно закінчити. Дострокові вибори можуть це рух зупинити. Порошенко – гарант руху по цьому тунелю.

Себя Ю.Л бачить себе на посаді ГП ще рік. За цей час він сподівається побудувати систему так, щоб прокурори без оглядки на нагороду висували справи проти високопоставлених чиновників незалежно від політичної фарби чиновника”.

Мирослав Гай, 45 957 підписчиків в Фейсбуці:

“Грає в довгу, любить подавати помсту холодною”.

Всі телефони здаються, сумки також здаються. Охорона працює відмінно, як знизу, так і коло “тіла”, а це все різні управління. Честно? Я зустрічався з міністрами, був у всіх силових ведомствах, був у адміністрації, усюди напевно – сама грамотна служба забезпечення охорони – в Прокуратурі.

Ви б побачили обличчя, коли Луценко повів блогерів у всі внутрішні кабінети і покої від колишніх Генеральних … Всі ці підйомники від гаража до вертолітного майданчика. Загалом, Юрій Витальєвич ускладнює роботу по забезпеченню його безпеки. А турбуватися є чого.

Було видно, що Луценко хвилювався на початку, він був не готовий до такої зустрічі. Потім визнав, що чекав більш гострих тем, про ув’язнення одіозних особистостей, але блогери підковані, самі знають про безглуздість деяких питань – в цивілізованому світі розслідування і суди займають роки, що говорити про нас.

Особливо не можна писати про тих депутатів, суддів та міст, котрих збираються посадити, тому що, дуже складні справи і у тих є мільйони доларів для захисту, а у цих “рядових прокурорських”, до сих пір немає віри, що їх не тормознуть, не завалять, не заборонять.

Основна функція Луценка, яку він озвучив для нас, і я почув це:

– Дайте зрозуміти прокурорам, що вони незалежні. Щоб не боялись замовлення зверху. Что они МОЖУТЬ всіх …

– Відокремити прокурорів від слідства. І приберете ситуацію, коли обвинувач і слідчий працюючи в одному кабінеті просто “вирішують” працювати для організації потрібного результату.

– Покажіть усім, що вони будуть сидіти в разі наявності доказів.

– Посадити винних по справі Майдану. Тут не про Янека. Він і так зі всією шоблою буде засуджений.

Чітке розуміння, що вічно Генеральним прокурором не буде. Абсолютна впевненість, що намагається робити все по закону, сумісно з справедливістю у власному розумінні. Сам хоче померти за Майдан і свою в’язницю, але притримує себе і намагається триматися в рамках закону.

Грає в довгу, любить подавати помсту холодною. Відчуває задоволення, коли особиста помста співпадає з бажаннями суспільства. Помітна насолода від посадок із дотриманням всіх процедур. Ретельно це приховує.

При цьому є повне розуміння необхідності фактичного створення державних інститутів і навіть їх видимість – все це набагато дальше прокурорських амбіцій. Луценко недовго на місці Генерального прокурора. Це повноцінний ігрок!”.

Сергій Марченко, 10 644 підписчиків в Фейсбуці:

“Луценко розумний. В кабінеті багато книжок”

“Генпрокурор підкупив відвертістю і певною щирістю, певною … Тому що щирий був не в усьому. Наприклад, на початку зустрічі довго розповідав, що справи на депутатів зібралися разом спонтанно і процедури прокуратури не дозволяють підігнати справи до певного терміну, сорі, Юрій Віталійович, але, не вірю. Скорше всього, процедури дійсно є і дотримуються їх по мірі сил, але прискорити або уповільнити прокурорське розслідування все ж таки можна. Занадто багато співпадінь.

Луценко розумний. В кабинеті багато книжок. Він бере в руки тяжкий том і показує: всього за півроку в 37-му році в Україні було заарештовано більше 100 тисяч чоловік. Серед них – 12 тис. сіоністів і 800 !!! японських шпіонов. японських, Карл !!!

Видно, як біля книжок у Луценко загоряються очі. Пришло в голову, що я не можу уявити собі Пшонку, в якого при вигляді книг загоряються очі. Ну взагалі. З золотим батоном – вибач, з книгою – ніяк! Від Пшонки, до речі, Вітальєвичу перепало немало ништяків. Масажна кімната, караоке, шафа і навіть спеціальний ліфт для жриць кохання. Попів, до речі, з прокуратури не могли вигнати декілька місяців – дуже дуже міцною виявилась їх благодать. Але багаті теж плачуть: кабінет такий величезний, що, сміється Луценко, з непривички було непросто добігти до туалету.

В кінці генпрокурор робить незрозумілий акцент. Як говорив Штірліц, завжди запам’ятовується остання фраза. Вона у Луценко була не про прокуратуру. Прошу не вбивати сподівання на зміни в людях. І це особисто в мені сильно завібрувало. Так, як я вже писав, генпрокурор не святий. Він український політик: зі своїм маленьким свічним заводиком, записаним на дружину, сумнівні зв’язки, неоднозначна історія. Але це вже зовсім інший сорт людей, ніж пшонки. Я не уявляю ситуації, в якій Луценко розстріляє Майдан або посадить в тюрму Лещенко.

Олексій Мінаков, 1 684 підписчиків в Фейсбуці:

“Усім блогерам Луценко дав свій персональний телефон”

“Зустріч блогерів з генпрокурором Юрієм Луценком дещо відрізнилася від більшості інших зустрічей з можновладцями Наприклад, були заборонені телефони та диктофони. Тому Луценко говорив досить відверто. Всім блогерам Луценко дав свій особистий телефон -… Мовляв, і так вже у половини країни є. На дзвінки ніколи не відповідає, проте відписується в Telegram. Причому, якщо не може дати відповідь на питання – відповідає смайликами.

Луценко розуміє, що 90% людей в соцмережах (і ті, кому подобається, Саакашвілі, і ті, кому не подобається) негативно сприйняли новину про позбавлення громадянства Саакашвілі. Але Луценко “не хоче відповідати за чужі помилки”. Луценко визнав, що розуміє, позбавлення громадянства Саакашвілі було політико-правовим рішенням влади. Але він був змушений слідувати букві закону і реагувати – мається на увазі відповідь Генпрокуратури на запит нардепа Лозового, з копією на Держприкордонслужбу. “Я не можу поступати не як чиновник”.

Але невже вся ця ситуація заварилась випадково – Лозовий щось запросив, йому і господарям відповіли і почалося. Таке уточнююще запитання задав Павло Казарін. Чесна відповідь Луценко – ні, всі прекрасно розуміли, що відбувається.

Але Саакашвілі не вказав кримінальні справи проти нього в анкеті, тобто вказав невірні дані, і цьєї підстави достатньо, щоб стати апатридом (людиною без громадянства – ред.). Саакашвілі, каже Луценко, було повідомлено про справи проти нього – “ми разом з Саакашвілі писали з цього приводу заяву про політичне переслідування в Інтерпол”. На місці Саакашвілі, Луценко би вказав в анкеті, що є кримінальні переслідування, які вважаються політичними переслідуваннями, і не було б проблем.

Інтересний момент, що покарати за прийняття “неправильних” документів від Саакашвілі вже не має кого – цього року загинув колишній глава Міграційної служби. Теперь зручно все списати на мерця. Хоча, якщо з’ясується, що мав місце службовий підлог, Луценко пообіцяв порушити кримінальну справу.

Луценко вважає, що Аваков правий, коли каже, що пора переглянути законодавство про громадянство. Але пропозицію Авакова, щоб Саакашвілі подав у суд, Луценко вважає “неефективною”. По зрозумілим причинам – а судді хто?”.

А зараз коротко і в темпі по всій 3,5-годинній зустрічі:

– перед Луценко стояли задачі звільнення від узгодження з президентом відкриття справ, “політичного дозволу”, та удари по “колишньому” (Януковичу і сім’ї);

– складено близько 1500 обвинувальних актів про кримінальну корупцію, передані до суду (починаючи від заступників до глав сільрад) – це більше, ніж раніше;

– Луценко банально не може звільнити підлеглих – його попередник Шокін підписав з багатьма контракти на п’ять років;

– Луценко пожалівся, що дефіцит суддів – всього 55 на весь Київ, а заведених справ більше 2000 (?);

– “на жаль, є справа на Дубневичів” (пов’язана з газом, не з “Укрзализницею”);

– по “хабарю Трояна” недостатньо доказів;

– Луценко не знає, хто реально керує сьогодні по бурштину і збирає гроші на видачу ліцензій;

– з того, що у Луценка “не виконано” – таможня та управління держкомпаніями (особливо Луценко не любить Балчуна, главу “Укрзализниці”);

– на осінь у Луценко великі плани – займуться облгазами, щоб повернути їх “Нафтогазу”, візьмуть за одне місце трьох міністрів – Демчишина, Данилюка та когось ще, а також по Небесній сотні остаточний обвинувальний акт передадуть у суд.

Андрій Скатерний (a_s_k_e_t), 32 місце в рейтингу найпопулярніших профілів ЖЖ:

“Що буде, якщо припаркуватись біля входу в ГПУ”

“На зустріч я приїхав хвилина в хвилину, і навіть трохи раніше, але припаркуватися цьому районі не так просто. Поворот до Генеральної прокуратури я спершу проїхав, а потім подумав – .. Жодного забороняючого знаку немає, а місця є. По-швидкому зайшов на ще один круг і, в підсумку, припаркувався прямо під входом. Тільки вийшов – прийшов час зайходити. Вчасно.
Через чотири години спілкування блогерів з Генеральним прокурором я вийшов, і … машина стояла на тому ж місці. В принципі, все логично – я не правил ніяких не порушив, які можуть бути до мене претензії. Мы же не до пана приїхали, а до слуги народу.

Ось ви, як собі хочете, а для мене завжди диявол криється в деталях, і такі дрібниці дуже важливі.
Якщо навіть охорона Генпрокуратури перестала з пихатою мордою, незаконно гоняти приватний транспорт – щось у відомстві змінюється.

Так, у Генпрокурора немає юридичної освіти, який жах. Не сильно це йому потрібно – він справи не розслідує. Так, мало грамотних співробітників – да й взагалі мало після того, як пішли ті, хто не хоче працювати справедливо і боїться крисячити в нових умовах. Але я завжди керуюсь улюбленою моєю фразою Вацлава Гавела – “Краще п’ять років помилок, ніж п’ятдесят років саботажу”.

Діліться у соцмережах:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь