Politerno > Статті > Україна і світ > Чекати залишилося недовго! Головне не дати Порошенко втекти, його місце в тюрмі (Відео)

Чекати залишилося недовго! Головне не дати Порошенко втекти, його місце в тюрмі (Відео)

  • 10 Квітня, 2017
  • 1850 Переглядів
  • 0

Через блокаду, високі ризики на валютному ринку, ситуації зі зростанням інфляції і цін на енергоресурси, перша половина 2017 роки для економіки України вже втрачена; розміри зарплат ще більше скоротяться, що призведе до значного ослаблення споживчого попиту.

По-моєму, якби уряд думав про майбутнє економіки країни, то треба було давно обмежити відтік капіталу з України і, можливо, зафіксувати в певному “коридорі” гривню.

А поки Прем’єр-міністр Володимир Гройсман лише бачить, що не може врятувати українську економіку, але щоб відтягнути кінець, він з Національним банком України буде девальвувати гривню і знижувати реальні доходи населення в надії на те, що раптом для порятунку українців хтось з- за кордону підкине ще грошей.

Наприклад, 30 березня Президент Петро Порошенко з Мальти повідомив, що Єврокомісія дає нам 600 млн. євро макрофінансової допомоги, яка надійде на рахунки України вже на наступному тижні.

Словом, українська влада намагається зайняти всюди, а ті, у кого вони просять, думають, коли ж самі ці політики розчохлять свої “золоті матраци”?

І в зв’язку з цим мій перший висновок такий – не можна і далі перекладати відповідальність і фінансові наслідки за економічну кризу з НБУ і комерційних банків, які власне і спровокували цю кризу, на сумлінних платників податків.

Другий висновок. Життя, нарешті, змусило політиків говорити про необхідність реальної, тобто не на словах, а на ділі боротьбі з корупцією.

Третій висновок. У період такої глибокої кризи в банківській системі треба державному регулятору не закручувати гайки, прискорюючи банкопад, а, навпаки, лібералізувати вихід і вхід на фінансовий ринок України. Ось тільки б ця жорстка боротьба з корупцією не стала у нас в країні приводом для швидкої нейтралізації політичних і економічних конкурентів. Як це ефективно вміють робити наші силовики і судді, ми добре знаємо.

Так, що ж робити?

Адже постійні негативні новини з України ніяк не додають довіри іноземним інвесторам до нашої економіки, а без інвестиційних грошей ми вже точно не піднімемо національні ринки. Більш того, не можна лікувати фінансово-економічну кризу лише новими кредитами Міжнародного валютного фонду, чекаючи, як манни небесної, черговий транш кредиту в розмірі 1 млрд. доларів США.

І все ж, що робити? Перш за все, категорично не можна відкладати фінансово-економічні реформи. На жаль, зараз у нас інвестиційний клімат не просто поганий, а дуже поганий. І не тільки тому, що немає прямих іноземних інвестицій (це всього лише один з індикаторів недовіри до економічної політики Кабміну В.Гройсмана), а через відсутність всередині країни приватних інвестицій і зусиль на внутрішньому ринку спільного інвестування.

Компанії з управління активами, що знаходяться в “сплячому” режимі так і не можуть знайти, де б заробити? Український бізнес не хоче ризикувати, тим більше – об’єднувати свої фінансові ресурси і реалізовувати інвестиційні проекти в Україні.

А чому тоді це повинні робити іноземні інвестори ?! Самі, самі починайте інвестувати, – постійно нас підштовхують з-за кордону. Але в уряді повинні знати, що інвестори, особливо з-за кордону, завжди порівнюють дві речі: по-перше, поворотний капітал і, по-друге, наявні ризики.

Наприклад, якщо протягом року-двох Кабінет міністрів і Верховна Рада України обіцяли не змінювати податковий режим, значить, так і повинно бути, не дивлячись ні на які бюджетні проблеми. Плюс влада повинна допомагати інвесторам ці ризики як би полегшувати.

Нам потрібні довгі гроші в економіку України.

А їх поки немає. І уряд Володимира Гройсмана не знає, де їх брати. Але найгірше, що для цього Кабмін нічого і не робить. А що потрібно робити? Ще раз підкреслю, в першу голову – створювати національні довгі гроші, які генерують лише три інституції, – це недержавні пенсійні фонди, інститути спільного інвестування і страхові компанії.

Їх треба розвивати, а не офшорні компанії. Але головне, про що підприємці не втомлюються повторювати: в сьогоднішній Україні для всіх дуже важливі мир і низькі податки. Все інше зробить природний хід подій. Якщо цього не робити, то чекати залишилося не довго, коли Прем’єр-міністр В.Гройсман скаже: всім кому ми винні, ми всім прощаємо. А потім в Кабмін і НБУ треба буде взяти звичайних штатних провісників цін на продовольство і курси валют.

Олександр Гончаров

Фактично такої ж думки і відомий український політик Анатолій Гриценко.

За його словами, вінницька братва загралась і це кінець.

За словами Анатолія Гриценка, головне не дати Порошенко втекти, його місце в тюрмі…

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE