Politerno > Статті > Україна і світ > “Його змушували підписати документи на тендер”. Чому застрелився колишній військовий льотчик Волошин

“Його змушували підписати документи на тендер”. Чому застрелився колишній військовий льотчик Волошин

  • 21 Березня, 2018
  • 2719 Переглядів
  • 0

Самогубство військового льотчика Владислава Волошина в Миколаєві наробило багато галасу.

У мережі сперечаються, що стало причиною такої несподіваної смерті – проблеми на роботі чи з психікою. Волошин – ветеран війни на Донбасі, який потрапляв в серйозні небезпечні ситуації, а з армії пішов зі скандалом.

Є версія, що як бойовий офіцер він просто не пережив вимушеного переведення на “гражданку”.

З іншого боку, у колишнього льотчика були серйозні проблеми з губернатором Миколаївської області Олексієм Савченком. Волошин в останній рік очолював комунальний аеропорт і був, по суті, підлеглим губернатора. У обох версій цієї трагедії є обґрунтовані аргументи.

Стрілявся на очах у сім’ї

Волошин вистрілив собі в груди практично на очах у сім’ї. Принаймні, домашні були вдома, коли в квартирі 29-річного льотчика пролунав постріл. Стрілявся Волошин з пістолета Макарова без номерних знаків. Коли приїхала швидка, він був ще живий, але в лікарні – помер. Кажуть, що він спілкувався з медиками до того, як померти.

Родичі льотчика, які стали практично свідками його самогубства, заявили місцевим ЗМІ, що Волошин останнім часом був у пригніченому стані.

Поліція при цьому відкрила справу за статтею “Умисне вбивство” – такою є звичайна практика в цих випадках.

33 вильоти над Донбасом і участь у справі “Боїнга”

Владислав Волошин був людиною з непростою біографією. У відносно молодому віці (приблизно в 25 років) він вже воював в зоні АТО.

У 2014 році на своєму штурмовику Су-25 здійснив 33 бойових вильоти в тил до сепаратистам. Був капітаном бойової машини і командиром ланки. За це він був нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Під час одного з вильотів – 29 серпня – був збитий над територією противника, катапультувався і за допомогою телефонного зв’язку вибрався до своїх, уникнувши полону.

В Росії Волошина підозрюють у стрільбі по малайзійському “Боїнгу”. Все почалося з публікації в “Комсомольскій правді”, яка взяла інтерв’ю у нібито свідка того, як літак Волошина вилетів з-під селища Авіаторське 17 липня 2014 роки за годину до збиття “Боїнга”. Він був нібито озброєний ракетами класу “повітря-повітря”.

“Свідок”, судячи з усього, міг бути працівником аеродрому – тому що він назвав ім’я і звання капітана штурмовика і зустрічав його при поверненні на базу. Боєкомплект у літака, після повернення був розстріляний, говорить невідомий “очевидець”. Дані з публікації тоді спростувала українська СБУ.

“Під час опитування капітан Волошин повідомив, що в ході проведення антитерористичної операції засоби ураження проти будь-яких повітряних цілей їм не застосовувалися”, – заявив радник глави СБУ Маркіян Лубківський.

У Росії ж скаржилися, що Київ не хоче показувати журнал вильотів Волошина і проводити його допит на поліграфі. Слідком РФ вже в грудні 2014 року все ще вимагав Волошина на допит і навіть був готовий надіслати своїх слідчих в Україну. Але “не зрослося”.

Втім, у висновках міжнародних слідчих органів зазначалося, що доказів причетності Волошина до збитого “Боїнгу” не виявлено.

Пішов з армії і розлучився з дружиною

Владислав Волошин залишив Збройні сили в липні 2017 року після скандальних розборок зі своїм керівництвом. Йдучи зі служби з військової авіації України, він голосно “грюкнув дверима”, розповівши в соціальних мережах про плачевну ситуацію в ВПС ЗСУ.

“По-перше, пілоти бойової авіації мають дуже низький оклад, який не дозволяє нормально забезпечувати власну сім’ю всім необхідним”, – написав він.

Волошин, перебуваючи у званні майора, отримував оклад в 12 611 гривень і грошову суму на наймання житла в розмірі 1699 гривень. І це при тому, що наймання навіть простої квартири без нормального ремонту в Миколаєві коштуває дорожче.

Льотчик також розповів і про плачевну ситуацію в самій бойової частини. За його словами, військове керівництво не здійснювало матеріальної підтримки, і льотчики відправлялися на завдання без нормальної льотної екіпіровки – в кросівках, берцах, неякісних костюмах або в “гелетейці”, а захисні маски і зовсім купувалися в Росії.

Постачання паливом для постійних вильотів також не було. Навчали польотам лише курсантів. Іншим льотчикам, особливо тим, що “проштрафилися”, дозволяли іноді відправитися в небо для підтримки навичок.

Волошин вважає, що подібний підхід міг призвести лише до одного – до небезпечного самовбивчого польоту.

Льотчик кілька разів судився зі своїм керівництвом, повідомив журналіст Олексій Романов, який знайшов ці судові тяжби в реєстрах.

“Факти в тому, що в минулому році він звільнився з армії і розлучився з дружиною, яка працювала в фонді держмайна в Сєвєродонецьку. Ось рішення суду про розлучення. Дитина чомусь залишилися з ним. Перед цим кілька разів судився з командуванням частини і ВПС – через відпустки, звільнення та квартири. Його довго не звільняли в зв’язку з закінченням контракту, посилаючись на “особливий період”. “Догуляти” відпустку за 2014-2016 роки Волошина теж не відпустили. А квартиру віддали по колезі-полковнику. Через що Волошин почав судитися зі своєю в/ч. Звільнився в результаті він зі скандалом, звинувативши командування в низьких зарплатах та іншій кривді”, – пише Романов, приводячи посилання на рішення судів.

Проблеми на роботі

Після звільнення з армії Волошину начебто щастить. Він отримує досить відповідальну роботу і стає директором Миколаївського міжнародного аеропорту.

Однак тут у нього виникає ще один конфлікт з начальством. Це випливає з листування льотчика з його знайомими, яке було опублікована після смерті. У листуванні йдеться про складні стосунки Волошина з головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком.

“Я його не боюся. Дітей якось без батька не охота залишати. Хоча с… схильні до суїциду думки мене вже тиждень не покидають”, – написав Волошин співрозмовнику 21 лютого.

Далі він поділився копіями доручень голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка, а також копією висновків перевірки Держаудитслужби з приводу ремонтних робіт в аеропорту.

Далі з листування видно, що Владислав Волошин хотів написати заяву на звільнення, але губернатор продовжив йому контракт. “Я б уже звалив. Але за спиною 100 чоловік, які залишаться без роботи” – написав Волошин.

Пізніше заступник Волошина Аліна Коротич розповіла, що чиновники Миколаївської ОДА змушували її боса підписати незаконні документи по ремонту підприємства, який почався в 2017 році. Про це повідомляє “Громадське”. За словами Коротич, Волошин не погоджувався підписувати документи.

“Були якісь переговори з облдержадміністрацією щодо підписання акту виконаних робіт, щодо терміналу. Тих робіт, які вже були виконані. Але тендера фактично не було. Він був скасований. Тому це незаконно і тому він не погоджувався”, – зазначила вона.

Відреагував на цей скандал і губернатор Олексій Савченко, на якого кинули тінь підозри. З його поста слідує, що проблеми в аеропорту дійсно є. Савченко також нагадав, що саме він дав Волошину цю роботу після звільнення його з ВСУ, і стверджує, що конфлікту з ним у нього не було.

“Багато з тих, хто навіть не був знайомий з Владом і його роботою на підприємстві, почали поширювати різну нісенітницю про якісь мільйонні тендера та інше. Деякі взялися тиражувати телефонне листування Влада, як я зрозумів, з колишніми керівниками КП “Миколаївський міжнародний аеропорт”, які і натворили на підприємстві казна-що. Припиніть займатися незрозумілими речами. Є правоохоронні органи, які об’єктивно і неупереджено розберуться у тому, що трапилося. Чекаю офіційної позиції компетентних органів, і всі, хто має відношення до того, що сталося, не дивлячись ні на які нюанси, обов’язково понесуть відповідальність”, – написав Олексій Савченко на своїй сторінці в Facebook.

20 беерезня заступник голови Миколаївської ОДА Валентин Гайдаржи у Facebook написав, що Миколаївська облдержадміністрація не мала причин тиснути на померлого в. о. директора Миколаївського аеропорту Владислава Волошина, бо не було порушення закону під час підписання договору з компанією, яка перемогла на торгах щодо ремонту.

“Ніякого порушення закону в питанні підписання договору з компанією, яка виграла торги на ремонт терміналу, як і в питанні розірвання договору, не було”, – наголосив він.

Заступник голови Миколаївської ОДА розповів, що після визначення переможця через систему Прозоро і підписання відповідних протоколів, “були дотримані всі процедурні моменти для того, щоб ситуація рухалася виключно у правовому руслі”.

 За словами Гайдаржи, після перевірки Держаудитслужби, з’явилися підстави для розірвання підписаного договору.

Він наголосив, що саме обласна державна адміністрація, офіційно направила доручення з рекомендацією про розірвання договору та взяла на себе відповідальність за ці дії.

“Займаючи посаду виконуючого обов’язки директора КП “Миколаївський міжнародний аеропорт”, Владислав Волошин, на відміну від попередніх керівників аеропорту, не підписував ніяких актів (ні по смузі, ні по терміналу), так як перед тим, як у нього могли з’явитися такі підстави , акти повинні були бути підписані спочатку технаглядом”, – розказав Гайдаржи.

Він пояснив, що тільки після цього, представники аеропорту мали підстави що-небудь підписати.

“Більш того, фізично таких актів на даний момент в аеропорту немає, так як підрядники нічого не передавали ні в технагляд, ні в аеропорт. Розмови про будь-які тендери на десятки мільйонів гривень, за якими проводилася передоплата в період керівництва підприємством Владислава Волошина, взагалі не мають під собою абсолютно ніяких підстав”, – підсумував він.

Що відбувається в Миколаївському аеропорту

Аеропорт Миколаєва останнім часом був важливою темою для антикорупційних розслідувань.

Останнє вийшло в січні 2018 року. Автори заявляли, що тендери на реконструкцію аеропорту організовані непрозоро, до них допускаються фірми, близькі до місцевих депутатів і чиновників.

Аеропорт на даний момент не працює. Його мали відкрити ще влітку 2017 року, потім запуск перенесли на Новий рік, але підприємство як і раніше стоїть закритим.

Журналіст Андрій Лохматов стверджує, що у фільмі звучить аудіозапис того, як Волошина – директора аеропорту – відверто “нахиляють” узгодити фіктивні результати тендеру на ремонт будівлі.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE