Politerno > Статті > Компанія, “ніяк не зв’язана з Гройсманом”, виграла тендерів на 100 мільйонів

Компанія, “ніяк не зв’язана з Гройсманом”, виграла тендерів на 100 мільйонів

 • 4 Серпня, 2017
 • 1196 Переглядів
 • 0

Відпустивши депутатів на канікули до осені, в спорожнілій Раді впритул зайнялися ремонтом.

За серпень планується відремонтувати кулуари, їдальню і обстежити скляний купол. Але наймасштабніший тендер оголошений на модернізацію системи голосування. Зміни анонсував Володимир Гройсман, коли ще був спікером, а гроші знайшов його наступник Андрій Парубій. Правда, є дані, що розробляти систему буде фірма, пов’язана з Гройсманом.

Непростий виграш

Планується, що на кожному з 450 робочих місць нардепів, президії, трибуни, ложі Кабміну з’явиться новий пульт з сенсорним монітором. Система повинна обробляти виступи, самостійно вести синхронний переклад, підтягувати законопроекти, висунуті на голосування.

Один з плюсів, озвучених спікером, – ліквідація такого явища, як кнопкодавство завдяки тому, що система зможе сканувати відбитки пальців нардепів. Крім того, хочуть впровадити додатковий дістаційний пульт для голосування (це означає, що депутату не обов’язково бути присутньому в залі під час голосування). Тільки за проект нової системи Рада готова заплатити 7 млн ​​грн.

Це третій за величиною тендер, оголошений управлінням справами Верховної Ради. Скільки буде коштувати переобладнання, поки не прораховували, оскільки крім інформаційних систем потрібно буде замінити меблі (комп’ютери монтуються в столи) і проводку.

Тендер на розробку проекту виграла компанія “Амріта Комплексні рішення”, яка вже працювала з Верховною Радою (переобладнала систему для голосування в залі, де проходять засідання Погоджувальної ради). Вона ж за 9 млн грн оновлювала комплекс медійного супроводу в Кабміні.

Як сказав розробник діючої системи “Рада-3” Анатолій Морозов, ця компанія опосередковано пов’язана з прем’єром Гройсманом. Цікаво, що всього за три роки існування вона стала виконавцем самих топових замовлень.

Серед її клієнтів не тільки Верховна Рада і Кабмін, а й інші великі держструктури. Зокрема, компанія виграла аукціон на поставку 150 ноутбуків в НАБУ і запросила за це майже 2 млн грн (13,3 тис. грн за кожен). А в цілому “Амріта” стала переможцем тендерів майже на 100 млн грн.

“Справа в тому, що від тендерів навмисно відсунули державні компанії, які раніше займалися комп’ютерним супроводом, – каже Морозов. – Наприклад, у нас вже розроблена і випробувана нова система для голосування “Рада 4”, вона благополучно працює в міськраді Києва. Але гроші є гроші … А “Амріта” – структура нашого прем’єра”. Але в самій фірмі зв’язок з Гройсманом категорично заперечують, а успіхи пояснюють професіоналізмом співробітників.

“Ми ніяк не пов’язані з Гройсманом. Ми один з найдосвідченіших колективів на ринку IТ в Україні. А для розробок аудіо- або відеосистем в складних проектах залучаємо перевірених партнерів”, – говорить директор компанії Євген Рімек.

Нові сенсорні монітори випробували на засіданнях Погоджувальної ради Ради. Фото: amrita-cs.com

Реставрація купола

Поряд з оновленням системи голосування в Раді запланований масштабний ремонт. До нього готувалися ще з початку літа, і рішенням всього складу Ради перерозподілили видатки бюджету парламенту. Депутатів дуже хвилює технічний стан гігантської (вага 15 т) люстри, яка висить у них над головою.

Нагадаємо, в 2012 році частина конструкції обвалилася і кришталь подряпав депутата Нестора Шуфрича. Тоді зобов’язали госпслужби провести обстеження конструкції і надати звіт. В результаті прийшли до висновку, що купол потребує ремонту. Тому Рада виділила 681 тис. грн на розробку проекту з реставрації металевої частини купола, зовнішніх сходів і шпиля.

Ще за 38 тис. грн поставлять додаткову відеокамеру у внутрішньому дворику, 1,2 млн грн піде на ремонт їдальні, де обідають депутати і журналісти. Також хочуть провести ремонт кулуарів на першому і другому поверхах: виділили 1,3 млн грн на пристрій стаціонарної експозиції “Прапор України”. Облаштуванням експозиції займеться львівська фірма “Відродження”. Один з найбільших її попередніх проектів – реставрація в’їзної брами палацу Потоцьких в Івано-Франківській області.

Кабмін захистять від пожеж і снігу

Літнє оновлення проходить і в Кабміні. За 11 млн грн закуповують телекомунікаційну систему і мережу wi-fi в усіх корпусах. Уже змінюють асфальт у внутрішньому дворику, крім того, Кабмін має намір відновити фасад парадного будинку на Грушевського та підпірну стіну (майже 1,5 млн грн підуть тільки на розробку проекту), а також провести капремонт даху в будівлі клубу Кабміну.

Крім того, на 575 тис. грн обробляють пожежобезпечним просоченням дерев’яні конструкції всіх горищних приміщень. Заплановано також провести поточний ремонт систем, які запобігають налипанню льоду на дахах будинку уряду, клубу Кабміну і флігеля.

Для адміністрації президента літо – також період ремонтних робіт. Зокрема, планується модернізувати станцію цифрового телебачення на 670 тис. грн: купити 5 тюнерів, 2 комутатора і ще 9 різних деталей. А на 1,5 млн грн хочуть купити канцелярського приладдя, паперу, конвертів, візиток і шредер.

Джерело “Вісті”

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь