Politerno > Статті > Луценко назвав трьох “китів” корупції в Україні. Їх імена – Порошенко, Порошенко і Порошенко

Луценко назвав трьох “китів” корупції в Україні. Їх імена – Порошенко, Порошенко і Порошенко

 • 25 Травня, 2017
 • 1460 Переглядів
 • 0

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вчора, 24 травня, виступив зі звітом у Верховній Раді. Він назвав трьох “китів” сучасної корупції в Україні.

“Нам залишилося три теми. Тема вугілля – якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу представляє так звана схема “Роттердам +”. Ви повинні прийняти закон про ренту на вугілля та інші корисні копалини в Україні – так само, як це зроблено для газу. Зробите це – і ми перевернемо ще й цю сторінку мафіозних загроз”, – сказав генпрокурор.

“Також нам потрібно навести порядок на митниці. Там багато робиться, але треба ввести звірку даних розмитнення з нашими сусідами – країнами ЄС. І 80% злочинності впаде! Це треба набратися політичної мужності Кабінету міністрів і зробити це”, – сказав Луценко.

“І третя схема, найважливіша. Найбільша корупція, наскільки її оцінюю я і НАБУ, сьогодні знаходиться в сфері призначення на менеджмент державних підприємств. Шановні колеги, прийміть, нарешті, рішення про приватизацію “Центренерго”, гідроенергії і всіх інших підприємств, про які вже весь інтернет забитий чутками. Приватизовуйте – і нехай платять податки, – заявив він.

Імен головних винуватців за корупцію по цим трьом “китам” Луценко не назвав. Однак вони очевидні.

Перший “кит”, за словами генпрокурора – корупція у вугільній сфері.

Нагадаємо про журналістське розслідування опублікованими в серпні минулого року – “Клан Порошенко-Кононенко зробив “Центренерго” своєю дойною коровою”! У ньому розповідається як раз про корупційні схеми поставок вугілля на цю компанію. Прізвища названі. Причому, зрозуміло, що головний з двох зазначених корупціонерів – Порошенко. А Кононенко – це його “любий друзь” №1.

Також Луценко згадав тут “Роттердам +”. Однак цю корупційну схему впровадив глава НКРЕКП Вовк, котрий, як відомо, був поставлений на цю високу посаду в 25-річному віці указом президента Порошенко, а перед тим він безславно потрудився в порошенківської компаніїї Roshen. Зрозумілим є той факт, що “Роттердам +” – це дітище Петра Олексійовича.

Далі Луценко вказує на корупцію в митниці і на відсутність у зв’язку з цим “політичної волі”. Чиєї, питається, волі? Три роки президентом перебуває Порошенко, якому підпорядковуються всі силовики. І саме якби він захотів і проявив волю, то корупція на митниці була б подолана.

Сподіваємось, заперечень проти цього твердження немає?

Третій “кит” – корупція в державних підприємствах. А також провал з їх приватизацією. Знову таки, Луценко в цьому місці конкретно згадав “Центренерго”. Але за корупцією в цій компанії, як ми вище вже зазначали, стоїть саме Порошенко (з Кононенко). А тому “Центренерго” до сих пір і не приватизовано.

Так що три “кити” сучасної корупції в Україні – це Порошенко, Порошенко і ще раз Порошенко. Що, до речі, випливає і з опублікованого вчора виданням Deutsche Welle заяви голови глобального антикорупційного руху Transparency International (TI) Хосе Угаса, який сказав, що в Україні панує атмосфера безкарності за корупцію.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь