Politerno > Статті > Небоженко: Порошенко втратив авторитет і силу, а Гройсман несподівано став вагомим політиком

Небоженко: Порошенко втратив авторитет і силу, а Гройсман несподівано став вагомим політиком

 • 19 Квітня, 2017
 • 1461 Переглядів
 • 0

Президент Петро Порошенко втратив авторитет, і зараз, після того, як за прем’єр-міністра Володимира Гройсмана заступився “Народний фронт”, він втратив і силу.

Про це InfoResist заявив політолог Віктор Небоженко.

“Це основна формула, це дуже важливо. Насправді нічого не відбувається після, але ось після телерейтингу і так далі у нього (президент з Петром Порошенко – ред.) був “Народний фронт”, але “Народний фронт” раптом запрацював за Гройсман. І тут виявляється, що президент України не володіє власним господарством, він як би і власник України, а з іншого боку, як би і не може нічого зробити і у Верховній Раді, тому що там дуже сильна фракція “Народного фронту”, і не може бодай щось зробити самостійно. Це дуже важливо”, – сказав він.

Як зазначив політолог, у “Народному фронті” дуже багато депутатів, які голосують.

“Ці депутати проголосували за Гройсмана, це вперше з 91 року, коли фракція, яка вступила в союз з президентом, раптом каже: “А нам Гройсман теж подобається і нехай він залишається”. А він політик молодий, недосвідчений і він не розуміє всі мінуси і плюси своєї поведінки, але він каже: “Я залишаюся”. Насправді зараз дуже нетрадиційна для України ситуація, всі крадуть, всі міністри думають тільки про гроші, президент думає, як стати з мільярдера мультимільярдером. Ніколи такого не було, щоб фракція, яка володіла десятьма міністрами в Кабміні, на 50 відсотків контролює РНБО, говорила б: “а ми підтримуємо не те щоб вашого супротивника, ми підтримуємо Гройсмана”. А Порошенко каже: “кого ви підтримуєте, тут немає особистості”, а “НФ” йому каже: “є, він ще стане людиною”, – розповів експерт.

Також Небоженко розповів про проблему, котра виникла у Порошенка з Гонтаревою.

“З Гонтаревою така проблема. Перш ніж звільнити Гройсмана, президенту потрібно показати нового главу НБУ, а він не може цього зробити. Афера і опора була тільки на саму Гонтареву, передбачалося, що вона така ж безсмертна як і Порошенко, а президент говорить: “ні, я безсмертний, а ти виконала своє завдання, тобі пора йти, як домовлялися два роки тому”. А Гонтарева каже: “я не готова йти”. Ось в чому проблема, у президента немає їй заміни, тому що вона виконала велику брудну роботу, дуже важливу, вона зробила щось дуже корисне для України, вона вигнала банки, які не є банками. Вона посилила економічну банківську систему президента, так не роблять реформи в країні”, – зазначив Небоженко.

Президент оточений своїми ворогами і оточений своїми результатами, додав політолог.

“Гонтарева ж його результат. “Народний фронт”, який був його партнером, зараз говорить: ми підтримуємо Гройсмана, який був без підтримки. Хто такий Гройсман, звичайний мер маленького містечка, але при цьому він зараз отримав підтримку найпотужнішої фракції “Народного фронту” і тепер він стає фігурою, він тепер може сміливо заходити в кабінет до президента”, – сказав він.

“Це дуже незвично, тому що у нас прем’єр-міністри завжди залежали від президента. А Порошенко, який думав що Гройсман, звичайний мер Вінниці, якого можна поставити на один рік, раптом знаходить політичну підтримку однієї з найбільших фракцій. І це все різко змінює. Такого в Україні ще не було”, – підкреслив Небоженко.

На питання, які думки у президента, політолог відповів, що Порошенко реально відступає.

Росіяни не хочуть йому допомагати, тому що він їх зрадив раз 20, а Захід не хоче допомагати, тому що корупція дуже жахлива. Стратегічне терпіння Вашингтона з приводу корупційного і непрофесійного політичного керівництва в Україні ще не закінчилося. Вони терплять, вони слухають, зараз президент України приїжджає в дуже інтимний закритий клуб, там буде дуже мало журналісти, і буде розповідати про успіхи боротьби з корупцією і успіхи реформ в Україні. І люди, які там будуть сидіти, повірять в все це. Насправді у Заходу закінчується терпіння не тільки по відношенню до КНДР, але і по відношенню до України, яка з інших причин дуже сильно дратує Захід”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь