Politerno > Статті > Україна і світ > Олімпійський котел Порошенка. Головні висновки з дебатів на стадіоні

Олімпійський котел Порошенка. Головні висновки з дебатів на стадіоні

  • 20 Квітня, 2019
  • 2598 Переглядів
  • Comments Off

Учора на НСК “Олімпійський” пройшли дебати між Володимиром Зеленським та Петром Порошенком.

Представляємо висновки з події, яка стала головним актом передвиборної кампанії.

Дебати Петра Порошенка і Володимира Зеленського закінчилися повним розгромом – для президента України.

Експерти і раніше висловлювали припущення, що у Петра Олексійовича даремно так сподіваються на дебати. По-перше, Зеленський – досвідчений шоумен і не лізе за словом в кишеню. Він роками виступав перед людьми, які платять гроші, щоб його послухати – а не перед тими, кому платять 300 гривень за участь у мітингу.

По-друге, імідж у актора набагато чистіший, ніж у президента. І приперти його до стінки чимось серйозним взагалі не видається можливим. На кожен російський бізнес Зеленського знайдеться липецький “Рошен” Порошенка.

По-третє, до вчорашнього дня президент був сильним оратором лише в дружній аудиторії, поки все диригувалось, як по нотах. І в цій “теплій ванні” він доплив до дебатів на “Олімпійському”. До яких виявився абсолютно непідготовленим.

Читайте також: За ініціативою Зеленського обидва кандидата стали на коліна

Для початку Порошенко просто запізнився вчасно вийти на сцену. І це виглядало безглуздо. Спочатку він місяць полював за Зеленським, щоб витягнути його на дебати – але коли вони настали, президента на трибуні не виявилося. Він просто не встиг добігти зі своєї сцени до протилежної, де і відбулись дебати. Найсмішніше, що наявність двох сцен раніше пролобіювали в штабі Порошенка, а Зеленський пропонував цього не робити.

Гарант квапливо йшов повз глядацьких рядів, махав рукою, а “слуга народу” в цей час тролив його зі сцени на весь стадіон. І коли президент нарешті піднявся на сцену, його підколювали навіть ведучі.

Вступне слово Зе було збудовано за всіма законами драматургії, де факти і доводи перемежовувалися з колючими метафорами на адресу опонента. Зеленський зі старту і без всякого академізму почав атаку на Порошенка. І той помітно нервував, тримаючи слово у відповідь. Він явно не очікував такого напору.

У президента ж було все не так райдужно. Його промови були переповнені гаслами, патетикою і перестрибували з одного на інше. Але головне – Порошенко за всі дебати не сказав жодного нового слова. З гарантом зіграв злий жарт його багатомісячний передвиборний марафон по всіх телеканалах. У нього просто не залишилося жодної свіжої думки – він все давно сказав, і тепер просто пережовував одні і ті ж тези.

Читайте також: Зеленський – Порошенкові: Я не ваш опонент, я ваш вирок

Навіть масовка Порошенка помітно зажурилася – хоча її було втричі більше, ніж тих, хто прийшов на підтримку Зеленського.

З реакції глядачів було видно, до чого взагалі йдуть дебати. Якщо спочатку прихильники Порошенка скандували його прізвище під час виступів Зеленського, то ближче до середини дебатів стало більше чутно фанатів Зе. Під кінець Порошенкові просто не давали говорити. Кожен раз, коли йому надавалося слово, фан-зона вибухала гучним “Іди! Іди!”.

Зеленський влучно жалив Порошенка корупцією в оборонці, “Рошеном”, Іловайським котлом і здачею Дебальцеве. Він постійно підколював президента. Порошенко важко переносив насмішки і змінювався в обличчі.

Під кінець гарант зовсім “поплив” і почав задавати свої питання на рідкість незв’язно, постійно порушуючи регламент. І навіть ведучий з боку Порошенка – Андрій Куликов – змушений був додавати коміку часу понад відведеного. Зеленський же обрав жорстку риторику і лаконічно “обламував” гаранта по кожному питанню.

При цьому, звичайно, дебати відбулись суто для галочки. Це був обмін гаслами з боку Порошенка – і образливими словами від Зеленського. Майже жодного питання по суті опоненти не обговорили. Втім, як сказав Зе: “Я не ваш опонент. Я ваш вирок”.

Ця красива, нехай і заготовлена фраза знаменувала сумний підсумок дебатів для Петра Порошенка.

Читайте також: “Яка це нафіг реформа?” – Зеленський дав оцінку медреформі

У цілому, надії Порошенка на те, що дебати стануть його чудо-зброєю, за допомогою якої він може домогтися хоч якогось перелому в безнадійній для нього кампанії, впали. Дебати стали для нього ганебною поразкою і тотальним розгромом. Олімпійським котлом.

Хоча спочатку все починалося дуже бравурно. Президент, в звичній для нього манері театру одного актора, зібрав мітинг на Майдані, де таврував Зеленського малоросом і іншими поганими словами. Масовку Порошенко зібрав велику. Людей для неї купували по 400 гривень, зганяли бюджетників, звозили з усієї країни автобусами. І на стадіоні їх візуально було більше, ніж прихильників Зеленського.

А ось Зеленському вдалося знайти дуже правильну тактику поведінки. Він вибрав образ простого хлопця з народу, який вийшов на сцену поставити ті питання, які хотіли б задати Петру Порошенку більшість українців.

Він не йшов в якісь нетрі економічних і політичних міркувань, в яких він не дуже сильний. Не намагався розповісти про свою програму. Він бив по емоціям, і просто гвоздив ними Порошенка.

У Зеленського було багато вдалих знахідок. Наприклад, у самому кінці, коли він перерахував досягнення епохи правління Порошенка, але при цьому сказав, що президент їх всіх приписав собі. Хоча над ними працювало багато українців.

Читайте також: Зеленський – Порошенкові: Я не ваш опонент, я ваш вирок

Порошенко нічого не зміг цьому протиставити крім якихось зовсім непереконливих виправдань. На тему, що ми йдемо вперед, у нас все добре, безвіз, армія і так далі. Його промова була порожньою і нічим не запам’яталася.

А спроби наїзду Порошенка з двох питань – по зв’язках з Коломойським і нібито ухилень від призову в армію – Зеленський дуже легко відбив. Щодо повісток він нагадав, що є публічною людиною і його знайти не склало б труднощів. А щодо Коломойського і фрази Порошенка про “кота в мішку” або “мішка для кота” він вдало пожартував, сказавши, що краще бути котом в мішку, ніж вовком в овечій шкурі.

Стадіон – це був явно не формат для Порошенка. Йому, звичайно, була б ближче студія, де він міг би нав’язати Зеленському дискусію на тему, в якій Володимир явно плаває. Наприклад, щодо програми кандидата і його бачення майбутнього країни. Але на стадіоні, в форматі шоу, де Зеленський профі – це зробити було неможливо. І тому – розгром.

Після цих дебатів інтрига виборів, яка і до того була досить слабкою, остаточно зникла. В України буде новий президент.

А у Порошенка після такої ганьби дуже сумні перспективи. І політичні. І, можливо, кримінальні – як на це кілька разів в ході дебатів натякнув вже майбутній президент.

Читайте також: Порошенко у 2015 році сам називав бойовиків повстанцями – журналіст

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE