Politerno > Статті > Україна і світ > “Особняк Плотницького в Барвисі”: що відбувається з колишнім главою ЛНР

“Особняк Плотницького в Барвисі”: що відбувається з колишнім главою ЛНР

  • 30 Листопада, 2017
  • 1641 Переглядів
  • 0

Ще в 2015-му в українських ЗМІ пройшла інформація про те, що Ігор Плотницкий є володарем особняка в підмосковній Барвисі. Мовляв, він прикупив його майже відразу після виборів в ЛНР, ще в 2014 році.

Вартість елітної нерухомості, за даними тих же ЗМІ, становить приблизно 30 мільйонів доларів. Територіально цей барвихинській палац розташований десь в районі будинку Кірсана Ілюмжинова.

Приблизно тоді ж першою особою ЛНР нібито був придбаний і автомобіль Range Rover з російськими номерами.

“Зараз Плотницкий, ймовірно, очікує, коли інформаційна галас з приводу його відставки зійде нанівець, – розповіли “МК” джерела на місці. – Кращий для нього варіант – просто нічого не робити. Чекати. Найняти охорону. У нього занадто багато ворогів”.

У цій грі правил немає – згадайте, як пару років назад батьки Плотницького померли, нібито отруївшись грибами … Єдина гарантія, та ще й квола, що поки йому дадуть спокій, – це те, що він один з підписантів Мінських угод і зараз став уповноваженим по їх виконанню, яка не яка, але посада. “Смотрящий за домовленостями”, – жартують про це призначення в Луганську.

Хоча в плані розслідувань результатів його діяльності, з точки зору експертів, Плотницькому поки нічого не загрожує. Кримінальні справи за фактами зловживання службовим становищем та за корупцію в республіці, швидше за все, в найближчому майбутньому порушуватися не будуть.

“Тому що на руку вони тільки Україні, от вже хто стане зловтішатися з цього приводу. Це розуміють і в новому керівництві ЛНР, тому поки все спустять на гальмах. Всім треба, щоб було тихо, і буде тихо”.

Тим часом, як повідомляють джерела, розташована на території республіки промисловість, доходи з якої так чи інакше останні роки  курирував Ігор Плотницкий, незабаром може знайти нових господарів. Він перестав бути гарантом статус-кво.

“Насправді Луганськ набагато багатший за Донецьк, просто інформація про це якось спеціально затирається. У нас є вугільні шахти і підприємство з виробництва вагонів, свого часу саме на ньому виготовлялися всі вагони, які колесили по залізницях СРСР, авіаційний ремонтний завод, видобуток золота. Це був один з найбагатших промислових регіонів України, і якби не війна, то він би аж ніяк не бідував, а зараз все йде незрозуміло куди”.

До речі, за чутками, українським “куратором” глави ЛНР всі роки збройного конфлікту був Олександр Єфремов. “Луганський Ахметов”, як його ще називають, по аналогії з іншим олігархом Ренатом Ахметовим.

Уродженець Ворошиловграда, перший заступник голови Партії регіонів, народний депутат і глава фракції ПР у Верховній раді – Єфремов прибрав до рук Луганську область ще в далекому 1998 році, коли став главою обладміністрації.

Після перемоги Євромайдану Єфремов багато бував на Луганщині, саме він, як кажуть, свого часу і доклав серйозних зусиль, щоб посадити Плотницького в високе крісло.

Які преференції сам Єфремов міг за це отримати?

“Перш за все економічні – тобто зберегти свою ще довоєнну власність в республіці і додати нов, “віджавши” її під шумок у колишніх власників; фактично всу лежало під ним, – кажуть джерела. – І коли стверджують, що Плотницкий був нібито підконтрольним Москві, це не зовсім так, скоріше, його можна вважати людиною Єфремова”.

Зараз Єфремов знаходиться під слідством. В Україні йому пред’явили відразу кілька звинувачень, у тому числі в державній зраді, порушенні територіальної цілісності країни, сприяння створенню “сепаратистського руху” ЛНР.

Дивна річ – як тільки Єфремов втратив владу в Києві, то захиталося крісло і під Плотницьким в Луганську. Збіг?

“За роки свого правління Плотницкий примудрився зіпсувати відносини абсолютно з усіма. Він призначив собі повноваження бога і загрався в цю гру, абсолютно не уявляючи реального стану справ і свого справжнього місця в історії. Інакше б не пересварився з тими ж силовиками, не маючи сам ніяких збройних ресурсів. Тому, сьогодні в Луганську немає людей, які його не ненавидять і які не раділи б його відставці”.

Але в даний момент, з цим згодні всі, Плотницькому краще не висовуватися. Бо за ним тягнеться такий шлейф, що рано чи пізно доведеться відповідати за все, що накоїв.

Читайте також: Центр Луганська захоплений, Плотницкий обіцяє “нейтралізацію”. Що насправді відбувається в “ЛНР” (Відео)

МК

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE