Politerno > Статті > Україна і світ > Центр Луганська захоплений, Плотницкий обіцяє “нейтралізацію”. Що насправді відбувається в “ЛНР” (Відео)

Центр Луганська захоплений, Плотницкий обіцяє “нейтралізацію”. Що насправді відбувається в “ЛНР” (Відео)

  • 21 Листопада, 2017
  • 1712 Переглядів
  • 0

Сьогодні в Луганську центр міста несподівано зайняли озброєні люди. Картинка зі столиці так званої “ЛНР” нагадала початок анексії Криму – раптово з’явилися “зелені чоловічки” без розпізнавальних знаків, які оточили найважливіші об’єкти.

То що ж відбувається в Луганську, чим воно закінчиться і як може вплинути на хід конфлікту на Донбасі.

Цивільним ходу немає

Як з’ясувалося пізніше, центр Луганська зайняли підрозділи “МВС ЛНР” – у форменому одязі з нашивками “Беркут”, “СОБР”. У центрі міста стоять кілька БТРів, спецавтобусів і спецтранспорт. “Військові” просять цивільних утриматися від проходу через оточені території.

Відповідати про свої цілі і накази військові відмовляються. Пізніше “МВС ЛНР” пояснило присутність озброєних людей проведенням планових навчань.

Через деякий час луганчанам оголосили, що телефонний анонім повідомив про замінування Адміністрації глави “ЛНР”, після чого в будівлі почали перевірку, а всіх співробітників евакуювали.

Але в таке пояснення в місті мало хто повірив.

Перша версія. Ображений Корнет

У соцмережах припускають, що вулиці можуть бути оточені за наказом “міністра внутрішніх справ ЛНР” Ігоря Корнета, якого напередодні глава “ЛНР” Ігор Плотницкий відправив у відставку в зв’язку з відкриттям кримінальної справи.

Співробітники “МВС” відмовилися підкоритися цьому рішенню і звернулися з відкритим листом до Плотницького з вимогою не звільняти Корнета. Судячи з усього, з боротьбою в керівництві “ЛНР” і пов’язана поява “зелених чоловічків” в центрі Луганська.

“Глава МВС”, мабуть, вирішив “качнути” ситуацію в свою користь.

Відносини між Корнетом і Плотницьким вже давно вкрай напружені. Обидві сторони періодично звинувачують один одного у всіляких гріхах. Відсутність явного переможця в цій усобиці, як вважають спостерігачі, була обумовлена тим, що обидва діячі мали серйозний “дах” в Москві. Корнет, за чутками, орієнтувався на силове крило російської еліти, а Плотницкий – на політичне. Тому довгий час зберігався паритет, який, мабуть, Плотницкий вирішив порушити, наразившись на удар у відповідь Корнета.

Джерела “Нової газети” стверджують, що Ігор Плотницкий, який вранці перебував на робочому місці, наказав збройним людям звільнити місто, однак вони наказ проігнорували.

При цьому, за непідтвердженими даними, в Луганськ з Донецька прибули три військових “Урали” так званої “Республіканської державної служби охорони”, яка підпорядковується “Голові ДНР” Олександру Захарченко.

Вже після обіду Ігор Корнет записав відеозвернення, в якому спростував конфлікт з Плотницьким, а захоплення центру Луганська пояснив боротьбою з українськими агентами. При цьому до них він записав все найближче оточення Плотницького, включаючи працівників апарату Плотницького. Це підтверджує початкову версію конфлікту Корнета з главою “республіки”.

“Отримані докази причетності директора ДТРК “ЛНР” (“республіканський” телеканал – ред.) Анастасії Шуркаєвої до діяльності українських спецслужб. Встановлено причетність керівника адміністрації глави “ЛНР” Ірини Тейцман, а також начальника служби урядової безпеки МВС “ЛНР” Євгенія Селіверстова до інсценування в вересні 2016 року державного перевороту в “ЛНР””, – заявив Корнет.

За його словами, рішення про арешт перерахованих вище приймав нібито сам Плотницкий. “Вночі я надав наявні матеріали Ігорю Плотницькому, який прийняв рішення про порушення кримінальних справ і арешт всіх фігурантів”, – повідомив “міністр”, тим самим позначаючи перемогу в протистоянні.

Плотницкий про Корнета: “Він звільнений”

Однак сам глава “ЛНР” після заяви свого “міністра” повністю відкинув усе, що сказав Корнет. А озброєних людей в центрі Луганська назвав “переходом кордонів допустимого”.

“Заява Корнета І. А. не має ніяких підстав і юридичної сили. Ще від учора Корнет І. А. законно відсторонений від займаної посади: є рішення суду, клопотання від відповідного комітету Народної Ради. Більш того, призначено нового і. о. міністра внутрішніх справ ЛНР”, – цитує Плотницького офіційний сайт “республіки”.

Зібравши війська в центрі міста, Корнет намагається “таким способом оскаржити рішення суду”, вважає глава луганських сепаратистів. За його словами, підстав для арешту “українських агентів”, перерахованих Корнетом, немає.

“Слідство ведеться, але по іншій справі і з іншими фігурантами. Ніяких підстав для арешту Анастасії Шуркаєвої, Ірини Тейцман і Євгена Селіверстова немає, і розпоряджень подібного роду призначений і. о. міністра внутрішніх справ ЛНР не давав”, – пояснив Плотницкий.

Він пообіцяв найближчим часом усунути “зелених чоловічків” з центру Луганська.

Що ж відбулося насправді

Джерела “Страни” в Луганську підтверджують, що причиною подій в “ЛНР” став жуже гострий конфлікт між Плотницьким і Корнетом.

“У них різні куратори в Кремлі. Плотницкий вирішив звільнити Корнета, але переоцінив свої сили і нарвався на “відповідь”. Москві це сильно не сподобалося і там вирішили продемонструвати, хто в домі господар і ввели в Луганськ “зелених чоловічків”, а також сили з “ДНР”, щоб зберегти ситуацію під контролем.

Після з’ясувань і Плотницький, і Корнет залишаться при посадах, якщо не продовжать качати права. Можливо, крайніми, як уже заявив Корнет зроблять оточення Плотницького, хоча і не факт, що їх заарештують. Але взагалі під Плотницьким крісло розхитується дуже сильно. Їм незадоволені російські спецслужби через злодійство і кричущу некомпетентність. Ходять чутки, що до виборів президента Росії в березні 2018 року “главу ЛНР” можуть поміняти. За іншою версією, він просто не буде виставляти свою кандидатуру на “виборах глави республіки”, які вже намітили на наступний рік”, – розповіло джерело.

На питання, чи позначаться ці розбірки на стані справ на фронті джерело відповіло негативно: “Фронт тримає так звана “народна міліція”, тобто, по суті, “армія ЛНР”, яка управляється безпосередньо Москвою. І їм ці розбірки до одного місця. Хоча в “армії” Плотницького теж сильно не люблять”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь