Politerno > Статті > Україна і світ > “Магазини Roshen відкриваються швидше, ніж меморіал Небесній сотні”. Соцмережі про річницю Майдану

“Магазини Roshen відкриваються швидше, ніж меморіал Небесній сотні”. Соцмережі про річницю Майдану

  • 21 Листопада, 2017
  • 1528 Переглядів
  • 0

У День гідності і свободи, який відзначається сьогодні в честь річниці Євромайдану, українці в соціальних мережах коментують події тих днів і нинішнє становище України.

Думки вкрай різні.

Журналіст Михайло Ткач звертає увагу на те, що Порошенко з часів Майдану піднявся в рейтингу багатіїв.

“Рейтинг найбагатших людей країни потрібно публікувати до річниці Майдану. Так можна побачити, за що стояли і хто зараз перемагає. На жаль, до четвертої річниці Майдану президент Порошенко займає лише 5 місце. Але до 5 річниці – 4 місце в рейтингу має всі шанси посісти. Не дарма магазини з солодощами відкриваються набагато швидше меморіального комплексу Героям Небесної сотні”.

Журналіст В’ячеслав Чечило пояснює, чому злочини Майдану ніколи не будуть розслідувані.

“У річницю Революції Гідності хотів написати щось святкове. Поглумитися з особливим цинізмом над усім тим святим, за що люди з хорошими лицями стояли на Майдані. Але передумав. Адже навряд чи у мене це вийде краще, ніж над ними вже 4 роки глумиться їх влада, яка пролізла в крісла на їх же горбах. Тому напишу, чому не розслідуються злочини, вчинені на Майдані. Задаючі це питання в корені невірно розуміють ситуацію. Те, що відбулося взимку 2014 в принципі не має нічого спільного з суспільно-правовими відносинами. Майдан це релігійний культ або, якщо хочете, міф. Те, що тоді сталося, є “Подвигом Народу”. А як можна пустити в подвиг слідчих з брудними руками?

Саме тому розслідувати події на Майдані не буде ніхто і ніколи. Так, власне, ніхто цього і не вимагає. Пільг вимагають, безкоштовного проїзду і привілейованого статусу. А це завжди будь ласка – бюджет гумовий, всім вистачить. Що ж стосується того, що сталося насправді, то, думаю, що стріляли всі. І правоохоронці, і мітингувальники. Можливо навіть, була і якась третя сторона, – бажаючих розпалити пожежу вистачало. У тому числі і в оточенні Януковича, де жерли один одного до останнього моменту. Але яка нафіг різниця – ніхто нікого не переконає. Майдан воскрес! Славімо його! ”

Блогер Макс Бужанський міркує про те, що таке гідність насправді.

“Гідність – мої милі пустуни, це не те, що ви думаєте. Гідність – це аргументи, а не емоції. Гідність – це спокій, а не істерика. Гідність – це повага, а не цькування. Гідність – це готовність захищати тих, хто з тобою не згоден, а не гоніння на них. Гідність – це плюралізм думок, а не ревіння озвірілого натовпу. Гідність – це коли інші повинні тобі рівно стільки, скільки ти повинен їм. Гідність, це чесність перед собою і іншими, а не тонни брехні. Гідність – це готовність починати шукати винних з себе, а не з інших. Гідність – це здатність визнати поразку, а не чіплятися за місце за всяку ціну. Ось це – Гідність. А коли навпаки – домінування”.

Блогер Серж Розенбаум звертає увагу на те, що багато “революціонерів” виїхали з України: “Новий Рік зустрічають з олів’є, День Народження святкують з тортом, а День Гідності відзначають з чаєм-кавою, хорошим настроєм і тепло одягненим під парасолькою, але вже без друзів, тому що друзі тепер живуть в інших країнах.

Журналіст Тетяна Висоцька нарікає на те, що народ в цьому році майже не прийшов на річницю Майдану – лише преса та політики.

“На панахиду пам’яті Героїв Небесної Сотні прийшла переважно одна преса. І квітів на Інститутській менше, ніж під посольством Московщини, коли у них щось там вибухнуло. Спасибі, кияни, вони померли за вас! Сидіть вдома або в теплих офісах, чаю ще чи кави зробіть собі”.

Політичний аналітик Дмитро Корнійчук ромірковує про головні підсумки Майдану: “Що можна сказати про Революцію гідності? Майдан планувався, як спроба олігархів полякати Януковича і стримати фінансові апетити “Сім’ї”. Але фарс вийшов з-під контролю, коли в гру втрутилися Вашингтон і Москва, влаштувавши битву за Україну. Битву, підсумком якої став державний переворот, смерті на Майдані, анексія Криму та війна на Донбасі, тотальне зубожіння в країні. Але найтрагічніше в тому, що свою битву “великі дяді” влаштували руками самих українців. Трагедія в тому, що ми виявилися готові один одного вбивати і знищувати країну. Ось і весь підсумок Революції гідности. Слава Україні!”.

 

Журналіст Ольга Шарій пояснює, чому учасникам Майдану потрібно закрити виїзд з країни: “4 роки тому наша велика країна прокинулася! Розправив плечі і сказала: “За експорт і імпорт в ЄС!”. Ми не тупі, не треба нас позбавляти Європи. І ми стояли, хлопці. Стояли на морозі. Щоб іспанський помідор і французький сирок в’їхали безперешкодно. Щоб жоден олігарх не став президентом. Щоб зарплати європейські. І ми не тупі, ми домоглися цього. І навіть коли з’явилися перші жертви, коли Нігоян вбили впритул, ми знали, що це снайпера Беркута. І нас їм не обдурити. Бо ми не тупі. І ми вистояли. Вистояли Порошенка, вистояли порошенківський суд, порошенківський парламент, порошенківський НАБУ, порошенківський уряд, порошенківські ЗМІ. Бо не тупі. І ми, всі учасники революції, заслуговуємо статус невиїзних. Тому що ми, нетупі, зобов’язані насолоджуватися плодами, а не валити”.

А “застрільник” Євромайдану Мустафа Найєм створив в Facebook опитування – погодилися б його підписники вийти на Майдан тоді, в 2013 році, знаючи, чим все закінчиться? З понад чотириста тих, хто проголосував на даний момент 55% сказали “так”.

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE