І тепер ці гутаперчеві бовдури опинились перед серйозними викликами, небезпеками і проблемами. Олігархи продовжують косити бабло, а ці олов’яні солдатики, на голови яких не вистачило олова, продовжують робити вигляд, що вони в курсі і вони справляються. Ні, не справляються. Голосування рік тому «по приколу» гірко нам всім відхаркується. І відхаркувати ми лише почали.
Так висловила свою думку у Facebook радник з комунікацій агенції E’COMM Зоя Касанжи.
Реакції влади.
Перша.
10 днів палає пожежа в Чорнобильській зоні. Сотні пожежних, гелікоптери, засоби пожежогасіння – задіяні серйозні ресурси. Поодинокі голоси б’ють на сполох. Медіа трохи пишуть. Але COVID-19, нові інфіковані перекривають всі новини, в тому числі і ті, які прямо впливають на фізичну безпеку.
Правда, в чорнобильських лісах немає пандочок і з гелікоптерів скидають тонни води, а не тонни моркви для зайців.
На 10-й день роздупляється президент і на його сторінці з’являється пост: «Уважно стежу за ситуацією в Чорнобильські зоні… Завтра заслухаю інформацію від голови ДСНС Миколи Чечоткіна щодо пожеж. Висновки не забаряться. Суспільство має знати правду та бути у безпеці».
Володимире, як президентка президенту, скажу, що ми всі «уважно слідкуємо». А деякі з нас навіть дуже тривожно слідкують. І? Які висновки? Яка правда? Там вогонь скоро до Банкової дійде, а ви будете обіцяти, висновки, які не забаряться. Хто вам пише оці всі піонерські рєчьовки, від трансляції яких хочеться сховатися і вас не бачити і не чути?
Друга.
З завтрашнього дня забороняють роботу базарів. А церкви – ні. Я місяць до цього сиділа в хаті, щоб нестримано-віруючі минулої неділі взяли в руки вербу і рознесли країною все, що до них поприлипало. Я, виходить, дотримуюсь правил карантину, щоб в наступну неділю ще більша кількість ревносних дозволила собі в буквальному сенсі плюнути на правила? Обмеження нам теж сто разів не подобаються, але ми на них погодились, щоб цих придурочних вберегти від них самих. Так а сенс тоді в чому?
Третя.
Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляє на всю країну таке: «Є питання епідеміології, а є питання психології. Ніколи в житті українець не зрозуміє, що є карантин, якщо можна спокійно вийти і піти погуляти в парку, спілкуватись з родичами, друзями, пити каву і тому подібне. Багато заходів, які вживаються, можливо, не мають під собою епідеміологічного підгрунтя, але вони впливають на соціальний розрив».
Так от, може «багато заходів», які «впливають на соціальний розрив» варто застосовувати не про всяк випадок, а хоч з якимось смислом? А то виходить казка про хлопчика і вовків. Лякати тому, що народ неслухняний? А як зрозуміти логічність ваших дій, коли ви скручуєте пловця і не бачите Епіцентру? Коли ви забороняєте ринки і толеруєте натовпи в храмах?
Четверта.
Про «мільйон на вакцину» вже не обстібали лише ліниві. Президент пообіцяв мільйон на вакцину від коронавірусу тому, хто винайде. Буду думати, що над президентом пожартували, коли хтось йому запропонував такий хід. Або ж президент мислить, як гангстери-початківці з американських фільмів: мільйон доларів і вертоліт! Світ створює фонди, вкладає туди сотні мільйонів доларів задля наукових розробок і експериментів, і тут виходить такий президент України і каже: хочете заробити, пацани?
П’ята.
Повністю провалена обсервація-ізоляція прибулих із-за кордону. Ще з кінця березня влада пообіцяла впускати в країну лише за умови обов’язкової обсервації. Пам’ятаєте сагу про Нові Санжари? З тих пір правила обсервації міняли кілька разів. Пам’ятаєте оці всі трилери про видавлені двері, втікачів з готелів, очікуючих в аеропортах світу, заборон на спілкування з журналістами тим, кого привезли все-таки? Ну і чим закінчилось? Нічим. Люди розбрелись країною. Мізерна кількість в готелях і санаторіях залишилась на обсервації. Хтось протримався всі 2 тижні, хтось всього кілька днів. Все. За різними оцінками, в країну повернулись від 70 до 100 тисяч людей і ще скільки ж планують повернутися найближчими днями. Хтось сумнівається, що ніякої обсервації для них не буде?
Шоста.
Адмінпротоколи з драконівськими штрафами, які встановлені за порушення правил карантину (а це від 17 до 34 тисяч гривень для фізичної особи), терплять фіаско в судах. Суди масово їх повертають поліції для відповідного оформлення і закриття проваджень. Тому що поліцейські не можуть якісно зафіксувати порушення і не можуть відрізнити законні від незаконних дій.
Наприклад, в реєстрі є такий кумедний випадок: жінка продавала молоко. До неї вишикувалась черга. І там було більше, аніж 10 людей. Поліцейські, тільки не смійтеся, назвали цю чергу «масовим заходом» і склади протокол. В суді, звісно, його не розглядали. Бо черга була не святковою, анонсу не розміщували і так далі.
Скільки там у нас грошей бюджетом виділено на поліцію? Красені, правда ж?
І ще раз повторюю: при владі маємо людей, які випадково, в результаті змови олігархів і їхнього ж жорстокого експерименту, потрапили на найвищий рівень. І тепер ці гутаперчеві бовдури опинились перед серйозними викликами, небезпеками і проблемами. Олігархи продовжують косити бабло, а ці олов’яні солдатики, на голови яких не вистачило олова, продовжують робити вигляд, що вони в курсі і вони справляються.
Ні, не справляються. Голосування рік тому «по приколу» гірко нам всім відхаркується. І відхаркувати ми лише почали.
Читайте також: Українська політика мовою соратника Януковича: “соросотня” і “порохоботня”. Чи можливий компроміс? Аналіз ЗМІ