Politerno > Статті > Україна і світ > Розвідка союзників розкрила сценарій нападу Росії на Україну. Що про нас пишуть у західних ЗМІ

Розвідка союзників розкрила сценарій нападу Росії на Україну. Що про нас пишуть у західних ЗМІ

  • 18 Лютого, 2022
  • 4701 Переглядів
  • 0

Росія бреше про відведення військ від українських кордонів, а американські високі чиновники та розвідка далі говорять про можливу швидку нову агресію РФ проти України. Також відновилися активні бойові дії на Донбасі. Проросійські бойовики обстріляли, зокрема, дитячий садок. А видання The Wall Street Journal проаналізувало, як може виглядати російське вторгнення з ураженням ракетами цілей по всій Україні та швидкою атакою наземних військ. В останні тижні західні медіа дуже багато пишуть та передають про Україну. Ось дещо з того, що було про нас у світових ЗМІ.

Байден попередив – Росія найближчими днями збирається вторгнутися в Україну “, The Financial Times, Велика Британія

Джо Байден попередив, що Росія перебуває на межі вторгнення в Україну протягом декількох днів. Він заявив, що Кремль займається “провокацією під чужим ім’ям, щоб мати привід для вторгнення”.

Інциденти на Донбасі, побоюється Захід, використають як привід для російської військової агресії

Байден виступив із заявами, коли Київ і Москва звинуватили один одного у зіткненнях на Донбасі. Інциденти там, побоюється Захід, використають як привід для скоординованої російської військової агресії.

Кремль знову заявив про загрозу вжити “заходів військово-технічного характеру” після того, як поскаржився, що США “відкинули” проект пропозицій Москви для усунення побоювань Путіна щодо безпеки.

Держсекретар Ентоні Блінкен запросив російського колегу Сергія Лаврова зустрітися в Європі наступного тижня, щоб підготувати можливий саміт для вирішення “взаємних безпекових проблем”. Представник Держдепу Нед Прайс заявив, що Росія назвала можливі дати зустрічі з Блінкеном наприкінці наступного тижня. На це США погодилися за умови, що Росія не вторгнеться в Україну.

“Якщо вони вторгнуться найближчими днями, стане зрозумілим, що ніколи серйозно не ставилися до дипломатії”, – написав Прайс у Twitter.

Виступаючи в четвер у Білому домі, Байден дав похмуру оцінку ситуації, зазначивши, що існує дуже високий ризик російського вторгнення.

“Маємо всі ознаки, що вони готові напасти на Україну. Відчуваю, це буде протягом кількох найближчих днів”, – сказав він.

Хоча Байден заявив, що дипломатичний шлях до врегулювання кризи залишається відкритим. Його слова відображають зростаючий песимізм в західних столицях і войовничу риторику Москви.

Українські військові на позиціях біля лінії фронту з підтримуваними Росією бойовиками під час візиту президента Зеленського в Донецьку область, 17 лютого

Блінкен повторив попередження Байдена про неминучу атаку Росії на Україну. Заявив у Раді Безпеки ООН, що це буде погоджена атака за участю “сухопутних військ, літаків, кораблів” і кібератаки на важливі українські об’єкти.

Росія заявила, що готова обговорювати інші питання, такі як контроль над озброєннями, але тільки в рамках основних претензій до НАТО, які, на думку західних лідерів, є неприйнятними.

Вид зсередини на дитячий садок, який постраждав внаслідок обстрілу проросійських бойовиків, Станиця Луганська, 17 лютого

Раніше, в четвер, українська армія заявила, що “російські окупаційні сили”, які контролюють окремі східні регіони країни, обстріляли понад 20 об’єктів, зокрема, дитячий садок у Луганській області. В результаті двоє мирних жителів поранені. Москва звинуватила Україну в ескалації, а прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що обстріл “викликав дуже серйозну занепокоєність”.

Президент Володимир Зеленський відкинув звинувачення, назвавши те, що сталося “провокаційним обстрілом”. Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс заявила, що повідомлення про “передбачувану ненормальну військову діяльність” України на Донбасі – “спроба російського уряду сфабрикувати приводи для вторгнення”.

Білий дім назвав твердження Кремля про виведення військ “брехнею” та звинуватив Росію у збільшенні військової присутності на 7000 осіб

Посилення бойових дій на Донбасі відбулося на фоні того, що США, Велика Британія та НАТО цього тижня спростували заяви Росії, що вона відводить частину сил від кордонів з Україною. Білий дім назвав твердження Кремля про виведення військ “брехнею” і звинуватив Росію у збільшенні військової присутності у регіоні приблизно на 7 тис. людей за останні дні.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Захід роздмухує “істерію”, звинувачуючи Москву в тому, що вона не виводить війська.

Росія наказала заступнику глави дипмісії США в Москві Барту Горману покинути країну, а Держдеп назвав висилку “неспровокованою”.

Американська розвідка доводить, що відвід російських військ – обман”, The Washington Post, США

Чиновники США отримали розвіддані, що оголошене Росією відведення військ від кордонів з Україною – навмисний прийом, щоб ввести в оману Штати та інші країни.

Слабкий оптимізм, що конфлікту можна уникнути, виникли, коли росіяни дали зрозуміти, що почнуть виводити понад 150 тис. військових, яких зосередили на кордоні з Україною. Це оголошення супроводжували підготовлені Кремлем відеороликами, на яких, як вони стверджували, танки та інша важка техніка покидають прикордонні райони на залізниці. США вважають, що це була спроба замаскувати справжні наміри Путіна.

Росія продовжує військові навчання у Білорусі, неподалік кордонів з Україною. Вони можуть стати прикриттям для вторгнення. Навчання мають завершитись у неділю.

Росія під чужим ім’ям використає хімічну речовину, яка усипляє людей, а потім трупи, щоб створити враження, ніби їх вбили українці

Двоє офіційних осіб США заявили, що є розвіддані, які вказують, що Росія під чужим ім’ям використає хімічну речовину, яка усипляє мирних жителів. А потім покажуть трупи, щоб створити враження, ніби українці отруїли газом і вбили мирних жителів. Один із чиновників сказав, що провина може бути покладена і на американців.

Адміністрація Байдена оприлюднила супутникові знімки, на яких видно пересування російських військ. Комерційні супутникові компанії та незалежні слідчі підтвердили інформацію.

Люди на мітингу «Ми з Україною» біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, 17 лютого

Виступаючи в Раді безпеки ООН, Блінкен перерахував страшні можливості, які Росія може використати як привід для вторгнення, включаючи організацію атаки з використанням хімічної зброї.

Російські дії під чужим ім’ям можуть містити “сфабрикований теракт на території Росії”, фальшиві масові поховання, інсценовану атаку безпілотників на мирних жителів, “фальшиву, або навіть справжню атаку з застосуванням хімічної зброї”, – сказав Блінкен.

Він закликав Росію відмовитися від будь-якого вторгнення і повернути війська до казарм.

“Це небезпека для життя мільйонів людей, а також для основ статуту ООН, що базується на правилах міжнародного порядку, який зберігає стабільність у світі”, – сказав він.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін відкинув звинувачення. Заявив, що західні країни зайняли “страусину позицію” щодо України і не змогли натиснути на Київ з метою виконання Мінських угод 2015 року, які багато хто вважає сприятливим для Росії. Він додав, що США створили оманливі очікування щодо того, що Росія може розпочати атаку.

У МЗС Росії заявили, що США не змогли відповісти на гарантії безпеки Росії, і “РФ буде змушена відповісти, зокрема, військово-технічними заходами”. Там не уточнили, якими будуть ці заходи, але спростували плани російського вторгнення в Україну.

Дипломатичне протистояння відбулося на фоні загострення конфлікту на Донбасі. Місія ОБСЄ заявила у четвер, що у середу зафіксували 591 випадок порушення режиму припинення вогню, порівняно зі 153 днем раніше. Захід попередив, що Москва може використати події у регіоні як привід для вторгнення.

Російське нарощування сил поблизу України включає потужні системи озброєнь і добре навчені війська”, The Wall Street Journal, США

Величезне нарощування військової могутності Росії поблизу України включає найпотужніші системи озброєння і дає Кремлю засоби для нападу на українські сили з кількох напрямків, що, ймовірно, призведе до перенапруження української оборони.

До складу сил входять найбільш підготовлені російські батальйони, спецпідрозділи та ракети, які можуть вражати цілі по всій Україні.

Під час нарощування, яке прискорилося останніми тижнями, РФ розмістила сили по трьох сторонах України: у Білорусії, на заході Росії, та в Криму, а також на військових кораблях у Чорному морі. До складу сил входять деякі з найбільш підготовлених російських батальйонів, спецпідрозділи і ракети класу “земля-земля”, які можуть вражати цілі по всій Україні.

За оцінками США, понад 130 тис. військових, як і раніше, замало, щоб окупувати всю країну. За словами військових фахівців, бойові дії в містах далі будуть проблемою, як і для російських військ у Чечні більше десяти років тому, і для США та їх партнерів в іракському Мосулі у їх недавній боротьбі з бойовиками “Ісламської держави”.

Стягування Росією військ до українських кордонів

Проте розгортання військ РФ дає їй величезні переваги. Вони включають здатність швидко наступати на Київ, захоплювати ділянки території, панувати у небі та блокувати порти, заявили у США.

Адміністрація Байдена каже, що у разі нападу США розширять постачання зброї української армії, а також запровадять економічні санкції.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росія різко прискорила нарощування сил і атака може статися “будь-якої миті”. Москва заявила, що не має наміру нападати, але може вжити воєнних заходів у відповідь на те, що Путін назвав “недружніми кроками”.

Червоні квадрати показують російські ракетні підрозділи біля українських кордонів. З жовтня Росія потроїла кількість бригад балістичних ракет “Іскандер-М” біля України. Вони можуть випустити понад 400 ракет протягом години та покрити 95% території України.

Українські сили, чисельність яких близько 260 тис. осіб, покращилися з 2014 року, коли Росія анексувала Крим і підтримала проксі-сили сепаратистів на сході України. З того часу українська армія отримала допомогу від американських та інших західних радників. Однак вони будуть виснажені, якщо доведеться захищатись від атак Росії за декількома напрямками.

Найкращі сили України розташовані на кордоні Донбасу. Ці сили можуть бути вразливі для оточення, якщо російські війська атакують із півночі та півдня.

Постачання зброї від США та їх партнерів не включали системи ППО та протикорабельні ракети, що обмежує можливості українців захищатись від більш сучасної російської армії

США та їх союзники по НАТО направили в Україну протитанкові засоби, ракети Stinger та іншу зброю. Україна також купила безпілотники турецького виробництва, один із яких використала у жовтні для знищення гаубиці проросійських сепаратистів. Постачання зброї від США та їхн партнерів не включали складні системи ППО чи протикорабельні ракети, що обмежує можливості українців захищатись від більш сучасної російської армії.

Генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, який обіймав посаду командувача армії США в Європі з 2014 по 2018 рік, сказав, що, оточивши Україну з трьох сторін, Кремль може спробувати завдати шкоди економіці країни та підірвати владу Зеленського, не проводячи військових дій.

“Російські сили подібні до удава навколо України. Якщо Кремль зможе добитися колапсу, йому не доведеться атакувати і турбуватися про санкції”, – сказав Ходжес.

У Чорне море вирушили кораблі десантного сполучення, оснащені десантними кораблями Північного і Балтійського флотів. Росія посилила військово-морську присутність на півдні України, оголосивши про заборонені судноплавні зони в Чорному морі. Вона збільшила там свої війська, десантні засоби та вогневу міць. Червоними квадратами показані підрозділи морської піхоти РФ та можливі маршрути висадки піхоти. Чорними – вісім кораблів із ракетами великої дальності, які можуть накрити практично всю Україну

Західні аналітики кажуть, що навчання в Білорусі, де розгорнуто російську артилерію, реактивні системи залпового вогню, бойові літаки, ракети та розвідувальні безпілотники, дають росіянам можливість підготуватися до можливого нападу.

На передньому краї сил Росії батальйонні тактичні групи. Ці підрозділи, чисельність яких зазвичай 700-800 осіб, укомплектовані професійними солдатами, а не призовниками. Зібрані навколо мотопіхотних чи танкових батальйонів, вони посилені артилерією, засобами ППО, радіоелектронної боротьби та іншими підрозділами. 83 групи вже біля України. Ще 14 рухаються у її бік.

Тактичні батальйонні групи здатні швидко маневрувати на відкритій місцевості, зокрема, біля Києва. Але надто малі для захоплення великих територій. Якщо буде наказ про великий наступ, за ним, швидше за все, підуть традиційні російські полки і бригади, щоб закріпити досягнуте. Російські вертольоти, рух яких помітили в регіоні, також можуть використати для перекидання десантників на розв’язки доріг і мостів. Також для обстрілу українських підкріплень, що прямують до фронту.

“Іскандери” можуть вражати аеродроми, склади боєприпасів, засоби ППО, армійські бази та командні пункти по всій Україні

За словами Філіпа Карбера з Potomac Foundation, до вогневої потужності Росії додаються бригади зенітно-ракетних комплексів “Іскандер”, розгортання яких у радіусі дії України потроїлося з жовтня. Поряд із крилатими ракетами “Калібр”, розміщеними на кораблях у Чорному морі, “Іскандери” можуть вражати аеродроми, склади боєприпасів, засоби ППО, армійські бази та командні пункти по всій Україні. Росія може використати бомбардувальники для запуску крилатих ракет.

Якщо Росія нападе, російські винищувачі Су-35 і системи ППО С-400 у Білорусі, радіус дії яких тягнеться далеко вглиб України, дадуть росіянам перевагу в небі.

“Ці системи допоможуть Росії досягти переваги в повітрі над ВПС України протягом декількох днів після початку вторгнення”, а також відвадять американські та союзницькі вантажні та розвідувальні літаки від операцій у повітряному просторі України.

Близько 60% наземної бойової сили Росії вже біля України. Для накопичення сил Росія відправила підрозділи з віддалених баз біля кордонів із Китаєм, з гарнізонів біля Норвегії на півночі та з позицій на півдні біля Грузії та Азербайджану.

Військові кораблі РФ прямують до Чорного моря з російських північних арктичних вод та Балтійського моря, що дає Москві можливість блокувати українські порти. Також дедалі більше російських військових кораблів зайняли позиції у Середземному морі.

Вторгнення може розпочатися з кібератак, електронного глушіння та певної постановочної провокації.

“Серед варіантів дій Путіна – воєнний тиск на Київ без боїв у місті та перекидання додаткових сил на підконтрольний сепаратистам Донбас”, – каже генерал ВПС США у відставці Філіп Брідлав, який з 2013 по 2016 рік обіймав посаду командувача НАТО. Вони також можуть захопити південне узбережжя, що може дозволити оточити Маріуполь та почати контролювати канал для подачі води в Крим.

Свідки розповіли про обстріл дитячого садка в Україні”, France24, Франція

У виховательки дитячого садка Наталії Слєсарєвої дзвеніло у вухах після того, як її відкинуло до дверей вибухом снаряда під час обстрілу на Донбасі. Снаряд пробив діру в стіні двоповерхової будівлі, в якій було 20 дітей та 18 дорослих у підконтрольному Києву поселенні Станиця Луганська. Всі залишилися відносно неушкодженими після того, як кинулися в іншу частину будівлі та притиснулися до стін на першому поверсі.

Діти снідали, коли вдарив снаряд. Потрапив у спортзал. Потім у дітей була фізкультура. Ще 15 хвилин, і все могло бути значно гірше

“Діти снідали, коли вдарив снаряд. Потрапило у спортзал. Після сніданку в дітей за розкладом була фізкультура. Ще 15 хвилин, і все могло бути значно гірше”, – розповіла Слєсарєва.

І Київ, і бойовики, яких підтримує Росія, звинувачують один одного в початку нової небезпечної хвилі атак по всьому фронту.

Вид зсередини на дитячий садок, який постраждав внаслідок обстрілу проросійських бойовиків, Станиця Луганська, 17 лютого

 

“Я була на звичайному місці на роботі, у пральні. Вибухова хвиля відкинула до дверей. Потім був дим, пилюка, розбиті вікна. Не відчувала правий бік голови. Все дзвеніло у вухах”, – розповіла 58-річна прачка.

Ряд українських та західних лідерів висловили тривогу і закликали Росію не використовувати напруженість на лінії фронту як привід для початку наступу на Україну.

37 інших дітей були вдома, а не в садку, через карантин. Ще одна ракета залишила вирву біля дитячих гірок на майданчику біля будівлі. Місцеві кажуть, що кількість щоденних обстрілів у їх частині зони конфлікту почала зростати приблизно в той час, коли минулого місяця Росія розпочала нові військові навчання біля кордонів з Україною.


“” Читайте також: Путін так і не напав. Навіщо Захід влаштував інформаційний шторм щодо війни


 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE