Politerno > Статті > Як живе найбагатший 34-річний прокурор України – Розслідування “PROSUD”

Як живе найбагатший 34-річний прокурор України – Розслідування “PROSUD”

 • 28 Червня, 2017
 • 2503 Переглядів
 • 0

Старший слідчий в особливо важливих справах Департаменту спеціальних розслідувань Юрій Васильович Кривобок згідно з декларацією, вже кілька років – найбагатший працівник прокуратури.

Інформація доступна в розслідуванні Prosud.

Інформації щодо кар’єрного розвитку молодого 34-річного прокурора у відкритому доступі майже немає. Відомо лише що з 2014 року – Юрій Васильович призначений в Генпрокуратуру на посаду старшого слідчого в особливо важливих справах у Департаменті спеціальних розслідувань. До цього з 2009 по 2014 рр. Юрій Кривобок працював прокурором Оболонського району м.Києва.

Проаналізувавши декларації прокурора за 2013, 2015 та 2016 роки журналісти  виявили у власності сім’ї Кривобок надзвичайно велику кількість рухомого та нерухомого майна, а також доходів на суму у понад 182 млн. грн.

У декларації за 2015 рік Юрій Кривобок вказав, що у власності його дружини знаходиться 3 квартири у с. Софіївська Борщагівка. Саме на місці цих квартир у 2009-2010 рр., коли Юрій Васильович працював прокурором Оболонського району м.Києва, його батьки і дружина набули у дуже сумнівний спосіб у власність 16,65 га землі.

Загалом за 4 роки родина прокурора збагатилася на 182 млн. грн. З них лише близько 700 тис. грн – заробітна плата, решта – продаж рухомого та нерухомого майна. Слід відразу зазначити, що в декларації прокурора відсутній будь-який дохід від зайняття підприємницькою діяльністю ним, чи його дружиною. Схоже, що саме звичайні земельні оборудки прокурора за часів Януковича і принесли йому основний капітал в понад 180 млн.грн.

Дружина прокурора Тетяна Доріївна значиться серед засновників двох фірм: ТОВ “Фабрика здоров’я “Ярославна” (на сьогодні в стані припинення) та приватного сільськогосподарського підприємства “ЛАН”. З Ухвали Шевченківського районного суду м. Києва нам стало відомо, що фірма “ЛАН” використовувалась для “створення та впровадження протиправного каналу фінансування терористичної діяльності “ДНР” та “ЛНР”.

Щодо майна, то, згідно з декларацією та реєстром прав на нерухоме майно, володіє Юрій Кривобок чималим будинком площею 1827 кв.м. в елітному селі Козин під Києвом.


Будинок розташований на 6-ти земельних ділянках, які також перебувають у власності Юрія Кривобока. Загальна площа землі під будинком – 86 соток. Ціна за сотку землі в цьому районі – близько 3 тис. дол, тобто уся земля під маєтком прокурора коштує приблизно 260 тис. дол. Сам же будинок, відповідно до декларації, на момент придбання в 2010 році коштував 7,2 млн. грн, або 900 тис. дол . Однак зрозуміло, що вартість цього будинку насправді – набагато більша.

На фото будинку можна побачити, що паркан повністю перегороджує доступ до річки. Це прямо суперечить ст. 13 Конституції України та водному кодексу України, адже кожен громадянин має право безперешкодного доступу до водойм. Часто саме прокуратура розглядає звернення громадян з приводу незаконної забудови прибережних територій. Постає тоді логічне питання, як представники прокуратури можуть боротися з незаконними забудовами якщо самі ж прокурори порушують законодавство?

Окрім цього, сім’я Кривобока має ще декілька будинків у курортних зонах України: в Криму, в Карпатах та в Одесі.

Один з них розташований в окупованому Криму, а саме в с. Миндальне, що неподалік м. Судак та чорноморського узбережжя. Юрій Кривобок придбав цей будинок, площею 151 м², у 2010 році. Вказана вартість будинку 314 тис. грн – на той час це бл. 40 тис. дол.

Будинком в селі Миндальне володіє також і батько прокурора. Будинок загальною площею 208,1 м² був придбаний Василем Яковичем Кривобоком у 2009 році. Вартість цього будинку – 706 402 грн.

Окрім будинків, родина прокурора має ще 5 земельних ділянок у с. Миндальне: 6 соток має сам прокурор , 2 земельні ділянки площею понад 10 соток – дружина прокурора та 2 ділянки по 6 соток має матір прокурора Кривобок Оксана Юріївна та його батько.

Та і це ще не вся кримська нерухомість родини Юрія Кривобока. Його дружина –Тетяна Кривобок має у власності приміщення в смт. Гаспра, неподалік Ялти за адресою шосе Алупкінське, будинок 1. З відкритих джерел бачимо що даний будинок є багатоквартирним будинком, побудованим у 2009 року. Тому, швидше за все, пані Тетяна володіє квартирою у ньому, загальна площа якої 103,4 м2, а ціна – 441 600 грн. Даний будинок розташований всього в декількох хвилинах від моря.

Поблизу цього ж будинку, за адресою смт. Гаспра, шосе Алупкінське, будинок 1а, 42 м2 нежитлового приміщення має і батько прокурора.

Має прокурор Юрій Кривобок також будинок у туристичному містечку в Карпатах – Яремче. Будинок площею 224 м² придбаний у 2007 році за 723 тис. грн. Прокурору також належать 17 соток землі під будинком, яку він придбав у 2006 році та магазин на 44 м² в с. Микуличин, неподалік Яремче.

Окрім будинків прокурор має дві суміжні квартири на столичній Оболоні, за адресою проспект Героїв Сталінграда 8. Загальна площа квартир придбаних у 2012 році – 221,90 м² Подібна квартира сьогодні тут коштує бл. 12,2 млн. грн.

Дружина прокурора теж обзавелася житлом на Оболоні. Вона володіє квартирою площею 43,9 м² за адресою проспект Оболонський, будинок 39а. Придбала дану квартиру Кривобок Тетяна у 2015 році за 627 990 грн.

Чи не найбільш престижну квартиру на столичній Оболоні має матір прокурора. На жаль, у витязі з реєстру нерухомого майна не вказано площу квартири, яку Оксана Юріївна придбала у 2012 році. Помешкання розміщене за адресою проспект Героїв Сталінграда, 6б знаходиться в 2-ох хвилинах від набережної Дніпра. Найменша ціна за квартиру в цьому будинку – 170 тис. дол.

Також, прокурора Юрія Васильовича справедливо можна вважати земельним магнатом. У своїй декларації  він вказав 21 земельну ділянку в с. Бунякине, Путивльського району, Сумської області. Землю прокурор отримав в один день – 15.07.2010. Загальна площа усієї землі – 41 гектар!

Ще 2 земельні ділянки в с. Стовп’яги,  Переяслав-Хмельницького району, Київської області прокурор отримав в 2011 році. Загальна їхня площа – 24 сотки. 4 земельні ділянки площею 57 соток прокурор має в с. Вищеньки, Бориспільський район, Київська область, що є престижним дачним містечком неподалік Києва.

Не менш розкішним є і автопарк прокурорської родини. У 2016 році дружина прокурора придбала новенький Mercedes Benz GLE 350 D Matic 2016-го року вартістю 2 604 280 грн.

У 2014 році прокурор отримав право користування новеньким Volkswagen Toureg 2014-го року від свого батька. Обійшовся даний автомобіль 65-річному Василю Яковичу в 1 126 650 грн.

Також дружина має відносно недорогий Volkswagen golf 2004-го року випуску, який придбала у тому ж 2004 році. Зараз такий автомобіль коштує близько 5 тис. дол.

Прокурор полюбляє і водні засоби. Зокрема він має у власності гідроскутер Bombardier RXT 2005-го року, придбаного у тому ж році. Володіє прокурор і причепом для перевозки човнів.

Серед заощаджень у прокурора є: на рахунках у банках – 573  дол. та 10 103 грн; готівкою у дружини – 20  тис. дол, 17 тис. євро та 2 млн. грн. Окрім цього пані Тетяна позичила майже 80 млн.грн. третім особам.

Нагадаємо, журналісти показали “несіснуючі” володіння заступника голови СБУ.

Раніше у сім’ї Турчинова знайшли нові розкішні будинки під Києвом.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь