Politerno > Статті > Україна і світ > З сьогоднішнього дня в Порошенка почнеться неспокійна ніч – Набоженко

З сьогоднішнього дня в Порошенка почнеться неспокійна ніч – Набоженко

  • 21 Лютого, 2017
  • 1471 Переглядів
  • 0

Екстрадиція українського олігарха Дмитра Фірташа в США може мати тотальні наслідки, оскільки він був учасником і організатором угоди, яка допомагала Петру Порошенко стати президентом.

Про це заявив директор центру соціологічних досліджень «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Тепер зрозуміло, звідки витівка депутата від радикальної партії Артеменко, який є представником фракції Льовочкіна у Верховній Раді. Це спроба якось зупинити ось цей американський наступ. Зауважте, які там сили залучені. Артеменко більше разів повторив слово «юрист Трампа», ніж слово «Крим». Це була спроба все-таки тандему Фірташа і Льовочкіна зупинити «злочин» суду Австрії, який виніс дуже швидке і сенсаційне рішення про екстрадицію Фірташа в США. За практично невинного для наших олігархів приводу. Якісь 50 мільйонів, якимось індусами», – сказав він.

Як підкреслив експерт, американці так завжди роблять з часів сухого закону.

«Беруть маленький злочин і з нього роблять великий термін для великої людини. Так ось я хочу сказати, що це буде мати наслідки тотальні, якщо ми з вами добре пам’ятаємо, що олігарх Фірташ був учасником і організатором угоди, яка допомагала Порошенку стати президентом.

Таким чином, перше, що з завтрашнього дня з нього будуть питати американські доброзичливці-слідчі, розкажіть, будь ласка, подробиці цієї угоди. Він не може сказати, що я відмовляюся це робити, тому що в США правоохоронній і судовій системі дуже важливим є бажання людини співпрацювати зі слідством або ж їй пропонується відоме «каліфорнійське»: «Ви арештовані, ви можете мовчати і так далі».

Я не думаю, що Фірташ буде мовчати. Йдеться про вісьми сторінковий таємний документі – перший в історії України, тому що до сих пір всі угоди були з олігархам, політиками, генералами і президентами, але це перший раз коли колишній міністр Порошенко уряду Януковича, глава адміністрації Януковича і один зі спонсорів президента Януковича домовляються про його випередження і розподілі влади після перемоги.

Цей документ може зацікавити американців як спосіб тиску на президента Порошенка. Тому що як США так і Росії, кожному по своєму, набридла стратегія Порошенко колобок: «Я від дідуся пішов, я від бабусі пішов», – говорить Небоженко.

«Перше, що вони ставлять собі в завдання, а можливо і спільне, таке вже було один раз, це в загальному зміна політичного керівництва України. І Фірташ для цього дуже зручний, тому що, повторюю, це не якась корупційна інформація – це конкретна людина, що лежить в основі президента Порошенко», – підкреслив експерт.

Як вважає Набоженко, витівка нардепа Артеменко – це спроба зупинити видачу олігарха Фірташа.

«Вчорашня витівка Артеменко – це була спроба зупинити видачу Фірташа – не робіть цього, ми підемо на будь-які ваші пропозиції Путіна і американців. Ви звернули увагу, що Артеменко не виступав від імені американської держави і не виступав від імені Росії, але він називав ті прізвища, які повинні були ввести в ступор австрійських суддів. Але мабуть вищі інстанції вирішили розділити мухи і котлети. Я прямо пов’язую бурхливу активність фракції Фірташа і Льовочкіна, і Артеменко зі спробою зупинити видачу Фірташа», – сказав він.

Небоженко зазначив, що рішення суду відбулось дуже швидко, всі були впевнені, що це станеться до травневих свят.

Він нагадав, що головний захисник Фірташа – міністр юстиції Австрії і вони все знали заздалегідь і тому у Артеменко була можливість підготуватися.

Політолог переконаний, що вже сьогодні Порошенко почне відчувати удари.

«Перше, що вони зроблять, це перекладуть англійською мовою документ про угоду. Ось з сьогоднішнього дня в Порошенка почнеться неспокійна ніч. Він не боїться ударів, пов’язаних з офшорами, всякими висловлюваннями тих чи інших політиків, депутатів. Він не боїться образ – він боїться політичного звинувачення в злочині – в змові між Фірташем і Порошенко в розділі влади. При цьому генеральному прокурорі Порошенко може не боятися навіть найжахливіших звинувачень», – сказав він.

На думку політолога, Трампа рейтинги Порошенко не цікавлять – справа в списку на зустріч з Трампом.

«У них є свої методи тиску, і вони відомі. Вони ж не випадково зустрілися раніше з Тимошенко, подобається вона йому чи ні, для того, щоб показати Порошенку, що він не вважається першою особою», – зазначає Небоженко.

Експерт вважає, що Порошенко не йде в наступ, а навпаки наступ йде на нього.

«Йде наступ і Москви і Вашингтона на Петра Олексійовича. Ніякої ізоляції немає. Кожен хоче отримати більше переваги на цій території – ось і все. Вони зараз боряться за Україну як два наймолодших боксера в світі», – розповідає він.

Експерт переконаний, що для них головне зараз фігура Порошенко, а не вирішення українського питання – тобто зміна влади.

На його думку не один Захід ставить на Україну:

«Ситуація полягає в тому, що не один Захід ставить, Росія теж проявляє активність. Що таке Фірташ і Льовочкін – це ж вихід на головного мафіозі Путіна Могилевича. Це ж страшний удар. Насправді США, крім опору російської армії сепаратистам, отримує ще й найпотужнішу зброю у вигляді говорящого Фірташа.»

Експерт переконаний, що підсумок суду був вирішений заздалегідь.

«Це велика геополітика, Європа організовується проти Росії. Тут не тільки хтось цікавиться Порошенком або сепаратистами, велика робота йде. Вони формують якесь досьє на Путіна. Якщо ви подивитесь на всі арабські революції – перше, що робила Захід – це збирав досьє по Каддафі і так далі, а потім вже йшла робота з країною. Фірташ, так би мовити, золота сторінка в цьому досьє, потім піде сторінка зі збитим Боїнгом», – підсумував Небоженко.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE