Politerno > Прес-релізи > Особливості виробництва настоянок

Особливості виробництва настоянок

  • 30 Квітня, 2024
  • 126 Переглядів
  • 0
якісна настоянка

Алкогольні напої можуть виготовлятися шляхом бродіння, перегонки та настоювання. Останній процес дозволяє отримати настоянки, які відрізняються різноманітністю смаків.

Сировина для виробництва настоянок

Така алкогольна продукція виготовляється з різноманітної натуральної сировини. Щоб вийшла якісна настоянка, для її виробництва застосовують бренді, горілку або їх різновиди, наприклад, коньяк чи граппу. Алкоголь потрібен для руйнування клітинної стінки рослини або фрукта й вивільнення в розчин біологічно активних, ароматичних та смакових сполук.

До основних складових входять:

  1. Фрукти і ягоди. Це можуть бути як свіжі, так і сушені плоди. Найпопулярніші: вишні, абрикоси, персики, сливи, яблука, полуниці, малина.

  2. Трави і спеції. До складу часто входять кориця, ваніль, кардамон, імбир, аніс, лаванда, лимонна трава.

  3. Коріння і кора. Найчастіше використовується корінь імбиру та кора дуба.

  4. Ароматичні рослини. Це можуть бути розмарин, м’ята, базилік, тим’ян.

Солодкі фруктово-ягідні настоянки називаються наливками. Для їхнього приготування використовують напівфабрикати соків, цукровий сироп, барвники та інші компоненти.

Технологія створення напою

Головне в процесі настоювання – витягнути із сировини максимум смакових та ароматичних речовин. Цього можна досягти, використовуючи міцний алкоголь. Промисловий спосіб отримання екстракту називається перколяція. При цьому відбувається безперервна фільтрація екстрагента (спирту) через шар сировини. Речовини, що містяться в травах, спеціях, ягідно-фруктовій суміші переходять у спиртовий розчин внаслідок дифузії і розчинення. Загальна технологія приготування настоянки:

  1. Підготовка сировини. Фрукти, ягоди, трави і спеції миються, очищаються від кісточок та інших непотрібних елементів, подрібнюються.

  2. Екстрагування смакових речовин. Сировину поміщають у ємності разом з алкоголем високої чистоти. Процес може займати від кількох днів до тижнів залежно від рецепту та бажаного смаку.

  3. Фільтрація. Потрібна для отримання чистої рідини без залишків сировини.

  4. Бутелювання. Продукція розливається по пляшках та готується до продажу.

Створити настоянку можливо і в домашніх умовах. Інгредієнти для цього можна купити на сайті МАУДАУ, який пропонує безліч товарів.

Еволюція методів та процесів виробництва

Спочатку настоянки виготовлялися з медичною метою шляхом змішування спиртних напоїв з травами, фруктами або прянощами. З плином часу з’явилися підприємства, які виготовляють продукцію у масштабних об’ємах для вживання у якості алкогольного напою. Пізніше, в результаті розвитку технологій, стало можливим покращити якість продукції та стандартизувати процес виробництва. З розвитком сільського господарства та торгівлі по всьому світу, з’явилася можливість розширення списку інгредієнтів для виробництва настоянок. Це дозволило задовольняти смаки різних споживачів.

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE