Politerno > Прес-релізи > Україна і світ > У Тернополі підсумували завершення реформи роздержавлення газет

У Тернополі підсумували завершення реформи роздержавлення газет

  • 9 Січня, 2019
  • 10141 Переглядів
  • Comments Off

1 січня 2019 року завершився термін реалізації реформи роздержавлення комунальних і державних засобів масової інформації. У зв’язку з цим 26 грудня у Тернопільському прес-клубі підсумували втілення реформи та обговорили процес роздержавлення ЗМІ у нашій області. Ініціювала захід коаліція громадських організацій “Тернопільський центр реформ”. 

Тернопільщина – лідер у процесі роздержавлення ЗМІ, що проходив  упродовж трьох останніх років згідно з Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». За даними Держтелерадіо, станом на 18 грудня  2018 року в Україні реформовано 53% від загальної кількості видань, які реально виходять. При цьому в Тернопільській області ця цифра становить  85%, і це найбільше з-поміж усіх регіонів (наступною йде Полтавщина, де роздержавлено 77 відсотків газет).

Як зазначила у своєму виступі Анжела Кардинал, співголова коаліції громадських організацій “Тернопільський центр реформ” та голова Тернопільського прес-клубу, останній доклав чимало зусиль для сприяння проведенню цієї важливої для суспільства реформи.

«В рамках проектів, які здійснювалися за підтримки У-Медіа, що реалізувалися Інтерньюз в Україні та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), – сказала вона, – було, зокрема, проведено 30 навчальних тренінгів та семінарів по обміну досвідом, надано понад 500 телефонних та письмових юридичних консультацій, видано три практичних посібники, організовано 10 теле- та відео-мостів між регіонами, розроблено взірець нового Статуту для редакцій, що стали товариствами з обмеженою відповідальністю. А також з’явилося близько 300 публікацій по висвітленню реформування друкованих ЗМІ».

Впродовж першого року наша діяльність по наданню комплексної допомоги редакціям газет, які реформувалися,  розповсюджувалася лише на Тернопільщину, однак з жовтня 2017-го  нею вже було охоплено 11 областей  України».

Підсумовуючи роздержавлення друкованих ЗМІ Тернопільщини Юрій Юрик, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань  зазначив, що в ході реформування редакцій було небагато конфліктних ситуацій – такі мали місце лише щодо обласної газети «Свобода» та газети Тернопільського району «Подільське слово». Наразі ж, за словами посадовця, райдержадміністрації уклали угоди щодо висвітлення своєї діяльності з усіма уже самостійними районними газетами, і відповідних коштів на наступний рік буде виділено достатньо.

У свою чергу Василь Марцинкевич, начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції  у Тернопільській області  повідомив, чим обумовлене не стовідсоткове реформування газет області.

За його словами, редакції двох  видань – «Галицького вісника» (Борщів) та «Ради» (обласне комунальне підприємство «Видавництво Рада»)  взагалі не подавали заяв на роздержавлення. А ще двох – «Чортківського вісника» та обласної газети «Свобода» – на сьогодні ще не закінчили процес реформування.

У підсумковій прес-конференції також взяли участь редактори трьох реформованих районних газет: директорка  ТОВ “Інформаційний центр “Новини Шумщини” Алла Омельчук, директорка ТОВ «Редакція газети «Голос Лановеччини» Наталія Гамера та директорка  ТОВ “Інформаційний центр “Діалог” Вікторія Іваницька.

Вони розповіли про складнощі процесу реформування, які їм довелося долати,та поділилися проблемами, які турбують сьогодні.

Після обговорення цих проблем заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик запропонував Тернопільському прес-клубу  спільно розробити програму для майбутнього сприяння розвитку реформованих газет.

Аналітичний звіт про підсумки роздержавлення друкованих ЗМІ Тернопільської області читайте найближчим часом.

Довідка: Ця стаття представлена Коаліцією ГО «Тернопільський центр реформ» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї статті є винятковою відповідальністю Коаліції ГО “Тернопільський центр реформ” i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

 

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE