Politerno > Прес-релізи > Як користуватися вогнегасником в автомобілі

Як користуватися вогнегасником в автомобілі

  • 21 Лютого, 2025
  • 106 Переглядів
  • Comments Off

Вогнегасники входять в обов'язковий комплект, який повинен знаходитись в кожному автомобілі. Також потрібно потурбуватись, щоб вогнегасник відповідав усім вимогам та був з дійсним терміном придатності. Найкраще підібрати якісну модель в інтернет-магазині Autobaza.

Різниця між вуглекислотними та порошковими вогнегасниками

Для гасіння пожеж використовують вуглекислотні та порошкові вогнегасники. Тому при покупці обирають вогнегасник в авто саме серед цих двох категорій, у кожної з яких є свої переваги та недоліки. Порошкові не можна використовувати для електрокарів, а також цей засіб може бути небезпечним для очей та дихальних шляхів.

Вуглекислотні підходять для будь-яких типів матеріалів, але можуть викликати обмороження. Вони вважаються більш дієвими, оскільки понижують навколишню температуру та не дозволяють вогню розповсюджуватися. Вони максимально ефективні проти тліючих матеріалів, які дуже важко загасити іншими способами. Також ними можна обробляти електрообладнання під напругою.

Як правильно користуватися автомобільним вогнегасником

Для початку потрібно правильно розмістити вогнегасник, щоб до нього було легко добратися під час руху чи будь-якої критичної ситуації. Також варто врахувати наявні кріплення і їх сумісність. Прилад має бути захований в затіненому місці, подалі від джерел тепла. Користуватись ним потрібно наступним чином:

  1. Оцінити рівень пожежі та можливість вільно підійти до її осередка. Якщо пожежа занадто велика, то необхідно викликати пожежну службу.

  2. Візьміть в руки вогнегасник та перевірте його справність. Корпус має бути цілим, а пломба – на місці.

  3. Починати гасіння потрібно спиною до вітру, щоб в очі та рот не потрапили отруйні гази.

  4. Далі необхідно зняти пломбу та висмикнути чеку, привівши вогнегасник в робоче положення.

  5. Тримаючи вогнегасник в одній руці і насадку в інший, направте насадку на осередок пожежі, тобто на той матеріал, який горить.

  6. Натисніть на важіль, щоб почати подачу вогнегасної речовини.

  7. Почніть здійснювати насадкою рухи зі сторони в сторону, щоб охопити всю площу пожежі. Бажано рівномірно розподіляти вогнегасну речовину, починаючи з країв.

  8. Найкраще застосовувати вогнегасник по діагоналі, тримаючи насадку на відстані не менше 1,5 м від пожежі.

Треба регулярно перевіряти вогнегасник і термін придатності, щоб не виявити його несправність у найбільш непідходящий момент. Ви повинні бути у будь-який момент впевнені у готовності вогнегасника до роботи.

 

 

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE