У вівторок, 2 травня, американське військове командування в Південній Кореї повідомило про те, що система протиракетної оборони THAAD приведена в стан бойової готовності.
Представник командування Роб Меннінг підкреслив, що ця система здатна перехоплювати північнокорейські ракети і забезпечити захист Південної Кореї, інформують Факти
Система THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) здатна перехоплювати ракети малої і середньої дальності. Протиракети THAAD не оснащені боєголовками і знищують ворожі ракети шляхом лобового зіткнення. Це може відбуватися і за межами земної атмосфери на висоті до 150 кілометрів. Радіус дії складає 200 кілометрів.
Раніше дані системи були розміщені на Гаваях і острові Гуам в Тихому океані для запобігання загрозам з боку КНДР. Рішення про розгортання цієї системи в Південній Кореї було прийнято в липні 2016 року. У березні 2017 американці доставили на Корейський півострів перші контейнери з елементами THAAD.
Раніше Південна Корея повідомляла, що система THAAD буде розгорнута лише до кінця нинішнього року. Однак минулого тижня США, незважаючи на критику з боку Китаю і Росії, приступили до складання системи ПРО.
THAAD розміщена на колишньому полі для гри в гольф в повіті Сонджу в центрі країни. Рішення про розгортання комплексу викликало протести місцевих жителів, які побоюються, що він зробить регіон мішенню для ударів противника.
Вашингтон і Сеул пояснюють свої дії тим, що ситуація в регіоні різко загострилася з вини Пхеньяна, який провів, починаючи з минулого року, два ядерних тести і численні ракетні випробування.
На приведення THAAD в повну бойову готовність знадобиться ще кілька місяців.
А поки що в спільних військових навчаннях з Південною Кореєю беруть участь американські бомбардувальники B-1B Lancer. Пхеньян назвав це провокацією, яка “поставила регіон на межу ядерної війни”. Відповідне допис 2 травня розповсюдило Центральне телеграфне агентство КНДР.
Нагадаємо, в зоні конфлікту знаходиться бойова група американських військових кораблів на чолі з авіаносцем “Карл Вінсон” і атомний підводний човен. Японський есмінець забезпечує охорону американських судів постачання.
Днем раніше, 1 травня, президент США Дональд Трамп сказав, що “вважав би за честь” зустрітися з лідером КНДР Кім Чен Ином.
Пізніше прес-секретар Білого дому Шон Спайсер уточнив, що мова йде про “гіпотетичну можливість”, а зараз переговори з Пхеньяном, який загрожує застосувати ядерну зброю, неможливі.
Читайте також: КНДР назвала мету ядерного удару по США