Politerno > Тернопільщина > Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?

Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?

  • 26 Липня, 2017
  • 1332 Переглядів
  • 0

У червні моніторингова група Національного превентивного механізму (НПМ) виявила в Тернополі людей, що скаржилися на побиття та зґвалтування в місцевій поліції. У прокуратурі у відповідь на їхні заяви повідомили, що «факти катувань не підтвердилися». Лише після публікації матеріалу у ЗМІ (https://goo.gl/WTmKkF) правоохоронці почали проводити перевірки, однак кримінальні справи за даними фактами так і не були порушені.

27 липня 2017 року о 09:00 в Українському кризовому медіацентрі (м. Київ, вул. Хрещатик,2, «Український дім») відбудеться прес-брифінг «Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?»

 Учасники повідомлять, що вони побачили під час моніторингу поліції Тернополя без попередження, розкажуть, як наразі триває перевірка фактів можливих катувань та що має зробити влада для ефективного розслідування подібних випадків.

Спікери:

Тетяна Курманова, журналістка Центру інформації про права людини, моніторка НПМ

Володимир Шевченко, регіональний координатор Уповноваженого ВР України з прав людини у Тернопільській області

Сергій Перникоза, експерт Асоціації УМДПЛ, монітор НПМ

Організатори: Центр інформації про права людини у партнерстві з Уповноваженим ВРУ з прав людини та Асоціацією УМДПЛ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа – Маргарита Тарасова, 093 977 53 13, mt@humanrights.org.ua

Національний превентивний механізмНПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань. Він передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE