Реальна позиція Трампа щодо санкцій розкривається в його двох спеціальних зверненнях до американського народу, що з’явилися після підписання американським президентом скандального документа, підкреслює політаналітики Дмитро Корнійчук.
Незважаючи на надії “партії війни” в США, Росії та Україні, “Велику угоду” між двома главами держави, США і РФ, Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, зірвати не вдалося.
Про це пише на своїй сторінці у Facebook політичний аналітик Дмитро Корнійчук.
Експерт наводить докази: цілих два спеціальних звернення Трампа до американського народу, що з’явилися відразу після підписання ним 2 серпня закону “Про протидію противникам США за допомогою санкцій”.
Саме в цих зверненнях, впевнений експерт, і пояснюється реальна позиція Трампа по санкціям.
“По-перше, Трамп підкреслює (в двох абзацах), що першочергове завдання документа – це санкції проти країн- “ізгоїв” Ірану і Північної Кореї. Зупинити загрозу яких світу Трамп обіцяв ще під час президентської кампанії “, – підкреслює Корнійчук.
Тобто Трамп, продовжує аналітик, показує, що американський президент виконує свої передвиборні обіцянки: “показує суспільству, де справжня загроза і красномовно натякає: саме санкції проти Ірану-КНДР йому довелося обміняти у демократів на закріплення в законі діючих санкцій проти Росії”.
“По-друге, Трамп говорить про те, що, незважаючи на безліч претензій і вдалу спробу Конгресу відібрати президентські повноваження щодо санкцій, він таки підписав закон заради єдності суспільства. Тобто – Трамп знову показує себе миротворцем вже всередині країни. Це вибиває у демократів аргумент, що Трамп нібито не чує американців і грає на розкол країни”, – повідомляє Корнійчук.
Третій момент: Трамп підкреслює, що вносив в документ зміни, які допоможуть уникнути конфлікти з європейцями в сфері нафтогазового бізнесу, вказує експерт.
“Вчетверте, Трамп зробив спеціальну заяву, що стосується української частини “Великої угоди”. І яку буде використовувати Путін для пояснення російському суспільству, чому він продовжує співпрацювати зі злісними американцями після їх санкцій .
Як заявив Трамп, він сподівається, що Конгрес не стане використовувати закон, щоб перешкодити США і європейським союзникам у вирішенні конфлікту в Україні. А також не вимагатиме вводити санкції, які зірвуть цей процес, вдаривши по європейським партнерам. Слова “Росія”, але ми ж розуміємо, що Трамп блокуватиме нові санкції”, – зазначив Корнійчук.