Politerno > Україна і світ > Уряд США запропонує Росії план щодо введення 20 тис. миротворців на Донбас

Уряд США запропонує Росії план щодо введення 20 тис. миротворців на Донбас

  • Листопад 10, 2017
  • 504 Переглядів
  • 1

Сполучені Штати в найближчі дні готуються запропонувати Росії план з розміщення 20 тисяч миротворців ООН на всій території конфлікту в Україні.

Як повідомляє ЄП, про це інформує The Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні джерела у США та в інших західних державах.

“Американський уряд готується випробувати готовність Москви до припинення конфлікту в Україні, намагаючись отримати схвалення Росії на 20 тисяч миротворців по всій українській території, де проходить конфлікт”, – йдеться у повідомленні.

За словами джерел, очікується, що США зроблять таку пропозицію Росії в найближчі дні.

Дана пропозиція зумовлена надією в деяких західних столицях, включаючи Париж і Берлін, що російський президент Володимир Путін “шукає шляхи виходу з військової підтримки українських сепаратистів”

Повідомляється, що пропозиція також є частиною більшої стратегії адміністрації Трампа щодо Росії, яка містить дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб змусити Москву повернутися до домовленостей про контроль над озброєннями, таких як Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, у порушення якого Вашингтон звинуватив Росію.

Видання відзначає, що західні столиці, як і раніше, скептично ставляться до того, що Росія виконає свої зобов’язання щодо Мінських угод, які зобов’язують її вивести всі війська та зброю з України та дозволити Києву відновити контроль.

The Wall Street Journal повідомляє, що наразі Білий дім не відповів на запит про коментар.

Як відомо, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, щоб миротворці ООН зайшли на цю територію.

Окрім того, спецпредставник США наголосив, що з бойовиками “Л/ДНР” не треба узгоджувати розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Згодом глава МЗС РФ Сергій Лавров, назвавши миротворців ООН “окупаційними силами”, заявив, що пропозиції спецпредставника США Курта Волкера щодо місії ООН суперечать зусиллям в нормандському форматі.

Як повідомлялось, президент Російської Федерації Володимир Путін вважає доречною місію миротворців ООН на Донбасі, але це питання треба узгоджувати з “ЛНР” і “ДНР”. За його словами, може йтися “лише про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ”.

“Ці сили повинні знаходитися в зв’язку з цим на лінії розмежування і на жодних інших територіях“, – заявив російський лідер.

21 вересня президент Петро Порошенко повідомив, що в США підтримали пропозицію України щодо миротворців на Донбасі.

У Раді безпеки ООН Україна та США відмовилися працювати із запропонованим Росією проектом щодо введення миротворчої місії на Донбас.

Читайте також: Путінський сценарій для Донбасу або нові плани Кремля

або Що криється за підтримкою Путіним введення миротворців на Донбас – думки експертів

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.