Подробиці зустрічі розповів “Стране” один зі студентів Андрій Голубєв
А ось це насправді і є одна з найрезонансніших політичних подій. Генеральний прокурор, (близький друг президента України) “випадково” зустрівся з колишнім власником і бенефіціаром “Приватбанку” Ігорем Коломойським, який є фігурантом кримінальної справи раніше відкритої Генпрокуратурою про розкрадання кількох десятків мільярдів гривень.
Зустрівся генпрокурор під час “випадкового” неофіційного візиту ввечері в п’ятницю до голландського Амстердаму – один з Києва випадково залетів, інший з Цюріха. Генпрокурор зізнався в цьому, оскільки інформація про зустріч випадково витекла в інтернет від українського студента, сфоткавшого учасників зустрічі.
Товариш Голубєва з Луценком та Коломойським
Генпрокурор, який висунув звинувачення проти Коломойського, зустрічається неофіційно з фігурантом розслідування! Яке крім ГПУ також веде НАБУ і САП.
Ігор Валерійович, зрозуміло, напевно сказав “каву будеш пити?” І хтось би на місці Юрія Віталійовича подумав “чур мене, чур, адже я ж генпрокурор, наше спілкування хтось може неправильно зрозуміти і сфотографувати, і це викличе скандал”, але в затишному Амстердамі всі ці українські заморочки, мабуть, такі несуттєві і незначні … і генпрокурор пішов у кафе з підслідним.
Читайте також: ФБР відповіло на заяви Луценка щодо зв’язків із НАБУ та САП
Цікаво, про що йшла мова – адже кримінальну справу по “Привату” не закрито? Що тепер з підозрою, яку анонсував генпрокурор? Вона вже на стадії вручення чи на стадії відсутності події злочину? Гроші повернули чи підстав для повернення ніяких немає?
Чи є нормальною практикою для генпрокурора зустрічі за кордоном з підслідними? Сподіваємося почути деталі і подробиці. Випадок, м’яко кажучи, незвичний.
Нагадаємо, що як заявляв генпрокурор Луценку 4 липня цього року: “на цей момент слідство ГПУ концентрується на одному з цих проваджень, в якому визначаються події навколо видачі кредитів двом структурам на кілька десятків мільярдів грн, при тому, що ці структури Нацбанком були визнані пов’язаними з бенефіціарами Приватбанку, тому їм було заборонено видавати кредити. Йдуть допити свідків і ми замовили також проведення комплексної фінансової ревізії, яка, ймовірно, дасть підстави для висунення підозри”.
За результатами розгляду звернення голови правління “Приватбанку” Шлапака ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
15 і 16 грудня 2016 року колишнє керівництво “Приватбанку” уклало з компанією Claresholm Marketing Ltd кредитні договори на суму 389 млн доларів, 60 млн євро і відобразило заборгованість в балансі банку. Як заявив Нацбанк, компанія, що одержала кредит, пов’язана з “Приватбанком”.
21 грудня 2016- го “Приватбанк” був націоналізований. Керівництво “Приватбанку” факт розкрадань заперечує, наполягаючи на законності своїх операцій.
Керівництво Нацбанку найняло розшукове агентство на Заході для розкриття схеми можливого розкрадання коштів “Привату”.
Читайте також: Дубінський: Підстав для націоналізації “Приватбанку” не було – це війна двох олігархів (Відео)