Politerno > Україна і світ > “Потрібно міняти систему”: відомий правник та волонтер пояснив, навіщо пішов до Тимошенко

“Потрібно міняти систему”: відомий правник та волонтер пояснив, навіщо пішов до Тимошенко

  • 27 Серпня, 2018
  • 2239 Переглядів
  • 0

Співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова, відомий громадський активіст і правник-конституціоналіст Геннадій Друзенко розповів чому долучився до ініційованої Юлією Тимошенко роботи над новим Суспільним договором та Новою Конституцією.

Він поділяє ідею лідера «Батьківщини» щодо перезаснування республіки.

«Без кардинальної зміни системи, зміна облич біля стерна країни лише відстрочить наше чергове сходження з дистанції у світових перегонах», – пише на своїй сторінці у Фейсбук, громадський діяч, котрий заради робити над новим Основним заклоном полишив посаду керівника ПДМШ та відмовився від навчання у США.

«Я глибоко переконаний, що Україні слід міняти не водія, а автівку. Навіть з Шумахером за кермом на нашому старенькому прогнилому і напіврозкраденому ДЕУ (що зібраний на радянському АвтоЗАЗі) ми далеко не уїдемо»,- певен Друзенко.

Правник не сумнівається – Україні потрібна Конституція, яка стане «справжнім суспільним договором для мільйонів громадян». І написана вона має бути в результаті загальнонаціонального діалогу, котрий і започатковано в рамках робочої групи фахівців під егідою Тимошенко.

«Я бачив, як працюють групи з підготовки нового суспільного договору та проекту нової конституції України. Я беру активну участь в їхній роботі. Це справді вільна, відверта і часто гаряча дискусія достойних і розумних людей, які вірять в те, що роблять. Принциповим для мене є той факт, що ЮВТ модерує цю дискусію, але не домінує над нею», – пише правник.

На його думку, якщо Юлія Тимошенко, котра поставила ідею створення нового Суспільного договору в центр своєї передвиборчої програми, вкладе в розвиток конституційного проекту свій політичний капітал та ресурси – ігнорувати цей процес не зможуть інші гравці. Він набуде масштабу, коли почне визначати риторику та поведінку українських політиків.

«Як зараз її визначає євроінтеграційна та патріотична риторика», – переконаний громадський діяч.

Як повідомлялось, на День Незалежності команда Юлії Тимошенко представила концепт проекту Нової народної Конституції. Вона передбачає перехід до парламентської республіки. Громадяни також прямим голосуванням обиратимуть керівника уряду, яким ставатиме лідер політичної сили, підтриманої більшістю виборців. Розширюються можливості громадянського контролю за владою та проведення референдумів за народної ініціативою.

Найближчим днями на спеціально створеному Інтернет-ресурсі стартує всенародне обговорення конституційних ініціатив, долучитися до якого зможе кожен громадянин. Проект нової конституції має бути готовий до президентських виборів, щоб новообраний глава держави міг одразу винести його на загальнонаціональне голосування.

Читайте також: Національна асамблея самоврядності – це інструмент контролю громадськості над владою, – Тимошенко

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE