Politerno > Україна і світ > Визнання провини Манафортом принесло ганьбу Skadden, яку замовляли “мочити” Тимошенко

Визнання провини Манафортом принесло ганьбу Skadden, яку замовляли “мочити” Тимошенко

  • Вересень 16, 2018
  • 579 Переглядів
  • 3

Завдяки оприлюдненим судовим документам, відома американська юридична фірма відігравала більшу роль, ніж вважалося раніше, допомагаючи біглому екс-президенту Віктору Януковичу утискати його основну політичну опонентку, Юлію Тимошенко.

Про це пише Bloomberg.

Ця фірма, яка не називається у документах, але раніше згадувалася як “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom”, у 2012 році підготувала доповідь, яку було використано для того, щоб виправдати ув’язнення тодішнім проросійським президентом Віктором Януковичем однієї зі своїх опонентів.

Але раніше не було відомо, що за місяць до оприлюднення доповіді Skadden висловлювала застереження. У листопаді 2012 року Skadden надіслала приватне повідомлення політичному консультанту Полу Манафорту, в якому мовилося, що кримінальний намір колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко “по суті не існував”.

Увечері у п’ятницю, 14 вересня, СNN повідомила, що федеральні прокурори в Нью-Йорку висувають звинувачення проти провідного юриста Skadden з підготовки доповіді щодо України – Грегорі Крейга. З ним не вдалося зв’язатися для отримання коментаря.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Опубліковано документи слідства про те, як саме Манафорт “очорняв” Тимошенко

У Skadden є ще один потенційний конфлікт у цьому питанні. Хоча ця фірма претендувала на роль арбітра у справі Тимошенко, її також було найнято Україною у зв’язку з судовою справою проти колишньої прем’єр-міністра. Серед іншого, згідно з судовими документами, вона “готувала команду, яка займалася судовим переслідуванням Тимошенко”.

Ці деталі було оприлюднено цієї п’ятниці в рамках визнання провини Манафортом, колишнім головою кампанії Президента Дональда Трампа, який визнав відмивання понад 30 мільйонів доларів, зароблених за понад десятиліття роботи в ролі політичного консультанта для українських клієнтів, включно з Януковичем.

Skadden поки що не звинувачують у правопорушеннях. Наразі не вдалося зв’язатися з речницею фірми для отримання коментаря. Раніше Skadden заявляла, що вона підготувала незалежну доповідь, що вона не є причетною до діяльності від імені України у США, і що вона не мала реєструватися у Міністерстві юстиції згідно з Актом про реєстрацію іноземних агентів через роботу на іноземний уряд.

Робота в Україні струсонула одну з найпрестижніших юридичних фірм у світі. Крейг, який раніше працював радником Президента Обами в Білому домі, пішов з фірми у квітні. CNN повідомила, що федеральна влада роздумує над тим, щоб висунути йому звинувачення в рамках розслідування нереєстрації ним в ролі іноземного агента у зв’язку з його роботою з Манафортом.

Алекс ван дер Зваан, російськомовний голландський юрист цієї фірми у Лондоні, який також працював над цією справою, у лютому визнав свою провину у тому, що він збрехав щодо роботи з Манафортом для української влади, і погодився співпрацювати зі слідством Мюллера. Його засудили до 30 днів за ґратами.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: The Guardian: Манафорт ухвалював таємні операції проти Тимошенко на користь Януковича

Етичні зобов’язання

Юристи Skadden могли порушити свої етичні зобов’язання, не надавши компетентні, незалежні юридичні поради, коли видали свою доповідь, або сприяючи подальшій несправедливості в українських судах, говорить Ребекка Роуф, яка викладає юридичну етику в Нью-Йоркській юридичній школі.

“У Skadden можуть виникнути проблеми з дисциплінарними органами у Вашингтоні, якщо припустити, що все так погано та необґрунтовано, як виглядає”, – зазначає вона.

Тимошенко було засуджено за розтрату та зловживання посадовими обов’язками у жовтні 2011 року. На фоні критики з боку США та Європейського Союзу, що переслідування Тимошенко було політично-мотивованим, Манафорт найняв Skadden, щоб підготувати доповідь за дорученням уряду Януковича.

Ця доповідь, яку було опубліковано, критикувала певні аспекти справи, але робила висновок, що наявні докази підтримують її засудження, і що її право на справедливий суд не було порушено.

У судових документах мовиться, що Манафорт використав один зі своїх офшорних рахунків, щоб переказати Skadden 4 мільйони доларів і уникнути необхідності оприлюднювати, скільки фірма заробила за цю доповідь. Загалом за свою роботу Skadden отримала 4,6 мільйона доларів, хоча український уряд повідомив, що заплатив фірмі лише 12 тисяч доларів. Фірма заявила, що вона повернула частину коштів, які перебували на умовному депонуванні.

“Манафорт та інші знали реальну вартість цієї доповіді, і що обсяг справжньої роботи фірми підірве сприйняття цієї доповіді, як незалежної оцінки, що зведе нанівець її ефективність як засобу лобіювання”, – зазначили прокурори.

Манафорт тісно співпрацював з неназваною лобістською фірмою над “рекламуванням” доповіді Skadden у США, включно з роздачею цією юридичною фірмою друкованих копій доповіді американським посадовцям та членам конгресу, зазначається у документах.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Нові факти з розслідування The Guardian про те, як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко

Please follow and like us:

3 Comments Already

Comments are closed.