Politerno > Україна і світ > The Guardian: Манафорт ухвалював таємні операції проти Тимошенко на користь Януковича

The Guardian: Манафорт ухвалював таємні операції проти Тимошенко на користь Януковича

  • Квітень 5, 2018
  • 785 Переглядів
  • 9

Колишній політтехнолог “Партії регіонів” і екс-глава передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт ухвалював проведення таємних операцій, націлених проти Юлії Тимошенко.

Про це повідомляє УП з посиланням на The Guardian.

Отримані виданням документи та електронні листи свідчать про те, що проект розробили для покращення репутації тодішнього президента України Віктора Януковича. Серед стратегій були:

– Пропозиція переписати статті у Вікіпедії для критики тодішнього опонента Януковича Тимошенко;

– Створення фейкового “мозкового центру” (групи експертів – УП) у Відні для поширення позицій на підтримку Януковича;

– Робота у соціальних мережах, націлена на аудиторії у Європі та США;

Крім того, Манафорт використовував “тролів” у соціальних мережах.

Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер також звинувачує Манафорта у наймі європейських політиків, які вийшли на пенсію. Мюллер заявляє, що Манафорт платив їм більше двох мільйонів євро через офшори за лобіювання від імені Януковича.

У 2011 році Манафорт погодив таємну стратегію дискредитації Тимошенко за кордоном. Цей проект створив колишній кореспондент Wall Street Journal і репортер Financial Times Алан Фрідман. Його раніше звинувачували у приховуванні своєї роботи як платного лобіста.

У цьому також були залучені колишній заступник Манафорта Рік Гейтс та старший юрист Костянтин Кілімнік. ФБР підозрює, що останній має зв’язки з російською військовою розвідкою.

У липні 2011 року Фрідман надіслав Манафорту конфіденційний шестисторінковий документ під назвою “Україна – цифрова дорожня карта”.

Цей документ передбачав план “деконструювати” Тимошенко в інтернеті, через відеоролики, статті та соціальні медіа. Манафорт його ухвалив.

Як зазначає газета, пропонована схема була амбітною. Вона включала випуск анонімних відеороликів, з критикою Тимошенко та її порівняння з “п’яним екс-президентом РФ Борисом Єльциним”.

“Соціальний медіа-простір надає великі можливості для вини за допомогою асоціацій”, – писав Фрідман у документі.

Він продовжив: “Ми знаємо, що існує відео Тимошенко, в якому вона висуває деякі неприпустимі претензії до суду … Відео може бути розповсюджене в соціальній мережі, щоб посилити враження, що вона в найкращому випадку є безрозсудною, а в найгіршому – злою, наклепницею і антисеміткою”.

Планувалося, що ці повідомлення поширять “відомі Манафорту і Фрідману” користувачі соцмережі Twitter.

“Дорожня карта” включала веб-сайт, блог-пости та електронні листи, відправлені “цільовій аудиторії в Європі та США”.

Один розділ отримав назву “операції під прикриттям”. У ньому йшлося про редагування сторінки Вікіпедії “для підкреслення корупції Тимошенко, суду (над нею – УП) та модифікації тону використовуваної мови”.

За твердженнями виданням з посиланням на документи, Фрідман прямо рапортував Києві про свою роботу.

Навесні 2012 року він повідомив тодішнього міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, що він “створив десятки позитивних експериментів / інтерв’ю / статей для друку та телебачення” та “поширював позитивні новини” загально кількістю майже до 2000 публікацій.

Ці матеріали поширювали через створений фейковий дослідницький центр – “Центр вивчення колишніх радянських соціалістичних республік (СРСР)”, який створили за підтримки Манафорта.

Фрідман використовував його для публікації десятків позитивних історій про Януковича, багато з яких під ім’ям автора “Метью Ліна”.

У матеріалах “Метью Лін” критикував Тимошенко та державний департамент Барака Обами.

Крім того, Фрідман розповів Манафорту, що його редакційна команда написала статтю від імені Януковича, яку опублікував Wall Street Journal.

“У квітні 2012 року Фрідман відправив ще один “дуже конфіденційний” двосторінковий документ Манафорту. У ньому викладені плани щодо запуску “спеціального веб-сайту” під назвою “Файли Тимошенко”. Сайт міг би належати Інні Богословській, депутатові України та критику Тимошенко”, – пише видання.

У коментарі виданню Фрідман заявив, що ніколи не писав “жодного контенту” для нього.

Як повідомлялось, у США ув’язнено адвоката Алекса Ван дер Зваана, пов’язаного з діяльністю Пола Манафорта в Україні та причетного до фальшування справи проти Тимошенко.

Нагадаємо, Пол Манафорт був політтехнологом “Партії регіонів” і очолював передвиборний штаб чинного президента США Дональда Трампа до скандалу через “чорну бухгалтерію” ПР.

ФБР вивчає великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з’ясувати, чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича.

ЗМІ з посиланням на українських прокурорів писали, що Манафорт 17 разів приїжджав в Україну в 2014 і 2015 роках для роботи на виборах.

Як відомо, Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні спеціального радника Роберта Мюллера про можливу змову між кампанією Трампа і Росією, через числені зв’язки Манафорта з росіянами і його роботу з Януковичем. У  цій справі Манафорт не визнав себе винним, але він узятий під домашній арешт і постане перед судом у вересні 2018 року.

Нещодавно стало відомо, що колишній голова адміністрації президента Віктора Януковича та заступник голови фракції “Опозиційний блок” Сергій Льовочкін просив в українських олігархів гроші для колишнього політтехнолога Пола Манафорта.

Свого часу нардеп Сергій Лещенко заявив, що Пол Манафорт і Віктор Янукович відмивали гроші через Киргизстан.

Читайте також: Спецпрокурор Роберт Мюллер хоче допитати керівників фірм, що працювали на Манафорта

або Мінюст США вимагає в юридичної фірми, котрій “замовляли” Тимошенко, інформацію щодо роботи Манафорта на Януковича

Please follow and like us:

9 Comments Already

Comments are closed.