Politerno > Україна і світ > Рада ухвалила Кодекс із процедур банкрутства

Рада ухвалила Кодекс із процедур банкрутства

  • 18 Жовтня, 2018
  • 1405 Переглядів
  • 0

Верховна Рада ухвалила Кодекс із процедур банкрутства, що складається з двох частин: “Корпоративне банкрутство” і “Відновлення платоспроможності фізичної особи”.

У четвер, 18 жовтня, за нього проголосували 237 депутатів.

Головним нововведенням проекту є процедура банкрутства та відновлення платоспроможності фізичної особи. “В Україні досі, якщо людина має боргові зобов’язання, вона буде їх платити до смерті, а потім вони перейдуть у спадок нащадкам. Тому прописана в проекті Кодексу процедура банкрутства надає людям другий шанс, щоб відновити свою платоспроможність, погасити борги, які може сплатити, а які не може – списати за рішенням суду”, – написав у блозі на LB.ua нардеп Сергій Алєксєєв.

Ініціювати процедуру банкрутства зможе тільки боржник, у кредитора не буде такої можливості. У рамках банкрутства неможливо буде відібрати єдине житло боржника (квартира до 60 квадратних метрів або будинок до 120 квадратних метрів), а також кошти на пенсійних рахунках .

Заступник голови фракції “Народний фронт”, голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук закликав не реагувати на фейки і спекуляції, які почали поширюватися навколо Кодексу з процедур банкрутства.

Він зазначив, що остаточний текст Кодексу, який складається з чотирьох книг на 750 сторінок, з усіма правками, що були внесені під час другого читання, з’явиться на сайті Верховної Ради орієнтовно через тиждень. Тому велика кількість коментарів, які з’являються зараз в інформаційному середовищі від різного роду експертів, є часто недостовірними, викривленими чи відверто маніпулятивними.

“Тому я би попросив утриматися від введення в оману– засобів масової інформації та суспільства, тому що ми дуже багато під час розгляду у другому читанні в законопроекті змінили”, – заявив Іванчук.

Так, співавтор Кодексу повідомив, що, наприклад, у книзі Кодексу про банкрутство юридичних осіб дуже суттєво скорочені терміни, спрощені процедури, врегульовано багато розбіжностей, які були в чинному українському законодавстві.

По-друге, у третій книзі про самоврядування арбітражних керуючих, за його словами, були внесені безпрецедентні положення, наприклад про те, що в Україні буде діяти одна самоврядна організація і самі арбітражні керуючі, які всі будуть членами цієї самоврядної організації, зроблять для себе кодекс етики та професійності.

“Тобто ми отримаємо професіоналізм, чесність в роботі арбітражних керуючих”, – підкреслив Андрій Іванчук.

Четверта книга регулює банкрутство фізичних осіб, чого раніше, як наголосив Іванчук, взагалі не було в українському законодавстві.

“Найголовніше, що я хотів би повідомити: тільки боржник, тільки фізична особа зі своєї власної волі зможе розпочати процедуру банкрутства фізичної особи. Жоден кредитор не може і не буде мати права почати цю процедуру. Виключно тільки боржник. Якщо він захоче очиститися від кредитної історії, він зможе цим інструментом скористатися”, – розповів народний депутат.

Крім того, за словами Андрія Іванчука, вже почали поширюватися спекуляції про те, що людину нібито “можуть виселити з її домівки чи все забрати”.

“Це абсолютна нісенітниця! В кінцевому тексті законопроекту ви побачите, що ми захистили фізичних осіб і в плані необхідного житла для забезпечення власних потреб та членів сім’ї тощо”, – заявив Голова Комітету з питань економічної політики.

Так само в Кодексі чітко визначено поняття “наближених осіб” та врегульоване питання погашення боржниками їх заборгованості перед кредиторами.

“Кредитори бояться, що ми дамо уникнути погашення зобов’язань. Цього не буде! Будуть дуже якісні європейські механізми, які будуть забезпечувати і права кредиторів”, – наголосив Іванчук.

За словами голови Комітету, так само з’явилися величезні спекуляції навколо питання валюти у Кодексі.

“Ми це теж передбачили. Коли починається процедура (банкрутства) ніяких валютних ризиків не буде. Це все буде переводитися на момент оформлення цих договорів і початку процедур в національній валюті – гривні”, – підкреслив автор.

Голова Комітету з питань економічної політики закликав усіх ґрунтувати свої коментарі виключно на кінцевому варіанті тексту ухваленого закону і не вдаватися до спекуляцій.

“Тому що все, що зараз відбувається в інформаційному просторі, чесно, не то що смішно, це образливо, тому що всього того там немає. Люди непрофесійно коментують якісь речі, лякають людей”, – зазначив він.

Як повідомлялось, сьогодні Верховна Рада також прийняла у першому читанні проект державного бюджету на 2019 рік.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE