Politerno > Україна і світ > Помпео відреагував на отримання Україною Томоса

Помпео відреагував на отримання Україною Томоса

  • Січень 10, 2019
  • 201 Переглядів
  • Comments Off

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео назвав надання томосу про автокефалію Православної церкви України історичним досягненням.

Про це йдеться в заяві Помпео, опублікованій на сайті посольства США в Україні.

“Оголошення 6 січня про автокефалію незалежної Православної церкви України знаменує собою історичне досягнення, оскільки Україна прагне намітити своє власне майбутнє”, – йдеться в документі.

США в черговий раз заявляють про свою підтримку цілісності і суверенітету України, а також зберігають свою тверду позицію на підтримку релігійної свободи.

“Ми вітаємо слова митрополита Епіфанія про те, що Православна Церква України відкрита для всіх православних віруючих, і закликаємо членів уряду і церковних ієрархів відстоювати толерантність і повагу до свободи представників усіх конфесій сповідувати релігію за власним вибором”, – сказано в заяві.

Як повідомлялось, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні. Згодом з’явився текст підписаного Варфоломієм томосу

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі передав томос про автокефалію Православної Церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

7 січня предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній та президент Петро Порошенко урочисто внесли до Софійського собору в Києві томос про автокефалію.

9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату в середу підписали томос про автокефалію Православної церкви України.

Читайте також: Без Філарета, але з “Наріком” і з Порошенком на п’єдесталі. Як підписували Томос в Стамбулі і що у ньому значиться

Please follow and like us: