Politerno > Україна і світ > ДБР відкрило справу щодо нових даних Bihus.Info і хоче мати власних “оперів”

ДБР відкрило справу щодо нових даних Bihus.Info і хоче мати власних “оперів”

  • Березень 12, 2019
  • 223 Переглядів
  • Comments Off

Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо можливого отримання чиновниками ГПУ, СБУ, ДФС та НАБУ хабарів за непроведення досудового розслідування й непритягнення до відповідальності осіб, причетних до корупції в оборонній сфері.

Підставою стали матеріалами журналістського розслідування проекту “Bihus.Info”.

11 березня “Bihus.Info” оприлюднив матеріли, згідно з якими група осіб вела переговори про передачу неправомірної вигоди правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між ТОВ “Оптимаспецдеталь” та підприємствами “Укроборонпрому” при укладанні й виконанні договорів із поставки військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

ДБР почало досудове розслідування щодо отримання неправомірної вигоди службовими особами, які займають відповідальне становище (ч.3. ст. 368 ККУ).

Підкреслюючи важливість об’єктивного розслідування зазначеного провадження, директор ДБР Роман Труба наголосив на необхідності створення власних оперативних підрозділів.

“Оперативний супровід у кримінальному провадженні щодо службових осіб правоохоронних органів мають здійснювати власні оперативники ДБР”, – зазначив він.

“Проте чинне законодавство дозволяє нам залучити до роботи лише оперативні підрозділи тих правоохоронних органів, службові особи яких фігурують в розслідуванні”, – додав Труба.

Він закликає ухвалити в найкоротший строк законопроект №5395-Д, який виправляє технічну помилку та вводить посаду оперативного працівника до переліку посад ДБР.

Законопроект №5395-д був ухвалений у першому читанні та в цілому 17 травня 2017 року. Тоді Верховна Рада проголосувала за підготовку законопроекту до другого читання за скороченою процедурою, проте досі не поверталася до його розгляду.

Читайте також: Тимошенко: Рада має розслідувати причетність правоохоронців до корупційних оборудок президента (Відео)

Please follow and like us: