Politerno > Україна і світ > Закон про ТСК та імпічмент передали на підпис Зеленському

Закон про ТСК та імпічмент передали на підпис Зеленському

  • 12 Червня, 2019
  • 1622 Переглядів
  • Comments Off

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про тимчасові слідчі комісії у якому передбачена процедура імпічменту президента і передав його на підпис Володимиру Зеленському.

Про це голова парламенту написав 12 червня у Twitter.

“Підписав закон 1098 “Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України” і передав його на підпис президенту”, – повідомив Парубій.

У підписаному Парубієм законі вказується, що спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради  – колегіальний тимчасовий орган парламенту, до якого входять нардепи, спецпрокурор та спецслідчі.

Завданням комісії, зокрема є проведення розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу ВРУ поданні про ініціювання питання про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту.

Комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі, до таємних.

Термін діяльності комісії не повинен перевищувати трьох місяців.

Нагадаємо, 6 червня народні депутати ухвалили законопроект № 1098 “Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України”, в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента.

Зеленський також подавав у ВР президентський законопроект про імпічмент глави держави, але Рада не внесла його у порядок денний сесії.

У Зеленського критикували проект закону, який у результаті прийняла Рада.

Представник президента у ВР Руслан Стефанчук заявив, що закон про імпічмент мали прийняти як окрему ініціативу, а у законі про ТСК процес імпічменту президента не прописаний.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE