Politerno > Україна і світ > НАЗК затвердило держфінансування 11 політичних партій (Відео)

НАЗК затвердило держфінансування 11 політичних партій (Відео)

  • 13 Серпня, 2019
  • 1467 Переглядів
  • Comments Off

НАЗК ухвалило рішення про державне фінансування 11 політичних партій, які брали участь у дострокових парламентських виборах. 

Право на отримання державного фінансування статутної діяльності отримали 11 політичних партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія» та «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

В агентстві заявили, що фінансування статутної діяльності політичних партій починається з 1 січня. Їм також мають виплатити гроші «за час, що минув з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання».

На фінансування з державного бюджету мають право всі партії, які набрали більш ніж два відсотки на парламентських виборах.

Партія «Слуга народу» у 2020 році отримає близько 225 мільйонів гривень щорічно, «Опозиційна платформа – За життя» 68 мільйонів, «Батьківщина» – майже 43 мільйонів гривень. «Європейська солідарність» та «Голос» – 74 та 62 мільйони гривень (вони отримають додаткове фінансування за гендерний баланс).

Закон про фінансування політичних партій із державного бюджету був ухвалений у 2015 році.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про держфінансування статутної діяльності шести партій (які були представлені у парламенті 8 скликання) у IІІ кварталі 2019 року.

Раніше право на фінансування отримували партії, які на парламентських виборах в 2014 році набрали не менше 5% голосів виборців, з цього року фінансуватися будуть всі партії, які отримали не менше 2% голосів виборців.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE