Politerno > Україна і світ > Зеленський може поїхати до Макрона одночасно з Путіним – Безсмертний

Зеленський може поїхати до Макрона одночасно з Путіним – Безсмертний

 • 13 Серпня, 2019
 • 427 Переглядів
 • Comments Off

Президент Володимир Зеленський незабаром може зустрітися з президентом Франції Емануелем Макроном, а зустрічі “нормандської четвірки” найближчим часом не буде.

Такі припущеня колишній представник у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Роман Безсмертний висловив в інтерв’ю “24 каналу”.

Дипломат припустив, що за тиждень на півдні Франції з французьким президентом Емануелем Макроном зустрінеться не лише президент Росії Володимир Путін, а й президент України. 

Зверніть увагу: ще півроку назад епіцентром системи був Берлін – зараз Париж. Це і бажання самого президента Франції, і ситуація, яка складається в європейській політиці”, – зазначив Безсмертний.

З приводу “нормандського формату” він зазначив: “Чому зустрічі не треба чекати ось-ось? По-перше, 8 числа у Росії – день голосувань: обираються губернатори, члени Сенату, місцеві ради. На сьогодні для Путіна зробити такий крок – це втратити у рейтингу, він на це не піде. Він тримає тезу “українці – вороги, американці – вороги”, зворотне для нього – просідання, він на це не піде.

Наступне. Структурно “нормандський формат” дуже складний. Напередодні зустрічі лідерів, зазвичай, зустрічаються політичні директори, міністри закордонних справ, глави урядів, може, й політичні радники – і тоді лідери. У нас немає міністра, у нас немає уряду – очевидно, що тут буде певна затримка.

А політична визначеність у парламенті є на сьогодні? Розмови і нинішній сигнал Пєскова проте, що там “монолітна фракція”, – я думаю, що багатьох цей “моноліт” розчарує за декілька тижнів. Для мене вже очевидно, що в цій партії, як і в усьому українському суспільстві, представлені представники усіх політичних сил. Просто їх назвали так – “Слуги народу”, ні більше,ні менше. Я це відчув у розмові з цими людьми.

Очевидно, що і з організаційних, і з політичних питань зустріч відтерміновується“.  

На думку Безсмертного і для “мінського процесу” Україні спершу варто завершити переформатування влади, визначитися, хто в яких комітетах працює і “звідки вітер дме”.

Нагадаємо, 9 серпня Роман Безсмертний заявив, що Україна після загибелі 4 військових під Павлополем на Донбасі мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі лідерів країн “нормандського формату” – України, Росії, Німеччини та Франції.

13 серпня Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Сам Безсмертний заявив, що дізнався про звільнення з ТКГ від медіа.

Причиною свого звільнення з посади представника України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний назвав власну позицію щодо тактики дій в питанні врегулювання ситуації на Донбасі.

Звільнення Романа Безсмертного з посади у ТКГ в Офісі президента пояснили тим, що під керівництвом Леоніда Кучми формується найбільш ефективна команда.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •