Politerno > Україна і світ > “Квотний принцип” і “демократична узурпація”: Арахамія розповів деталі про майбутній уряд

“Квотний принцип” і “демократична узурпація”: Арахамія розповів деталі про майбутній уряд

  • 21 Серпня, 2019
  • 1074 Переглядів
  • Comments Off

Головний претендент на посаду голови фракції “Слуги народу” заявив, що інші парламентські сили відмовляються пропонувати кандидатів у міністри, а ім’я нового прем’єра стане відомо 29 серпня.

Про це він розповів журналістам 21 серпня.

Україна дізнається ім’я нового голови уряду тоді ж, коли відбудеться перше засідання Верховної Ради 9 скликання.

«29-го (стане відомо ім’я нового прем’єр-міністра). Я думаю, що 29-го всі дізнаються дуже багато», – пообіцяв він.

Арахамія зазначив також, що всі члени поточного уряду «мають шанси» залишитися в новому складі Кабінету міністрів, але один міністр «точно» збереже посаду. Прізвища цієї людини член президентської партії називати не став.

Крім того, Арахамія назвав головним пріоритетом роботи нового уряду економічний розвиток.

«Економічне зростання якнайшвидше, тому що це номер один, який виборці чекають. Коли опитування робиш, всі кажуть: «хочу жити краще з точки зору економінчих умов». Як жити краще? Країна має виходити з цього боргового стану і зростати. Що таке зростати? 8% на рік, 7%-8% ВВП. Це дуже складно, майже неможливо, для цього потрібне командне зусилля, всі разом повинні працювати, щоб зробити це можливим», – заявив народний депутат.

Політик також зазначив, що посади у парламенті буде розподілено між усіма партіями з дотриманням квотного принципу – а на членів Кабінету міністрів партійні квоти не поширюються.

«В уряді немає квот. Це був якийсь договорняк, зараз договорняки непотрібні країні, тому може бути просто технократичний уряд. Не партійний, не політичний, а технократичний», – стверджує Арахамія.

За його словами, представники інших політичних партій відмовилися пропонувати своїх кандидатів на посади в Кабінеті міністрів.

«Коли я дзвоню представникам інших партій і кажу: «а ви можете надати свій шортліст нормальних кандидатів на міністрів?», а вони кажуть: «а ми хочемо, щоб ви несли відповідальність, ми не дамо» скажіть мені, це продержавницька позиція чи чисто політична спекуляція… Я не хочу прізвища казати, але якщо є така позиція, нехай вони лісом всі йдуть», – заявив він.

На питання, чи не виглядає як узурпація те, що “Слуга народу” зазіхає на більшість посад, Арахамія відповів: “Якщо це виглядає як узурпація – то це точно демократична узурпація, бо це був вибір наших обранців. Це може виглядати як завгодно, але 60% – це те, що проголосували наші виборці”.

На початку серпня стало відомо, що сам Арахамія є претендентом на посаду голова фракції «Слуги народу» в новому парламенті.

Раніше Арахамія заявив, що партія “Слуга народу” має шорт-лист кандидатур на посаду прем’єр-міністра. У ньому Андрій Коболєв [голова правління НАК Нафтогаз України], Юрій Вітренко [виконавчий директор Нафтогазу], Олексій Гончарук [заступник голови ОП з економічних питань] і Владислав Рашкован [виконавчий директор Міжнародного валютного фонду]”.

Також стало відомо, до Верховної Ради 9 скликання пройшли 39 осіб, які можуть бути замішані в корупційних схемах, але або не працювали у парламенті минулого скликання, або взагалі не були народними депутатами.

Із 254 представників «Слуги народу», які пройшли до парламенту, 17 майбутніх депутатів фігурують в антикорупційних розслідуваннях журналістів. 

Не менший резонанся викликала інформація про те, що фракція “Слуги народу” визначила як свої усі передні ряди перед трибуною і президією у новому скликанні Верховної Ради, а інші фракції посадила за своїми спинами.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE