Центральна виборча комісія із більшістю представників фракції “Слуга народу” не може бути політично нейтральним органом.
Про це заявила голова правління Громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна“
“ЦВК інституційно може бути політично нейтральною, органом, на який не може мати вплив жодна група в парламенті… Водночас аргументи більшості, в першу чергу “Слуги народу”, зводяться до того, що існує нова політична реальність… Очевидно, навіть дотримуючись принципу пропорційного представництва, ми отримаємо (у ЦВК – ред.) абсолютну більшість представників однієї політичної сили. Можливо, вони будуть дуже ефективними, експертними… Але це жодним чином не вирішує проблему політичної ангажованості ЦВК”, – підкреслила Айвазовська.
Вона також зазначила, що політична нейтральність ЦВК забезпечується тим, що термін повноважень її членів довший за каденцію одного скликання Верховної Ради, яка їх призначає.
За її словами, з 2004 року повноваження ЦВК припинялися лише як вихід із кризи.
Подання щодо розпуску ЦВК активістка називає мотивованим, але не обґрунтованим.
Йдеться про 28 оскаржень постанов комісії, на які посилаються ініціатори звільнення. Кількість оскаржень, на думку Айвазовської, не може бути аргументом перешкоджання Центрвиборчкомом реалізації виборчого права.
Представник “Опори” нагадала, що про неоднозначність законодавства, зокрема, щодо процедур подачі документів, свідчать навіть рішення судів.
Нагадаємо, після того як профільний комітет ВР підтримав подання президента Володимира Зеленського щодо звільнення з посад членів Центрвиборчкому, голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук запевнила, що відомство під її керівництвом працювало незалежно та “рівновіддалено” від усіх політичних партій.