Politerno > Україна і світ > ГПУ направила до Гааги докази проти РФ щодо страти полонених українців під Іловайськом і Дебальцевим

ГПУ направила до Гааги докази проти РФ щодо страти полонених українців під Іловайськом і Дебальцевим

  • 6 Грудня, 2019
  • 927 Переглядів
  • 0

Генпрокуратура направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі повідомлення про позасудові страти дев’яти українських військовослужбовців, які потрапили в полон до бойовиків російсько-окупаційних формувань під час боїв за Іловайськ і Дебальцеве.

“Суть повідомлення складається з фактів позасудових страт дев’ятьох військовослужбовців Збройних сил України представниками проросійської організованої групи “Козачий союз “Область війська Донського” в ході боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве в 2015 році. Повідомлення розглядатиметься Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду разом з іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на Сході України в період 2014-2019 років”, – йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою ГПУ в четвер, 5 грудня.

Україна надала Міжнародному кримінальному суду фото- і відеодокази, які прямо доводять факт захоплення в полон убитих окупантами бійців ЗСУ, свідчення очевидців позасудових страт і документи, що підтверджують загибель військовослужбовців у полоні.

У повідомленні також розкрито суть російської тактики ведення бойових дій “чужими руками” – використання російським командуванням підконтрольних йому незаконних збройних формувань. Офіс прокурора поінформували, що найманці використовуються, зокрема, для здійснення військових злочинів та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.

Повідомлення було підготовлено на підставі статті 15 Римського статуту адвокатами “Української Гельсінської спілки з прав людини” і прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту.

У ГПУ запевнили, що співробітники відомства продовжують збирати докази ведення РФ агресивної війни проти України, здійснення військових злочинів і злочинів проти людяності задля забезпечення невідворотності покарання.

Нагадаємо, у серпні стало відомо, що нові докази участі російських військових у боях під Іловайськом у серпні 2014 року, які опублікувала британська дослідницька група Forensic Architecture, будуть використані у позовах українських добровольців проти РФ в ЄСПЛ.

Читайте також: Україна у Гаазі довела прийнятність справи про порушення прав кримських татар та українців Росією

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE