Politerno > Україна і світ > Люди гинуть через російську зброю, що поставляється різним виродкам у всьому світі, – авіаексперт

Люди гинуть через російську зброю, що поставляється різним виродкам у всьому світі, – авіаексперт

 • 12 Січня, 2020
 • 1418 Переглядів
 • 0

Російський авіаексперт Вадим Лукашевич розібрав ситуацію з підбитим іранської системою ППО пасажирським літаком “Міжнародні авіалінії України”.

Про це він написав у фейсбук.

За його словами, влада Ірану в своєму визнанні про катастрофу літака МАУ не обійшлася без брехні. Це стосується, насамперед, звинувачень США в провокаціях.

“Іран виявився куди розумнішим (хитрішим) і дальновиднішим за Росію, чий” Бук “зі складу 53-ї зенітно-ракетної бригади 20-ї загальновійськової гвардійської армії Західного військового округу збив 17 липня 2014 року рейс МН17 “Малазійських авіаліній” з української території. Іран чітко зважив всі “за” і “проти” варіанту визнання провини за ненавмисне знищення лайнера з виплатами компенсацій “зараз” проти глухого невизнання нічого з дуже великими проблемами “потім”, – зазначає експерт.

На його переконання, головна мета Ірану – володіння ядерною зброєю, і заради неї можна і “пожертвувати пішаком” – визнати загибель лайнера.

Лукашевич вказує, що після визнання Тегерана технічне розслідування багато в чому втрачає сенс.

“Визнання Іраном своєї провини – це спосіб закрити тему перекладанням справи з міжнародного на внутрішній, закритий і контрольований Іраном рівень, а виплата компенсацій – прийнятна для Ірану плата за це. Росії, до речі, цього дуже б хотілося – як уже заявив глава Комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачєв”, – підкреслив експерт, здивувавшись словами того, що “всім сторонам слід винести уроки з цієї трагедії”.

Безпосередня вина Ірану за незакриття повітряного простору очевидна, впевнений Лукашевич.

Читайте також: Відповідальність за збиття літака МАУ взяв на себе командувач аерокосмічними силами КВІР

“Навіть якщо тебе спровокували, вбив ти з власної дурості. Схожу картину ми бачимо і в справі МН17: водночас,як Росія звинувачує Україну в моральній відповідальності в незакритті повітряного простору над зоною АТО, судити будуть Росію за те, що її “Бук” збив малайзійський “Боїнг”, убивши 298 осіб на його борту. Відчуйте різницю. І зверніть увагу, що у нас з офіціозу ніхто навіть ні пискнув про вину Ірану за незакриття повітряного простору – гадаю, що і питання з українською відповідальністю в липні 2014 року відтепер закрите, надто вже у Ірана рильце в пуху”, – звернув увагу Лукашевич.

Він заявив, що якщо Росія визнає провину США в ескалації напруженості в ірано-американських відносинах, “то тоді потрібно визнати і нашу моральну відповідальність за поставки зброї повним мудакам, здатним збивати цивільні літаки на вильоті з власного аеропорту”.

“Ми реально допомагаємо зброєю всяким міжнародним відморозкам – режимам, які, за нашим прикладом, і самі не живуть, і не дають жити іншим. Тепер іранці “оновлять свої системи ППО, щоб запобігти подібним “помилкам” в майбутньому”. Тобто закуплять у нас нові, більше їм ніхто не продасть. Що там Косачєв говорив про “засвоєння уроків з цієї трагедії”? Це не про нас. І тому випадкові люди гинуть через нашу зброю, що поставляється різним виродкам у всьому світі” , – пише Лукашевич.

На його думку, ЗРК “Тор-М-1” був переведений в автоматичний режим на час ранкового намазу. Комплекс виявив повітряну ціль, що летить в його напрямку, і котра не відповіла на запит “свій-чужий” і зробив пуск. “Якщо я правий – нікого не покарають”, – припускає експерт.

Читайте також: Іран обіцяє покарати військових, які збили літак МАУ – Зеленський очікує покарання винних і компенсацій

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь