Печерський райсуд Києва відправив під домашній арешт затриманого 18 лютого ексбійця спецпідрозділу “Омега” Володимира Косенка і зобов’язав його носити електронний браслет.
За даними слідства, боєць «Омеги» разом зі співробітниками полку спеціального призначення «Беркут» розстрілював мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.
Слідчий Державного бюро розслідувань Андрій Єна у коментарі журналістам розповів, що внаслідок застосування вогнепальної зброї спецпризначенцем загинув Олег Ушневич та дістав поранення Віталій Гуков.
Суд випустив під домашній арешт колишнього бійця спецпідрозділу «Омега» Володимира Косенка — його підозрюють у розстрілах на Інститутській під час Революції Гідності pic.twitter.com/9aq9NNSJj0
— hromadske (@HromadskeUA) February 19, 2020
Прокурор Офісу генеральної прокуратури Ігор Земсков звертався до суду із клопотання про обрання для підозрюваного ексбійця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб у СІЗО СБУ. За поясненнями прокурора, існують ризики переховування підозрюваного.
Адвокат Володимира Косенка Богдан Бівалькевич заявив у суді, що його підзахисний «не вживав жодних дій, що спотворити докази», й назвав підозру необґрунтованою.
Володимир Косенко також свідчив під час суду щодо 5 ексберкутівців. За словами прокурора Ігоря Земскова під час допиту у справі ексберкутівців, що слухається у Святошинському суді Києва, Косенко казав, що стріляв по ліхтарях, «щоб не було видно, де були на Майдані працівники міліції». По людях казав, що не стріляв. Коли він свідчив у суді у справі ексберкутівців — слідства конкретно щодо Косенка не було.
Адвокат колишнього бійця спецпідрозділу «Омега» Володимира Косенка про експертизу кулі та місце входження кулі в тіло вбитого на Майдані активіста Олега Ушневича.
— hromadske (@HromadskeUA) February 19, 2020
Косенка підозрюють в участі у розстрілах на Інститутській під час Революції Гідності. pic.twitter.com/WKiGaoFZkB
Володимира Косенка підозрюють у:
- перевищенні влади та службових повноважень, яке супроводжувалося застосуванням зброї, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу);
- закінченому замаху на умисне вбивство (ч. 2 ст. 15, п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу);
- умисному вбивстві, вчиненому способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб (п.п. 5, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу).
Нагадаємо, 8 лютого колишні “беркутівці” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які були передані в ОРДЛО в рамках обміну, повернулися до Києва.