Politerno > Україна і світ > Дайджест рішень ВР: двох міністрів зняли, нових не призначили, бюджет і “антикризовий” закон

Дайджест рішень ВР: двох міністрів зняли, нових не призначили, бюджет і “антикризовий” закон

 • 30 Березня, 2020
 • 499 Переглядів
 • 0

Верховна Рада звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів, а Іллю Ємця з посади міністра охорони здоров’я.

Звільнення Уманського підтримали 249 народних депутатів, звільнення Ємця – 271 нардеп.

При цьому депутати провалили обидва голосування за призначення новим міністрів – і за кандидатуру Сергія Марченка на міністра фінансів, і за Максима Степанова на посаду голови МОЗ.

За призначення Сергія Марченка міністром фінансів проголосували 223 нардепи, за кандидатуру Максима Степанова — очільником МОЗ ще менше — 217 (за необхідних 226).

А питання призначення міністром енергетики Ольги Буславець зняли з розгляду на проханню президента: Володимир Зеленський надіслав у Верховну Раду відповідний лист, повідомив спікер Дмитро Разумков.

Таким чином, згадані три міністерства залишилися без керівників.

Також нардепи не підтримали запропоновані урядом зміни до держбюджету.

Проєкт закону про внесення змін до Закону України “про державний бюджет України на 2020 рік” №3279 підтримали 223 депутати.

Наступним голосуванням депутати направили проєкт змін до бюджету до комітету для підготовки на повторне перше читання. Це рішення підтримали 273 депутати. Також депутати 240 голосами підтримали пропозицію скоротити строки підготовки документу до повторного розгляду.

Попри ряд првальних голосувань, Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

За це рішення проголосували 312 депутатів.

Рішення підтримали 205 нардепів від “Слуги Народу”, 26 – від “ОПЗЖ”, 24 – від “Європейської Солідарності”, 12 – від “Батьківщини”, 2 – від групи “За майбутнє”, 17 – від фракції “Голос”, 12 – від групи “Довіра”, 14 – позафракційних.

Документом пропонується до 30 червня продовжити мораторій на проведення неподаткових перевірок. До 31 травня буде діяти звільнення від штрафів та пені по ЄСВ, а також мораторій на перевірки по ньому.

Крім того, до 31 травня пропонують продовжити строки подачі скарг по податках та ЄСВ.

Водночас орендарі, які не можуть користуватися нерухомістю або іншим майном через карантин, звільняються від сплати орендної плати.

Також законопроєкт передбачає збільшення лімітів для ФОПів-“спрощенців”. Нові ліміти для 1-ї, 2-ї та 3-ї груп “спрощенців” становитимуть 2 млн, 5 млн та 7 млн грн відповідно.

Крім цього, проєкт передбачє низку заходів для медицини. Зокрема, для безперебійних поставок необхідних медикаментів пропонують звільнити від ПДВ обіг профільних ліків та медзасобів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

А для виробників дезінфекторів пропонують тимчасово прибрати обов’язок реєстрації продукції в МОЗ, щоб всі бажаючі швидко могли почати їх виробництво.

Заходи для громадян. Пропонується додати карантин до підстав для отримання допомоги по частковому безробіттю.

Також пропонують тимчасово звільнити від штрафів та пені взяті до 2017 року споживчі кредити, а також заборонити банкам підвищувати відсоткові ставки по всім кредитним договорам.

Також планують забезпечити автоматичне продовження соціальних виплат на період карантину – в цей час не треба буде йти в спеціалізовані органи чи проходити комісії для подовження терміну виплат.

Нагадаємо. голови обласних центрів України і мер Маріуполя просили народних депутатів відкласти ухвалення законопроєкту №3275 про зміни до Податкового та Бюджетного кодексів.

Читайте також: Позачергова сесія ВР: що саме планують ухвалювати нардепи 30 березня

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь